Aiandusvõhik välitöödel

Ma peaksin see nädal saama oma uue PÄRIS ENDA OMA korteri võtmed kätte! Samas see, et ma veel tuppa ei pääse – ei tähenda, et ma aias toimetada ei saaks. Ja toimetamist on aias palju! Nimelt tuleb korteriga kaasa ka väike maatükk. Aga minu korteriga kaasas käiv maalapp on seisnud pikka aega ilma kasutamiseta ja see tähendab siis ka, et ilma hooldamata. Tollel perel, kelle käest korteri ostsin on antud majas ju 2 korterit ja oma aia grillimisteks-chillimisteks kasutasid nad seda teise korteriga kaasas käivat maatükki.

Kui ma korterit alles vaatamas käisin ja siis seda maatükki nägin (rohtu kasvanud ja igast risu ja prügi täis) siis käis küll korraks peast läbi mõte, et oh ma ostan ju esimesena ja äkki saab maatükid välja vahetada ja võtta hoopis see korrastatud aianurgake. Aga Ibrahimil tekkis meie korteri juurde käiva maalapiga seoses igasugu põbevaid mõtteid ja nii jäi aianurkade vahetus tegemata.

Igatahes oli mul täna vaba päev ja otsustasin aega, mil lapsed lasteaias on targasti ära kasutada ja vaikselt aialapi korrastustöödega algust teha.

See oli täis lehti ja juurikaid ja prügi ja kasvavat võsa. Laenasin emalt reha ja rohukäärid ning asusin tööle. Ema aitas ka enne tööle minekut mul seal natuke võsa maha lõigata aga üldiselt sai kiiresti selgeks, et rohukääridega seal ei lõigu midagi. Vaja läheks ikka korralikku oksa või võsalõikurit.

Aga toikad ja mahalangenud puud sai kokku korjatud ühte hunnikusse ning rehaga ka lehed kokku kraabitud. Lehti oli ikka siuke paks kiht, et nende all ei kasvanud mitte mingit muru. Nüüd kus plats puhtaks on tehtud, ehk hakkab seal miskit kasvama ka. Hetkel saigi nii, et kraapisin selle raudrehaga sõna otseses mõttes mulla välja.

Alguses mõtlesin, et pakin lehed ja sodi kottidesse aga siis leidsime emaga keset maalappi sügava augu ja otsustasime sellenii öelda vähegi mädaneva risu sinna kokku kuhjata ja teha nii öelda komposti ja siis sellega auk ära täita.

Ma siis kühveldasin kõik lehed sinna kokku ning kraapisin hoolega mulda peale. Labidat mul ei olnud – nii tassisin kogu seda kõdu ja mulda ja TIGUSID  sinna auku süles kokku. Tigusid oli ikka jube palju! 🙂 Noh need lehed seal toredasti kuhjas koos ja alt kõik vahvasti mädanes ja tigudel oli pidu. Aga ma kahmasin kõik selle sita sülle ja kuhjasin auku kokku. Peale seda läksin nagu mingi täielik sopakäi lähedal asuvasse Rimisse musta kilet ostma, et see komposti värk ära katta.

Ma tegelt üldse ei tea, kas ma teen õigesti. Äkki oleks ikka pidanud katmata jätma? Igatahes ilusam nägi see plats küll välja siis kui need mustad kilekotid seal peal ei laperdanud. Õnneks sain aia alt korralikud rasked kivid sinna kilekottide peale. (Ma ostsin 1 rulli 110 liitriseid kilekotte ja lõikasin kotid lahti – kokku sai auk kaetud 8 laperdva prügikotiga) Niiet jah – selles kilekoti aktsioonis ma veidi kahtlen.

Võimalik, et palju targem mõte oleks olnud hoopis labidaga sinna mulda peale kühveldada. Noh, mitte et mul labidat oleks olnud aga….

Labidaga seal hoovis ringi kühveldades saaks kätte ka hekivõrsete juurikad…. Praegu jäid hekivõrsed püsti, aga ema arvas, et äkki saab õhtul kasutusse oksakäärid ja lõikab nendega hekivõrsed maha.

Ema elab ju antud majast mul täpselt üle tee.

Eile käisimegi lastega ema hoovi peal, kus siis Silver ja Mari aitasid hoolega lilledele kompostist mulda viia. Salam-Silver arvas, et peale mulla lisamist hakkavad lilled KOHE kasvama ja siis ootas seal peenra ääres püüdlikult tärkamist. Aga ei tärganud seal miski….

Ema hoovist läksimegi eile siis enda aialappi ka vaatama ning sealgi haaras Salam-Silver kohe ühest suurest toikast ja kukkus korrastama, nagu üks õige peremees.

peremees
Peremees Salam-Silver välitöödel

 

 

Pärast sai tehtud prooviring ka ühiskasutuses oleval mänguväljakul ning mulle tundus, et lapsed kiitsid uue elupaiga igati heaks!

 

Mänguväljaku prooviring uue kodu õues

prooviring
Mänguväljaku prooviring

 

Nii selline nägi siis minu niiöelda maalapp välja täna hommikul. Jube eksole?

segamini, aianurk, välitööd, kinnisvara, maalapp. väike-posti, lehed, risu, sassis
Minu aianurk enne tööde alustamist

Ja siin siis minu tänase rühmamise tulemus:

parast
Ei mingit muru – puhas muld sai välja kraabitud.

 

Aga no see kilevärk näeb küll kahtlane välja ju…….

kile
Ummmm…. kompost?? Või midagi sellist…..

 

Aga siin siis väike video-kollaazh laste eilsetest toimetamistest vanaema aias 🙂

 

 

Täiendus 02.05 @15.30

Siis kui ma seal rahmeldasin siis mõtlesin, et jube vahva oleks kui seal askeldamise ajal tuleks telefonikõne, et vanad omanikud on kolimise lõpetanud ja ma võin võtmete järgi minna. No siis seda kõnet ei tulnud, aga hetk tagasi tuli. Täpselt tunni aja pärast saan kodu võtmed kätte!!! Jeeeee!

Hetkel teen lastele süüa. Siis jätangi riisi välja lülitatud pliidiplaadile podisema – jooksen korterisse võtmete järele ja sealt siis otse lasteaeada!!! Igati teguderohke päev!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *