Dokumendifoto nõuded

Homme on siis see tähtis päev kui annan Ghanas sõrmejäljed ning passitaotluse. Passitaotluse juurde loomulikult ka dokumendifotot vaja – nii kulutasingi suure osa oma Laupäevast internetist dokumendi foto karme nõuded taga ajades.

Uskumatu kui kaua võttis aega ennem kui otsitu kätte sain.

Esimene käik oli koda-migra, ptui Politsei ja Piirivalveameti kodulehele surfasin mis ma surfasin aga maksmimum, mis ma sealt isikut tõendavate dokumentide rubriigist leidsin oli info riigilõivude kohta ning biomeetrilise passi meelespea, mis ei sisaldanud sõnagi dokumendifoto nõuete kohta.

Heakene küll, järgmine samm oli Välisministeeriumi koduleht. Seal olev viide passi taotlemine suunas mind tagasi Politsei- ja piirivalveameti kodulehele, kus ma juba olin olnu ja abi mitte saanud.

Google otsingud dokumendifoto nõuded ning biomeetriline pass andsid mulle portsu ajalehe artikleid selle kohta kuidas doukendifoto nõuded on muutunud (aga ei sisaldanud infot et milliseks muutunud) ning linke USA viisatingimuste kohta. Tore küll aga esialgu tahaks ikka passi. Googlest tuli välja Tallinnas asuva Poola saatkonna kodulehe see osa kus oli kirjeldatud nende nõuded dokumendifotole. Parem ikak kui mitte midagi!

Abi sain lõpuks Iirimal asuva Eesti Saatkonna kodulehelt kus nõuded olid kätte saadavad nii Eesti kui Inglise keeles.

Aga no tegelt ka, kas ei peaks selline info olema passi väljastava ameti lehel suurelt ja punasega???? Või kui Eestis läheb kellegil passi tegemiseks, mis teete siis? Tetegi kohe minna ja otsida mõne välismaal asuva Eesti saatkonna kodukalt???

Igal juhul – kui keegi veel dokumendi fotoga kimpus on ja Google abil nüüd siia ajaveebi satub siis info leiab SIIT

14 thoughts on “Dokumendifoto nõuded

 1. kui eestis teha passi või juhilube, siis on nende vastuvõturuumis selline putka, kus tuleb kohalikult pilt teha. seal putkas on kirjas kuhu ja kuidas tuleb pea panna.

 2. Ohoh, fotograafi juures ei tehtagi eam passipilte??? Ma olen ikka päris ajast maha jäänud siis 🙂

  Enda pildid käisin peale fotograafilt kätte saamist joonlauaga üle – loodetavasti lähevad ikka läbi…

 3. Foto nõuete kontrollimise shabloon mille pass.ee-lt saab ei ole proportsioonis. Shablooni mõõtmed on 27 x 34 mm mitte 40mm x50mm nagu on shabloonile kirjutatud. Niiet toimides juhiste “asutage shablooni nurk foto alumise vasaku nurga kohale” saab päris ehmatava tulemuse. Näietks mina suudsin viimased tund aega mõelda – AAAPII MU FOTO ON LIIGA SUUR MIS NYYD KYLL SAAB! või siis olen ma lihtsalt PLONT ja ei saa aru jälle millegist? Aafrika hakkab ajudele? Joonlauaga möötmine ja arvutamine jälle käsil.

 4. Just tuvastasin asjaolu, et ma tõepoolest ei ole kõige teravam kriit karbis.

  Selle shablooni mina printisin välja ja asusin siis oma fotoga võrdlema ja sain ehmatuse osaluseks. Ehmatuse nr 1) Appi pilt on täiesti vale suurusega! Ehmatus nr 2) Appi ma olen tulnukas, sest ükski kehaosa ei paikne seal kus peaks.

  Joonlauda appi võttes selgus, et shabloon oli liiga väike.

  Nüüd ekraanilt võrreldes selgus, et shabloon ei ole liiga väike – ta on täpselt õiges suuruses kui võrrelda nii et asetad foto arvuti ekraanile shablooni kohale – ei mingit printimist.

  Niiet mõlemad ehmatused on kõrvaldatud.

  1) Shabloon ei ole väike ta on ekraanilt võrdlemiseks täpselt paraja suurusega.

  2) Ma ei ole tulnukas – kõik näoosad paiknevad seal kus vaja – huuuh!

 5. Näpujäljed antud, pildid ka, taotlus sees. Nüüd vaja Eestist 30 euri riigilõv kanda ja siis kuu aja pärast peaks passi kätte saama!

 6. Sellise läbielamiste peale võiks kohe välisminister isiklikult tulla Ikla piiripunkti vastu ja öelda: “Tere tulemast tagasi!”
  Ma olin natuke irooniline selle ministeeriumi vastu, mis kulutas meeletult raha ja meediaruumi, et upitada minister pildile koos pantvangis olnud 7 eestlasega. Nad said suurema vastuvõtu kui varasemad olümpiavõitjad. Näiteks ma ei mäleta, et Veerpalu või Šmiguni medalitega saabumisel oleks vastas olnud ülekandebuss ja tehtud otseülekanne, mida oleks siis veel 3 tundi hiljem täies mahus riigitelevisiooni korratud. Samuti need kümmekond intervjuud nii eesti kui venekeelsetele telekanalitele.

  Muidugi ma lähtusin eeldusest, et Sa ikka kavatsed Eestisse sõita. Pärast passi saamist on ju tegelikult paljud riigid avatud ja pole enam muret, et kas dokumendid on korras.

 7. Tulen ikka koju – kasv6i nii kauakski, et arstid labi joosta ja tervis korda saaks sest kui lendama saab hakata on valikud veel suuread – ka toov6imaluste osas.

  Delegatsiooni vastu ei ole vaja – kasukaga lahisugulasest bussijaamas piisab taiesti, ilmselt jaab see saabumine sinna oktoobri-novebri kanti …. brrrrrrrrrrrrrrrrrrr 🙂

  Aga minul on kyll ratturite yle meel, ja miks mitte promoda et riigimehed hea asjaga hakkama said 🙂

 8. Probleem on neil ikka sama. Olen ka ise hetkel Eestist eemal ja üritan oma passi taodelda. Leht on ikka peidetud kuskile veebirägastikku. Lühijuhendis olid kirjas vaid mõõdud, tegin siis lihtsalt õigete mõõtudeg foto. Nädala pärast oli e postkastis kiri politseiametilt. Lootsin, et kirjas seisab, et võin passile järgi tulla, kuid hoopis kirjutati, et pilt ja allkirjanäidis ei sobi. Pildi kohta saadeti mulle link, mida üritatakse hoolega alajs hoida. Allkirjanäidise nõuete kohta infot ei sadetud ja seda pole ka internetis. E-riik on vigane ja pole mõeldud tavainimesele kasutamiseks.
  Panen aga lingi foto nõuetele
  https://www.politsei.ee/et/nouanded/id-kaart-ja-pass/dokumendifoto.dot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *