Elukallidusest Ghanas

Kaisin eile tagasihoidlikul majapidamistarvete ja toidu shoppingul. Arve 76.78 kohalikku ehk 647.65 Eesti krooni

Minu ostukorv:
2 6lut, 1 vein – päris tetrapaki vein ei ole aga hinnaskaala alumine kolmandik kyll, 6 muna, tykk juustu, kohvi, dushigeel, pakk prussakaid tapvat kriiti, 6huvärskendaja, tampoonid, shampoon, seep, kaks tolmulappi, köögirätik, 3 pakki k6ige odavamat aga samas k6ige t6husamat moskiitot6rje kreemi, juuksepalsam.

Et nagu kuskohast see 650 krooni tuli????

7 Replies to “Elukallidusest Ghanas”

  1. Kõik on vist sisseveetav kaup?
    See on tegelikult sinu võimalus oma äriks Ghaanas – rajada säästumarketi laadne kett. Ketinimi näiteks – KööK. Täpid mõjuksid maagiliselt.

  2. Navat aga improdimaksud on k6rged siin. Eks siin mingid tuneeslased on kes toovad säästustuffi riiki- olin nende tiimiga korra isegi liitumas juba – yhtegi ingilsekeelset silti pakenditelt ei leia ja l6puks otsustasin, et kuivord ma araabiakeelsetest nimedest aru ei saa miskit siis maitsen jooke ning 6pin pahe mis värv mis maitset meenutab – uhtegi tuttavat puuviljamaitset ei tuvastanud – parem kui poleks maitsnud. Ainuke veenev myygiargument oligi toote puhul, et “odav”

    Sama 6lide ja shampoonidega, mis nad importisid. Shampoonide kohta tegid suured silmad ja kysisid, miks peab olema inglise keeles kirjutatud – pildilt näed ju, mis vilja l6hnaga peaks olema. Ja MITTE KEDAGI ei huvita, millisele juuksetyybile on shampoon kui see nii odav on.

    Loobusin ettev6tmisest kui selgus, et tyybid ei pea isegi oluliseks infot mootori6li määrdeomaduste kohta. “Ytle, et see k6ige odavam 6li on”

    Kui algkapitali oleks siis ilmselt teeks siia hoopis midagi 1182 taolist, et info telefon ja firmade andmebaas – Ja alustaksin sellega ilmselt Takordadist – tänu leitud naftale see linn kubiseb välisettev6ttetest ja neid tuleb sinna yha juurde. V6i hakkaksin farmeriks 🙂

  3. aga kohv ons ka siis sisse toodud või, kas siis koola- ja kohvi jms puud seal ei kasvagi
    ja kas alkoholivabad joogid seal janu kuidagi ei aja ära

  4. K6ige odavam kohv, mis ma kätte saan on L6una-Aafrikast. Kyll siin need puud kasvaks kui keegi selelga tegeleda viitsiks – ega ma ilma asjata ei kiru, et paganama laisad need kohalikud, endal super kliima kasvatamiseks. Siin kunagi olid suured Kakao istandused aga pärast Nkrumah’t jäeti need unarusse, sest kohalikud leidsid, et see oli yks liiga väljamameelne president.

    Mitte alkohoolsed joogid votavad janu ara kull aga alti ei taha neid – ja mahl on kallim kui 6lu – jallegi imporditakse, samas kui voiks viljad kasvatada ja ise mahla valmistada. Ananassimahla tehakse siin aga mitte laialt turustamiseks – see pigem ilma sailitusaineteta kohe arajoomiseks moeldud mahl.

    6lut tehakse kohapeal. Star ja Club – kaks kohalikku 6llebrandi. Club ei meeldi aga t6si – Star on minu lemmik janukustutaja / meelelahutusjook siin riigis 🙂

    Naljakas on et Ghanas on 6lut soodsam osta pubist – sest pudel jääbe peale 6lle joomist sinna ja see on kallis. Poes on 6lu pudeli hinna jagu kallim. Sellist tsiviliseeritud taara tagastamise systeemi siin ei ole. Pubidega on v6imalik saada kokkuleppele, et ma annan ca 15 eeku pudeli eest pandiks ja homme kui pudeli tagastan saan raha. Lihtsalt pudeleidbaari viies aga keegi sulle maksma ei hakka.

    Vein – joodav tuleb L6una-Afrikast – teinekord tuleb tuju lihtsalt. Hispaania veinid on odavamad aga pole nii head. Vähemalt need Hispaania veinid, mida siia imporditakse ja hinnaskaala alumisse kolmandikku jäävad. Karta on, et imporditoll Europpast tulevatele kaupadele on kallim kui L6una-Aafrikast tulevatele.

  5. tänan selgitamast , aga seda et üsna loomulik on seal vist see jah, et shampooni puhul juuksetüüp pole oluline, seal ju kohalikel kõigil ühesugused karmid mustad kräsud peas ja neile pehmem v’õi volüümikam vaht ei mõikakski ning sisserändajad neid ei huvita.

  6. Sa vist käisid lausa päris poes? Juustu, tampoone ja päris kohvi ma küll kuskilt putka- ega peapeal majandusest ei suutnud Ghanas leida.

  7. Yep, ma käisin Shoprites 🙂 Aga kohv on see lahustuv. Päris-päris kohv käib isegi siis yle j6u kui seda tahta L6una-Aafriklaste säästupoest osta :))

    Aga paar päeva tagasi yks mu tuttav yritas peapea-poest “Lays”i osta. Plantaani-kr6psude myyalt siis. Ma pidin ennast autos pooleks naerma 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *