3 presidenti

Naaberriigis Elevandiluurannikul on juba mõnda aega madistatud ja arveid klaaritud – nimelt on hetkel seal võimul kaks Presidenti. Madistatakse siis selle üle, et üks kahest peaks minema – aga kumbki ei taha. Ja nii sealt Elevandiluu Rannikult autodeviisi põgenikke Ghanasse tuleb.

Ilmelt on Ghana valitsusmehed hakanud endeid pisut kõrvale jäetuna tundma või ollakse lihtsalt Elevandiluu ümber toimuva meediakära peale kadedad, aga otsuse nemad vastu võtsid ja tänases Daily Graphicus ka vastava presiteate avaldasid. Nimelt otsustati riigikogus, et kui naaberriigil on kaks presidenti peab Ghanas rohkem olema.

Seega on välja kuulutatud kahe täiendava presidendi valimised. Täit kandidaatide nimekirja veel avaldatud ei ole aga on teada, et Ghana eelmine president Jerry John Rawling on otsutanud võimalust kasutada ja kandideerib oma vanale troonile tagasi.

Kaks Presidendilossi meil juba on – miks mitte siis ka kolm presidenti. Kolmandale tuleks muidugi kiiresti elamine ehitada.

2 thoughts on “3 presidenti

  1. No seda jama te nüüd küll ei taha, siis hakatkse ka seal võimu pärast madistama nagu Aafrikas viimasel ajal igal pool kombeks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *