Appi – Moskiitod on vallutanud Achimota!

Kui 2009 suvel Martin esimest korda Malaariasse jäi hakkasime oma Lartebiokorshie kortetis mosktiiovõrgu all magama. 2010 Aprillis sai kolitud Achimota majja ja moskiitovõrguks polnud vajadust – nimelt need 3 sääske nädalas, kes uues kodus minu magamistuppa ära eksisid püüdis siniselt helendav elektrililiste traatidega moskiitolamp kenasti kinni.

Aga nüüd – keset Harmattani – mis on kuiv aega eks, on moskiitod vallutanud minu toa. Lamp jääb selle kamba vastu nõrgaks. Ja vähe sellest et lamp jääb nõrgaks – kolmel viimasel hommikul enne kodust välja minekut piserdan Raidi oma ruumi kuni ise näost siniseks hakkan minema ja siis põgenen tööle. 6htul kui koju tulen leian voodilt paar laipa ülejäänd kamp irvitab mulle lihtsalt näkku. Mingid Power-Moskiitod noh – isegi laepropelleri tuul ei morjenda neid. Nimelt on heaks trikiks teinekord olnud konditsioneeri asemel laetiivik sisse lylitada ja magada selle all – tiiviku vehmikisest tekkiv tuul ei lase moskiitodel voodi kohal lennata. Aga see powerkamp ei lase segada ennast ei mürgist ega tiivikust ning öösel isegi läbi ülepea tõmmatud fliisteki ma kuulen nende ärritavat pininat. Ahhhhhhhhhhhhh!!! rrrrrgHHHH! maga siis sedasi. Samas linnajaos elavad sõbrad kurdavad sama probleemi – et ligi 10 000 moskiitot toas ja lahti ei saa mitte kuidagi. Njaaaa tuleb vaim Malaariaks valmis panna – ligi kahe Ghanas elatud aasta jooksul on minul sõprade suureks imestuseks õnnestunud veel sellest haigusest puutumata jääda. Näis, kas ka nüüd kus moskiitod on vallutanud minu linnajao. Euuuu….

2 thoughts on “Appi – Moskiitod on vallutanud Achimota!

  1. eip. Malaaria vastu ei ole vaktsiine, on ennetavad tabletid kyll aga neid ei soovitata võtta nendel, kes pikalt piirkonnas on sest nad on organismile koormavamad kui Malaaria läbi põdemine ise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *