Ära tegin!

Ma olen nüüd uhke kinnisvara (laenu) omanik 🙂

Täna siis sai allkirjastatd nii laenuleping kui notariaalne ostu-müügi leping. Võtmeid veel kätte ei saanud – need saan HILJEMALT 05.05!

Alguses oli lepingu projektis kirjas, et korteri üleandmine toimub täna. Aga kuna müüad saavad oma uue kodu kätte järgmine nädal, siis lükkus see minu uue kodu kätte saamine natukene edasi. Tegelt 2 nädalaga võtmed kätte saada on minu meelst üsna hea. Seaduse järgi võivad ju muidu eelmised omanikud lausa kuu aega vanas korteris sees venitada.

Ega nad seal otseselt ei elagi sees – aga noh mööbel on seal. Nad ise elavad alumises korteris, mis on ka müügis.

Laenulepingu allkirjastasin kell 10 hommikul ja notar oli siis kell 14. No vot selle vahepealse aja ma kolistasin linnas mööda kasutatud asjade poode, realiseerimiskeskust ja muidu kodu-tavaari müüvaid poode mööda ringi ja tegin plaane.

Ses mõttes läks hästi, et ma midagi ära ei ostnud. Noh, et kui ma eile õhtul seda notari projekti lugesin ja nägin, et mustandis seisis, et üleandmine toimub täna siis tekkis mul plaan kohe peale lepingute allkirjastamist korterisse kraamima ja mõõtma ja mässama minna. Ja selles mõttes palju ei puudunud sellest, et ma oleks notarisse jalutanud täna mingi väiksem kineskoop telekas näpus. 🙂

Telekas jah! No ma plaanin ju korteri Weekendi ajaks ja muidu suveks välja rentida ning ise alles sügisel sinna sisse kolida. Oma kodus olevat telerit ma sinna ette viia ei tahaks, samas ma usun, et kui mu potensiaalsed üürnikud saaksid seal kasvõi vabakanaleid vaadata võimaldaks mul see küsida öö eest suuremat hinda.

No loomulikult mingeid hiigelsummasid ma üürnike telekavaatamise võimalusse kulutama ei hakkaks aga kui ma täna Jenny Kruse heategevuspoes nägin 2 Euroga täiesti normaalseid telereid siis tekkis küll mõte, et miks mitte üks selline korterisse vedada ja toa-antenniga nurka tiksuma panna. Või miks mitte võtta sisse rendi digiboksiga STV 6 eurone põhipakett – siis saaks veidi ilusama pildi ja päris korraliku kanalivaliku sissse.

No – ja kujutate mind nüüd ette seal notaris telekas ja ma ei tea mis muu kraam veel näpus teada saamas, et ma ei saa kohe peale tehingut sisse kolida. :))))) Hahaaa see oleks päris koomiline vaatepilt vast olnud. Noh koomiline oleks igal juhul olnud teleriga asjatada  – isegi kui oleks saand kohe korterisse minna. Seetõttu ma telerit ja nõusid ja vannitoavaipa ja asju veel ära ei ostnudki. Mõtlesin, et saan pinna ennem kätte ja mõõdan igast nurgad ja värgid särgid ära ja uurin üldse ka toas on juba mingeid koaksiaalkaableid kuskil jooksmas. Starmani kaablit sinna majja ei tule, niiet mu võimalused piirduvad igal juhul konkurentidega – STV ja Telia. Või siis jah vabalevi.

Starmani ZUUM TV-d sinna ka ilmselt ei saa paigaldada, sest kinnistu asub Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitsealal ja sellega seoses kehtivad igasugused piirangud. Näiteks ei saanud eelmine omanik paigaldada õhksoojuspumpa kuna see pumba väline osa oleks jäänd siis silma riivama või midagi sellist. Noh siit ma järeldan, et ju siis ZUUM TV antenni ka ei saa maja külge kinnitada. Njah, asjaolu, mida oleks olnud tore teada mõnevõrra varem. Sest õhksoojuspumba paigladamine oli ka mul endal plaanis – aga mis siis ikka  – siis tasub ikka mõelda selle kamina välja ehitamise või infrapuna paneelide peale alternatiivsete kütteallikatena elektriradiaatorite asemel.

Aga igaljuhul Jipikajeeeeee! Varsti saab pilte ja värki ka ja nüüd hakkan suvel turistide pealt hullult pappi teenima ja värki särki. 🙂 Hehhe…tegelt ei jõua ära oodata, millal ise saan sisse kolida aga vot turistidega on see plaan, et nad aitavad mul vajalikku mööblit osta. Et esialgu rendin odavalt vaid magamisvõimalust. J a siis tasapisi tõstan hinda ja ostan iga turisti järel mingi mööblitüki kuni pesa sügiseks enda ja laste jaoks valmis on! :=)

Laenulepingus kui vaatasin seda kogu tagasimakstavat summat 30 aasta jooksul siis hakkas küll korraks kõhe aga samas on mu laenumakse siiski odavam kui mu korteri üür. Ning kui ma jääksin 30aastaks korterit rentima siis maksaksin kokkuvõttes isegi pisut suurema summa ära aga selle tulemusel ei saa renditav pind minu omaks.

Elusaseme laenu puhul ma maksan pangale küll hullult intressi aga lõpuks on kodu minu oma ja ma ei pea muretsema pensionieas eluaseme rentimise pärast!

Praegu haldab maja ISS – aga järgmine aasta tuleb moodustada ikkagi korteriühistu. Seega ootan igati asjalikke tegelasi ostma alumist korterit, et me saaks koos ühe vahva ühistu püsti lüüa ja majas vingeid projekte teha 🙂

Niiet tulge aga naabriks. Alumist korterit saab piiluda siin!

0 thoughts on “Ära tegin!

  1. Õnne! Ja mis kodulaenu pikkust puudutab siis annab ju koguda ning kasvõi mõne tuhande kaupa ennetähtaegselt tagasi maksta!
    PS! Kinnisvarahinnad on vist tõesti tõusnud. Veel 3 aastat tagasi olid sama piirkonna samasuguses majas 3-toalised odavamad kui su naabrite kahetoaline.

  2. Kas sul ei ole ka dušširuumi nagu alumise korruse korteris? Kui ei, siis turistide pealt erilist pappi kokku ei aja 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *