10 ideed kuidas tekitada passiivne ( või asukohast sõltumatu natukene vähem passiivne) sissetulek

Ma ikka ei saa üle oma suurest unistusest luua endale passiivne sissetulek ja teenida raha pmst mitte midagi tehes. See mitte midagi tegemine muidugi hakkab hiljem. Esialgu tuleb reeglina teha tööd ja palju. Mitte millegi tegemisele oleks veel muidugi alternatiiviks teenida hobi pealt.

Eks ma olen mõningaid ideid katsetanud ka, rikkaks pole veel saanud kuid ma ei anna alla. Nüüd otsisin passiivse sissetuleku ideid erinevatelt ingilisekeelsetelt veebilehtedel ning tuleb välja, et ideid võimalusi selleks on päris palju.

Nopin siia välja mõned meelepärasemad:
1) Kirjuta raamat ja teeni hiljem müügitulu. – TEHTUD! Muidugi tiraaz ei ole lõputu ning müügitulu tiksub tagasihoidlikult… Siinkohal tasub mõelda lugejaskonna laiendamise peale näiteks tõlgete või uue teose näol. Miks mitte proovida hoopis avaldada E-raamatut? See on idee, mis passiivse sissetuleku ideesid googeldades kohe esimesena välja hüppab. E-raamatuna saab Minu Ghanat osta näiteks siin:

2) Loo Iphone või Nutitelefoni app ning teeni alla laadimiste pealt raha. WOW! Super idee….. aint, et kuidas neid aplikatsioone luuakse? Jan oh head müüvat ideed oleks ka vaja – kiiresti!

3) Müü fotosid ning graafilisi disaine veebis nii öelda “aktsiafotoks” – TEGELEMISEL, Dreamstime ja Istock on mõlemadpraeguseks minu kandidatuuri fotosid müüa vastuvõtnud. Nüüd laen hoolega fotosid – hoogu võtab siinkohal maha see, et iga foto ülevaatamise aeg on ca 170 tundi. Fotosid, milledel on äratuntavaid isikuid peavad saatma modellilepingud. Istock on selles osas veel eriti valiv, et erineval kuupäevadel tehtud fotodel (samast isikust) peab olema igal ka erinev modellileping. Dreamstimes võib sama lepingut kasutada erinevatel kuupäevadel tehtud ülesvõtete puhul samast isikust. Dreamstime toetab ka viitamise programmi, mille abil on võimalik raha teenida ka minu kaudu portaaliga liitunud uute kasutajate pealt. Siinkohal mainin ära, et Dreamstimega liitudes kasuta kindlasti SEDA linki: http://www.dreamstime.com/#res10724445 (Aitähh!)

4) Kui sa oled osav mitte pildistamisel vaid 3D kujundite loomisel siis tasub müüa hoopis neid eelpool kirjeldatud moel. Ei mingit modellilepngutega jamamist ega miskit. TEGELEMISEL.
Siit leiab 10 soovitust kus tasub müüa 3D mudeleid. http://3d.about.com/od/Career-Resources/tp/Top-Ten-Places-To-Sell-3D-Models-Online.htm
Ise olen Turbosquidi kasutaja ja ütleks, et väga mugav on – ei mingit ülearust bürokraatiat ega lolle küsimusi või tüütavalt pikka registreerimise protsessi.

5) Loo edukas blog või teenust pakkuv veebilehekülg ning müü sinan reklaami. Seda soolikat minul ei ole, et kirjutada absoluudselt kõigest mis ma teen, või jagada enda elust piinlike seike, räpaseid saladusi ning intriigitseda – no ei ole. Seega blogisse reklaami müük jääb ära. Oma enda pakkumisi (raamat, kodulehed) tutvustan siin aga ikka. Aga vot ühe eduka teenust pakkuva lehe, online kataloogi – vot selle teen küll varsti ära. Vaja on vaid aega nokitsemiseks ning jällegi – säravat ideed!

6) Müü läbi online poe käsitööd – ETSY on selleks ideaalne variant. See oleks siis käsitöö meistritele ideaalne väljund hobiga raha teenida. Endal mul käsitöö peale annet ega kätt ei ole, niiet see idee on lihtsalt teile mu lugejad! Andke minna 🙂

7) Disaini T-särk! Täiesti lahe idee ju ja internetis T-särgi disainide müügiks on ka väljudid olemas.
http://www.cafepress.com/ või https://www.threadless.com/

8) Müü edasi online teenuseid. Et nagu mis teenuseid? No näiteks veeb majutus? Osta näiteks Hostgator.com lehelt edasimüüa veebiruum ning litsents ja hakka pakkuma oma enda veebi ning emailide majutuse teenust!

9) Aita avaldada ning müüa E-raamatuid. Et kui endal ei ole soolikat E-raamatu kirjutamiseks aga on kätt hoopis internet turundusele ja veebidisainile siis miks mitte luua platvorm E-raamatute avaldamiseks ja turundamiseks, kus siis need kellele kirjutada meeldib oma teoseid müüvad. Kasumi jagate 50-50!

10) Ava online pood ja müü kaupa või teenust. Uskumatu aga liikvel on lausa tasuta platvorme neile kes tahavad avada oma enda e-poodi. Nt Prestashop https://www.prestashop.com/. Pakutav teenus või toode võib olla kas veebipõhine või “käega katsutav” Miks mitte kasutada oma e-poodi odava Hiina cräppi edasi müümiseks ?

Nii ma lähen nüüd T-särki disainima! Bye! 🙂

Kunagi üks nendest ideedest lihtsalt peab mind rikkaks tegema…… 🙂

5 Replies to “10 ideed kuidas tekitada passiivne ( või asukohast sõltumatu natukene vähem passiivne) sissetulek”

  1. Milline neist sissetulekutes on “passiivne?
    Stock photo ei ole “passiivne”. Korraliku stocki profiili loomine on väga väga tõsine töö. Samamoodi nr 4 ja nr 5 – blogi ei kirjuta ennast ise, ikka sina pead sinna sisu ja lugejaid tooma. Müü teenust, avalda e-raamatuid, … – need on ju tööd mis tööd.

  2. Need on kõik väga toredad ideed kuidas teenida raha nii et ei peaks käima tööl ja olla iseseisev. Aga passiivne tuluallikas ei ole neist ükski. See tähendab hoopis midagi muud.

  3. Juhtlõigus on öeldud passiivne sissetulek või hobiga teenimine – blogi kirjutamine on nii mõnelegi (tulus) hobi. Enamus ideede kohta oleks vast tõesti kõige õigem öelda “asukohast sõltumatu” Jäin sellele hiljem ise ka mõtlema (Mis ongi tegelt see, mida ma taga ajan – asukohavabadus). Nagu alguses öeldud passiivse sissetuleku jaoks on vaja ALGUSES ikka kõvasti tööd teha – sinna alla lähevad siis nii stockphoto, stock 3D mudelite, raamatu, T-särgi disaini, Iphone appi idee. Eduka teenuspakkuva, Online raamatu avaldamise, Veebimajutuse edasimüügi ning muude toodete edasimüügi ideed on siis sellised kus algul on roppu moodi tööd, hiljem ei ole päris passiivne aga siiski töömaht jääb pigem vikseks. Eks see sõltu ka sellest kui palju keegi oma algul suure töö ja vaevaga loodud teenust edasi viitsib arendada.

    Kaur – passiivne sissetulek ei tähenda, et üldse ei tee tööd. See, et korraliku stocki portfolio loomine on vaevarikas (see-eest mõnele tore hobi) tähendabki ju, et alguses teed palju tööd ja hiljem see toidab sind 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *