BNS “Koolijuht: Eesti peaks Aafrikasse ja Aasiasse värbamiskeskused rajama”

TALLINN, 24. juuni, BNS – Kuna Praxise analüüsi järgi kaotab Eesti 2040. aastaks praeguste hõivemäärade jätkumisel 122 000 töötajat, võiks riik rajada nii Aafrika kui ka Aasia riikidesse värbamis- ja koolituskeskused ning alustada sealt helgemate peade importi, leiab Mainori ettevõtluskõrgkooli tegevjuht Kristjan Oad.

Oadi sõnul võiks Eesti riik teha kasvava rahvastiku, aga väheste võimalustega riikidesse värbamiskeskused, kus viiakse inglise keeles soodsalt läbi koolitusi vajaminevates IT või inseneeria valdkondades ja korraldatakse ka eesti keele intensiivõpet, ütles Oad BNS-ile.

“Kursuse läbinutele saaksid ettevõtted teha suunatud pakkumisi ning oleks võimalus saada lihtsamalt elamisluba,” selgitas Oad. “Eesti keele majad Narvas ja Tallinnas on õige samm, aga mõelda tuleb suuremalt. Olgu eesti keele, kultuuri ja tööoskuste keskused hakatuseks Mumbais ja Lagoses. Koos Eesti jaoks vajalike oskuste õpetamisega õpetataks ja kontrollitaks ka töökultuuri, hoiakuid ja tahtmist Eesti-suguses ühiskonnas kohaneda.”

“Eesti vajab juurde ajusid ja töökäsi. Kontrollimata massi ei taha aga keegi,” ütles Oad. “Seepärast toimuks tõeliselt motiveeritud uuseestlaste sõelumine juba välisriigis asuvas keskuses. Need keskused võiks avada Eesti ettevõtete, kõrgkoolide ja saatkondade koostöös. Saatkonnad saaksid võimsama rolli riigi tutvustaja ja väravana Eestisse. Lihtsustatult öeldes tuleks nutikas India või Nigeeria poiss või tüdruk kursusele ning parimad saaksid tööpakkumise ja kutse Eestisse.”

Baltic News Service

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *