Accra-Tarifa bussidega

Seoses sellega, et ei ole veel konkreetseid kokkuleppeid laevadega, ning Oktoober aina läheneb olen hakanud uurima kuidas Ghanast bussidega Euroopasse saaks. Niiet kui kellegil peaks veel olema plaan Lääne-Aafrikas ühistranspordiga ringi seigelda siis järgnev on kindlasti abiks!

Lähtepunktiks Accra (Ghana pealinn) võttes saab reisida näiteks nii:
Buss: Accra-Ouagadougou (Burkina Faso pealinn), 32 GHS (Cedi) ehk umbes 15 Eur.
Buss: Ouagadougou – Bamako (Mali pealinn), odavaim 15000 CFA (Sifa) ehk umbes 23 Eur. Aga enamus bussid on kallimad, niiet enne pileti ostmist tasuks küsida mitmest firmast või arvestada umbes 30 Eurose või arvestada umbes 30 Eurose väljaminekuga. Piiril ümberistumine.

Soodsaks ja heaks majtusasutuseks Bamakos soovitavad seiklejad hotelli “Sleeping Camel”. Muljeid ning täpsemat infot antud majutuse osas jagan kui koht järele proovitud.

Kuna teelõigu Bamako-Nouakchott (Mauritaania pealinn) Mauritaania osa on tuntud inimröövide poolest ei ole see väga soovitatav. Buss küll läheb ja sõidab umbes 1.5 päeva. Piiripunkt sulgub ööseks, niiet kui liiga hilja piirile jõuad siis tuleb reisi jätkamiseks bussis hommikut oodata. Pileti hinda ei tea.
On ka võimalik osta koht hirmkallis Jeepis – kuna tegemist on hirmkalli Jeepiga – siis jällegi pileti hinda ei tea. (Hirmkallis ei ole minu teema)

Soovitatav on aga minna läbi Senegali ja seda saab teha nii:
Buss: Bamako-Dakar (Senegali pealinn), 20 000-25 000 CFA ehk 30-38 Eur (sõit peaks kestma 36 tundi aga võib kesta ka 50 tundi sõltuvalt bussi täitumise kiirusest)
Minibuss: Dakar-Rosso (Mauritaania piir) hinda ei tea.
Või:
Rong: Bamako-Kayes (Linn Malis, mis on korraga üpris lähedal nii Senegali kui ka Mauritaania piirile) 7000 CFA ehk u 10 Eur (Sama distants bussiga 9000 CFA ning mõne tunni võrra kiirem)

Enam ei ole võimalik teha Mauritaania viisat piiril, niiet need kellel seda veel taskus pole peaks nüüd ennast sekeldama minibussidega Dakarisse Mauritaania viisa järele.

Minibussid: Kayes-Dakar (Senegal) umbes 13 000 CFA ehk u 20Eur
Mauritaania viisa Senegalis tehes: 41 000 CFA ehks 62.5 Eur !!!

Mina plaanin kõik viisad Accras korda ajada ja seega sekeldan ennast Kayesist minibussidega ST. Louisisse (linn Senegalis väga lähedal piiriületus punktile, kuuldavasti väga ilus koht.) Hinda ei tea, aga kaarti vaadates peab see reis võimalik olema. ST. Louis on umbes poolel teele Kayesest Dakari seega arvestan 10-15 Euroga.

ST. Louis/Rosso (Senegal-Mauritaania): Piiriületus praamiga 500 CFA umbes 1 Euro.

Kogenud seikleja Jonas Klange hoiatab: “see on üks maailma jubedamaid piiriületusi ja absoluutselt kõik püüavad sult midagi varastada. Ole eriti ettevaatlik raha vahetamisel ning tea, et Mauritaania poolel on väga pikk lõuna, seega katsu olla seal hommikul muidu ei jõua ennem ööd Nouakchotti.
Jagatud takso: Rosso-Nouachott 1500-3000. MRO (Ougiah) ehk u 4-8 Eur
Buss või jagatud takso: Nouakchott-Nouadhibou (Linn Mauritaanias mitte kaugel Lääne-Sahaara piirist), hinda ei tea.
Jagatud takso: Nouadhibou-Daklah (Lääne Sahaara) 11500 MRO ehk u 30 Eur

Raha saab kokku hoida kui võtad takso ainult Mauritaania piiri väljumispunkti ja sealt jalutad või hääletad Lääne-Sahaara sisenemispunkti. Nimelt on nende kahe piiri vahel kilomeeter või pisut peale “Eikellegimaad”. Teid seal ei ole. Teeviitu ka ei ole. On liiv, on maamiinid (reageerivad auto raskusele aga jalakäia ei pea miskit kartma) on põlenud autovrakid ja kaootilised autoratta jäljed liivas. Ja siis Lääne-Sahaara poolel saab jälle jagatud taksoga jätkata. Ma hinnavahet täpselt ei tea, aga on rändurid on soovitanud, et nii saab soodsam. Samas distants Nouhadibou-Daklah tundub piisavalt pikk (434 km), et 30 eurot ei ole üle mõistuse palju selle eest maksta – minu meelest.

Dakhlast lähevad juba bussid Layoulle (Tähtis linn Lääne-Sahaaras) ja edasi Marokosse.

Praam Tanger-Algericas 20 Eur või Tanger-Tarifa 33 Eur.
Ja olemegi Euroopas – st Hispaanias!

4 thoughts on “Accra-Tarifa bussidega

  1. Kas soodsam on ka ohutum`? Kahtlane on eikellegimaal hääletamine igal juhul. Ja kaua selline reis Euoopasse aega võtab?

  2. Ma arvestan selle Aafrika osaga umbes 2 nädalat. Soodsamvs ohutum – noh mõnes mõttes on jalgsi läbi maamineeritud ala minna ohtum kui autoga – samas jälle taksod kes antud juppi harjunud sõitma on võiksid ka teada milline jäljerida miinivaba on. Niiet sellega on nii ja naa. Ise arvan et ta ei saa olla nii himurs palju odavam, et pulki vääriks kogu see jalgsi minek ja transpordi vaetus. Ligi 500 km 30 euroga sõita ei tundu nii kirves, et meeletult odavamaid variante otsida. Et siinkohal mis on see 10 -15 eurot kokkuhoidu?

  3. Kes veel ei tea, siis ärge jätke enda Senegali viisat piiril tegemiseks, sest Eesti ja Hiina kodanikele ei saa Senegali viisat väljastada isegi konsul (proovitud-testitud: kindel). Tehniliselt lendab teie pass saatkonnast Dakari, talle munetakse seal viisa külge ja siis lendab pass jälle tagasi. Kõik minu kolm katset läbida Senegali lõppesid politseieskordiga. Kusjuures Senegal oli mul kavas ainult Mauritaania ohtliku teejupi vältimiseks.

  4. Väga õige meeldetuletus Martin! Senegali viisa tõesti ennem korda ajada – muid võib end kõige kiuste ikkagi leida ebaturvalisel Mauritaania teelõigul õnne proovimas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *