BBC – peske oma autosid, no tõesti!

Viimastel päevadel oleme materjali kogunud ühe freelance baasil tegutseva briti ajakirjanikuga, kes BBC-le lugu teeb. Teemad on enamasti keerelnud ümber jalgpalli ning sündmuste krooniks oli Pühapäeval toimunud jalgpallilahing Ghana vs Sudaan.

Minu jaoks pisut ebatavaline oli, et kohalik telekanal oli ostnud kõik õigused mängu kajastada ja konkureerivate pressiesindajate suhtes olid staadioni turvatöötajad väga tõrjuvad. Meie õnneks oli Martin paar kuud varem sama kohaliku kanali jaoks mänge salvestanud ning staadioni peavärava turvajad teadsid meid nägupidi. Seda segadust ärakasutades saime suursündmuse eelõhtul platsile meeskondade treeninguid kinoma. Kui kord juba sees ei olnud keeruline nahavärvi ning väljakasvand aga siiski blondi juuksetukka appi võttes järgmiseks päevaks akrediteeringud sebida.

Pühapäeval, mõned tunnid ennem mängu selgus, et akrediteeringud on meil kui isikutel aga autoluba ei ole ja auto tuleb värava taha parkida. Mhmm… ilma klaasita auto parkimine rahvarohkes kohas; kaamera, statiivi, kaasaostetud söögi-, joogipoolise väljakule tassimine – tänan, ei. Niisiis ummisjalu staadionile autoluba sebima. Selgus, et liiga hilja – kelleiganes boss ei olnud tööl ja sada muud probleemi. Ainus soovitus, mis osati anda oli, et sõitke teise värava juurde. Seal sama jama – autot sisse ei lasta. Juba 100m enne väravat ennast oli politseibarjäär, kes ilma kollase kaardita läbisõitu ei aksepterind.

Kuidagi õnnestus mul kurjadele turvatöötajatele värava juures selgeks teha, et BBC-st ja satelliidid autos ja ei saa pilti võtta kui auto nii kaugel. Leviprobleemid ja mis kõik veel. Läbi läks – otsustati, et kui nii tähtis auto siis ikka lubavad sisse. Piiripunkti anti mulle väravast kaasa relvastatud mundrimees, kes sealsetele kolleegidele olukorra ära seletas ja läbisõidu tagas. Mina silkasin auto ees, et värava juures sobival hetkel “this car” röögatada. Autoga õnnelikult läbi väravate kuulen vaimustunud turvatöötaja kommentaari meie numbrimärgile (906 BBG): “wooow, see it really is Bii-Bii-Dzhii, but this car is soooooooooo dirty!”

Heh tõsi ta on, et pesulas pole meie subaru juba üle kuu aja käinud ja punane Aafrika tolm autokere peeagu ühtlaselt enda alla matnud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *