Uue kodu lood: Appi Naaaaaaaaaat!!!!

naat, võsa, kompost,aiatööd, appi,

Kuigi me uues kodus veel ei ela, meeldib meile lastega sealsel hoovi alal mängimas käia. Uus kodu on mu üüritavast kodust lühikese jalutuskäigu kaugusel ning kui praeguse kodu tagaaias on vaid muru ning üks vaiba-kloppimise toru külge kinnitatud beebikiik siis uue kodu hoovipeale mänguväljak pakub juba rohkem lustimise võimalust. Seal siis liumägi, batuut, köisredel ning mitmed kiiged. Selline mänguvälja on siis 4 väikese kortermaja ühisel hoovialal mitme pere peale ehitatud. Ka see pere, kellelt korteri ostsime andis oma panuse ning minul on mõte täiendada ühist mänguplatsi ehk liivakastiga.

Lisaks ühisalale on seal igal korteril ka oma aianurgake. Naabrite maatükid on väga ilusad aga meie nurgake on aastaid kasutamatta seisnud ja ikak täitsa hullus seisukorras. Ma käisin seal riisumas ja komposti kokku kuhjamas juba veel enne ostetud korteri võtmete kätte saamist. See peale oli mitteametliku naabrivalve esinaine juba vanadele omanikele teada andnud, et mingid kaks naisterahvast käisid neil aeda koristamas – jube kahtlane värk….. 🙂 Aga tookord sai tulemus täitsa ilus.

Nüüd kui nädalavahetusel seal lastega mängimas sai käidud, piilusin ka oma aianurgakest ning pidin sõna otseses mõttes pikkali kukkuma. Aianurgas vohas põlvekõrgune naadi-võsa. Ah!!! Kas ma Naadi-Raipe jaoks aianurga lehtedest puhtaks kraapisin???!!!

naat, võsa, kompost,aiatööd, appi,
Naadiuputus

Naabrivalve esinaine (edaspidi lihtsalt Naabri Valve), kes enam mind kahtlaseks isikuks ei pea, käis ka uurimas, et mis ma selle naatiga ette plaanin võtta ja arvas, et käsitsi ei tee seal enam küll midagi ära.

No ma ei tea siis….. osta labidas ja maatükk läbi kaevata äkki? Või mürgitada see naadi-raibe ära? A kui mürgitada, kas siis pärast rohi kasvab? Kuivõrd muruniidukit mul pole ja sinna aianurka iidukiga väga vist ei pääse ka, siis ongi käinud päris tihti peast läbi hoopis see mõte, et aianurk kruusa täis kallata (tasandamiseks noh) ja siis sinna tänavakivid hoopis peale laduda, või plaatida või midagi sellist. Lilli saan sinna kivide peale istudada ju ka savipottide abil või teha autkummidest mõne vahva Youtube DIY õpetuse abiga mingi tore lillealus. Seda plaatide ja lillede ideed rääkisin ma Naabri Valvele ka ja ta noogutas rahulolevalt kaasa. Tundub, et mõte sai heaks kiidetud. 🙂

 • Naabri Valve on siis meie uue koduga samas majas elav tarmukas naabrinaine, kes talletab ja annab vürtsitatult edasi kõik maja ümber toimuva ning pakub lahkelt ka enda abi hoovi peal laste vaatamisega, kui endal vaja parasjagu näiteks korteris saabuvat mööblit vastu vütta. Teenustasuks on siiani küsinud vaid Infot! 🙂

 

 

 

7 thoughts on “Uue kodu lood: Appi Naaaaaaaaaat!!!!

 1. Naat armastab rammusat maad ja ei kannata niitmist või mingil muul moel pealsetest ilma jäämist. Rammusa aianurga mürgitamine või kruusaga katmine on hea ressursi raiskamine.
  Kas aias ntx rabarberipõõsas on? Ei peagi söömiseks olema. See taim on ju hästi dekoratiivne kõigele lisaks ning lämmatab naadi paari aastaga oma võimsa kasvuga puhta ära.

  1. Rabarberipõõsast ei ole. Aga kas lahendus oleks siis, et Naadi asemel vohab rabarber? Ma tegelt tahaks seda maatükki grillinurgana kasutada ja seal peaks saama ikka mugavalt liikuda. Ideaalis pehmel murul…..

  1. Et nagu hiljem Rabarberile siis või? Mul juhe suht koos. Aga kas idee oleks siis paar aastat lasta Naadi asemel Rabarbril vohada ja siis see hiljem välja võtma. Et naadile ju see vikati variant, ehk pealsetest ilma jäämine ei pidanud sobima ju?

 2. Vastupidi, naat ei kannata niitmist ja kaob üsna ruttu.
  Lihtsalt niikaua kui tal vohada lasta, ei jaksa tema lehtede varjus muud taimed kasvada. Mul on omal osa majaünbruse murust rammusal peenramullal, kahe aastaga sai naadipõllust pidevalt niites kena muruplats. Alguses sudisin vikatiga, niidukit ei olnud veel.

  1. Ahhaaa!! Ma sain alguses valesti aru. Et lugesin seda et ei kannata umbes nii, et “hakkab veel hullemini vohama” . Aga siis ei ole vist tõesti muud, kui vikatiga asja kallale. Tänud!

 3. Naat on julm 😀 Sa võid küll teda tänavu maha lõigata ja rohida aga järgmisel aastal on ta jälle tagasi. Niitmine lihtsalt aeglustab ta kasvu. Kõige parem oleks tõesti maalapp läbi kaevata ja juured välja korjata aga see nõuab juba tohutult aega. Mürgitamisele mina ei mõtleks 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *