Esimene aasta päkapikuna

Kuigi mu vanem laps saab mõne kuu pärast juba nelja aastaseks oli mul käesolev advent esimene kord päkapikku mängida.

Sest noh ütleme ausalt – Palmi all oli ikka päris raske jõulu-tunnet ja meeleolu kätte saada.

No mis Jõulutunne???? Mis advendi aeg? Päkapikud!!!!???? 🙂

Ostsin siis Novembri lõpus kappi Kinderi shokolaade, väikseid sussi-maiuseid ja kommipakikesi täis (et noh ei peaks iga päev sellele mõtlema, kas hommikuks Jõulusoki sisse miskit olemas on) ja riputasin aknalaua alla kleebitud konksude külge kummagile lapsele Jõulusoki. Aknalauale ehtisid lapsed vanaema abiga kuuse ning paigutasid sinna kõrvale päkapiku.

Hommikul juhtisin lapsed sokkide juurde, millede seest leidsime koos üllatused. Tänasime pidulikult päkapikku ja valetasin lastel suud-silmad täis selle jutu osas kuidas need üllatused sinna soki sisse sattusid. Et päkapikud tõid ja et päkapikud käivad akna taga piilumas kas lapsed head on.

Kui hommikusöögi laua ääres läks toiduga mängimiseks, tuletasin lastele meelde, et Päkapikud ju piiluvad akna taga, kas lapsed ikka head on, et öösel saaks kommi tuua.

Salam-Silver ronis kohe köögi akna peale. Vaatas igasse nurka ja teatas, et praegu küll ükski päkapikk ei piilu! 🙂

Sahar Marie uskus aga seda piilumise juttu natukene rohkem ja proovis igati püüdlikult käituda. Käis ka päevasel ajal mitu korda soki sisse piilumas, et kas on sinna äkki juba uus shokolaad tekkinud, aga ei miskit. Seletasin talle siis, et päkapikk toob soki sisse magusat kraami öösel kui lapsed magavad.

Seletus mõjus ja õhtul kui une aeg tuli, käis Sahar Marie aknalaual istuvale mängupäkapikule raporteerimas, et tema läheb nüüd tuttu. Ütles veel igaks juhuks mitu korda aitähh ja jooksis umbes kolm korda magamistoast välja, et päkapikule öelda “Tadaaa, lähe tuttu ja Aitähh Pikk” 

See tseremoonitsemine aga lõppes üsna kiirelt ära – lapsed said aru, et sokid täituvad hommikuks kommiga niikuinii.

Esialgu ei tulnud lastel hommikuti kohe meelde, et akna all rippuvat Jõulusokki kontrollida aga nüüd on see nii harjumuseks saanud, et nii kui varahommikul silmad avanevad joostakse esimese hooga advendinoosi otsima. Ups! Aga kohe on Jõulud ja päkapikud lõpetavad magusad külastused ära. Kuidas ma selle küll lastele  selgeks teen? Või pean nüüd terve aasta Päkapikkku mängima…

Nagu öeldakse…. annad kuradile sõrme – võtab terve käe …. 🙂

Pühapäevaks on palgatud Jõuluvana ja toimub suurem kingitrall….. mis tähistab meie prese päkapiku visiitide lõppu. Katsun sellest kuidagi ka Jõuluvanaga juttu thea stiilis, et nüüd tõi Taat suured pakid…..nüüd enam Päkapikud ei käi… või midagi sellist. oeh…

müts, proovime, troopika, naljakas, külm kliima, Sahar-Marie
Ettevalmistused Euroopasse kolimiseks

Aasta tagasi samal ajal valmistusime Eestisse kolima ning siis tegi talvemütsi proovimine Sahar Mariele nalja. Täna on aga müts juba tavaline asi.

0 thoughts on “Esimene aasta päkapikuna

 1. Mina ütlen 3-aastasele, et päkapikud läksid jõuluvanaga koos kaugele Põhjamaale tagasi.
  Meil korra või kaks juhtus ka seda, et laps oli päeva jooksul mitu korda sõnakuulmatu ja tegi pahandust ning seepeale päkapikud ei toonudki midagi sussi sisse. Pani väikemehe mõtlema küll…

 2. Ülivalus on seda 6nda klassi õigekeelega kokku soperdatud “blogi” lugeda. Kulla autor, proovi omale kasvõi elementaarsed õigekirjatõed selgeks saada. Siin ei ole Aafrika! Kui vana sa oled ja päriselt ka – kui mitu klassi haridust sul on?! Üritad rääkida PHP-st, pritsid vahele mõttevälgatusi kujundusest ning kirsiks tordi otsas on see Salam-Silver (ei kommenteeri). Mida tead sa arengust, õppimisest ja eestlusest?! Mul on sinu pärast tõsiselt häbi. Müstiline, et selliseid “eestlasi” maailmas leidub ning veel müstilisem on see, et nad üritavad omale oma Ghana-seiklustega võltsoreooli peale tõmmata ning olla keegi, kelleks need isikud iialgi ei saa. Pangandus? Programmeerimine? Ärijuhtimine?! Kulla inimene, mitte ükski ettevõte ei võta sind peale sinu ülivigases eesti keeles “blogi” lugemist tööle – see, et töötad kuskil Starmanis klienditeenindajana, pole just suur asi, mille üle uhke olla. Minu soovitus: mine Tallinna Polütehnikumi ja ürita oma kõrvakeste vahele taguda mingi tootev töö a la kokk vms. Sinu “blogi” ja (väidetavalt) sinu loodud kodulehed on naljanumber, sinu õigekeel on kohutav ning sinu senised valikud on sellised, mida ei soovita oma vaenlasele ka.

 3. @Hmm – paistad olevat isiklik- või vähemalt Facebooki tuttav, et tead kus töötan, sest blogis ma tööandjat maininud pole 🙂 Igaljuhul tänud soovituste eest aga ma ei näe küll mingit põhjust hakata koka ametit (või mõnda muud tootvat tööd) õppida, kui ma olen oma Starmani Klienditeenindaja ameti üle väga rõõmus. Ei taha kindlasti nüüd koka ametit maha teha – igaühele oma eks, aga minule sobib iga kell Telekommunikatsiooni ettevõtte (või panga – kus jah siiski 5 aastat tegutsetud) klienditeenindaja amet rohkem kui koka- või mõni muu tootev töö.

  Mis puutub kodulehtede tegemisse siis seal vallas on mul tõesti palju veel areneda – hetkel tegutsen vaid HTMLi ja CSSi piires. PHP-d ei ole veel kahjuks selgeks saanud.

  Aga väga tore kui sina oled targem ja tegusam, ning oskad vingemaid kodukaid teha. Sa peaksid selle üle vaid rõõmus olema, et saad oma toodangut kallimalt müüa kui mina. Ehk näitad oma portfolio ette, siis saavad ka need kliendid, kes muidu minult ostaksid teha teadlikuma valiku ja hoopis sinu teenust kasutada?

  Ära pritsi sappi – ole hoopis rõõmus, et sul paremini läheb 🙂 Noh kui sa muidugi oskad rõõmus olla, sest kerged enesepiinamise kalduvused paistavad sul küljes olevat, kui loed mu blogi hoolimata faktist, et see sulle lausa haiget teeb. 🙂

 4. Kogu austuse juures Ethel (sry tgelt ma väga sind ei austa aga las ta olla), ma ei pea olema su isiklik tuttav, et teada anda, kus sa töötad. Ise ju pasundad seda infot oma postitustes välja! Ootasingi preventatiivset rünnakut stiilis kus ma töötan ja mida paremini teen. Lühidalt öeldes teen ma kõike sust paremini ja teenin umbes 3-4 korda rohkem, kui sa ise. Seda kõike Eestis, ning ma ei valeta hinnavahede kohta (kunagi sai töötatud Starmanis, tean päris hästi, mis on nende palgatase). Ma ei pea tegema primitiivseid kodukaid või klikkima mingitel lollakatel reklaamibänneritel, et ots-otsaga kokku tulla. Sinu “blogi” sattusin kogemata lugema ja kiikasin tagantjärele, kas sulle jõudis sõnum kohale. Rõõm räha, et jah, samas kurb, et sa ei tee sõnumist mitte mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi, vaid jätkad tühisõudjana. Sa oled rumal tühikargaja, oled senini teinud lolle otsuseid ja teed neid ka edaspidi. Ja täpselt nii ongi. Võibolla kunagi kaugemas, VÄÄÄÄÄÄGA kaugemas tulevikus mõtled teistmoodi, kuid tuginedes praegustele ja eriti viimasele sõnavõtule, siis siit püssist pauku ei tule.

 5. Nagu eelnevas kommentaaris öeldud Isiklikuks või Facebooki tuttavaks pean sind kuna blogis ei ole ma maininud, et minu tööandja on AS Starman. On küll Starman jah – aga blogis pole seda kirjas. Seda võib välja lugeda pigem minu Facebooki seinalt kus pole ka otseselt maininud ametit vaid kus tihti jagan AS Starmani kuulutusi ja postitusi.

  Aga loomulikult alati saab paremini ja rohkem. Naudi oma 3-4 korda suuremat sissetulekut ja hoia oma soovitused (õppida kokaks ja minna madalama palga peale tööle) endale. Sest nii raske kui sul seda uskuda ka poleks, olen mina oma elu, teenistuse ning töökohaga täisa rahul 🙂

  Võibolla on ca 4000 Eurot kätte teenival inimesel raske aru saada, kuidas on võimalik kliendikonsuldandi tööga rahul olla, aga vot mina olen näiteks rõõmus, et leidsin töö väga kiirelt; et ma ei pidanud oma palgaootust töö saamiseks väga alla laskma; et hoolimata sellest, et elan Pärnu väikeses suvituslinnas, on mul tööd aastaringselt; et ma ei pea tõstma raskeid kaste või teenindama kuskil restoranis või rõiva- või toidupoes (mis on paljude Pärnu naiste väljund); et ma elan mõnusas rannarajooni korteris; et lastaeda jalutan vaid 5 minutit ja kesklinna niisamuti 5; et olen ringi reisinud väga põnevates riikides; et säästud kasvavad ja elu on stabiilne ja turvaline.

  Ma ei oskakski rohkem tahta. Arva mu eluvalikutest mis sa tahad, mina tunnen igatahes, et mul on vedanud!

  Kogemata lugema sattudes oled igatahes ennast kenasti kurssi viinud minu pangatausta ja kodulehe tegemistega, isegi sellega, et php-õppe olen käsile võtnud. Äitähh sulle selle eest – minu reklaamipartneritele meeldib, et sa ikka ja jälle tagasi tuled piiluma, kas olen sulle vastanud. 🙂

 6. Loomulikult viin ennast rumala blogija postitustega kurssi. See on peaaegu huumoriajakiri – klikkasin sinna et teenida 3$, klikkan tänna et saada 2.5€. Väga hea lugemine! Tänud, et suutsid kujunduslikult välja tuua, miks ülikool ja eneseareng ennast ära tasub! Ega see “blogi” reklaamipartneritele kahe silma vahele küll ei jää. Kas see sulle ka kasuks tuleb, on hoopis teine teema.
  P.S. Pärnus olen piisavalt olnud. Kahju, et seoses sinu sinnakolimisega Pärnu üleüldine IQ tase langes. Mitte, et see iialgi liiga kõrge oleks olnud, aga andsid Pärnule kindlasti oma panuse.
  P.P.S. Sind ei võta tööle. PHP programmeerijana. Never. Ever. Võid punnitada kuipalju tahad, aga mingil tasandil tuleb intelligentsinõue ette. Punkt.

  1. Emm ma ei tahagi minna tööle kuskile PHP programmeerijana. Ma õpin seda enda jaoks (et oma tehtud kodukatele sisuhaldust külge panna). Aga jaa – iga klikk minu blogi külastus-statistikas tuleb reklaami mõttes kasuks. Mul ju tasulised reklaamid blogis 🙂 Niiet tänud jällegi.

   Kusjuures kui need klikkan siia, et saada 2.5 ja klikkan tänna, et saada 3 süsteemid ennast käima tõmbavad (et kui tekib piisav hulk all-liitujaid kes minu eest klikivad) siis need täitsa tulusad.

   Ära sa üliharitud inimene jumala eest proovi.

   Aga mina kasutan viimased 6 kuud Internetis tehtud ostude eest (domeenid, litsentsid) AINULT läbi nende süsteemide teenitud raha. Ei mingit krediitkaarditamist 😉 Ning ise pole enam ammu pidanud klikkima – seda teevad järelliitujad. 😉

 7. Mul on 12 klassi haridust. Paar kursust tõenäosusteoorist + veits diskreetset matemaatikat. Kõik muu on ise tulnud. Alates 18. eluaastast pole kordagi.. rõhutan – KORDAGI finatsprobleeme esinenud (sõltumata vanematest). Annan hea meelega sulle blogi kliki eest 0.0001€, sest tegu on VÄGA hea huumoriajakirjaga. Minu tagasihoidlikul hinnangul peaks sinu blogi lausa ülikoolides presenteerima kui näidet äpust, kes pole suutnud oma eluga toime tulla ning elatub nüüd lollide klientide kõnedest ning klikkidest kuskil kahtlusäratava väärtusega reklaamisaitidel. Kui te tahate omale samasugust elu, nagu (vabandust, võin nimes eksida) Ethel Adieou, elage täpselt sama elu!
  Adjöö. Ära PALUN räägi rohkem asjadest, mida sa ei tea.

 8. Mis mul sinu saavutustest ja matemaatikast? Mul suht savi, kas sul on finantsprobleeme olnud või mida sa õppinud oled või ei ole. Minu jaoks oled sina üks tühiplõksija, kes loodab lahmimise ja solvanute loopimisega minu meelerahu kõigutada.

  Erinevalt sinust ma aga ei arva, et kui keegi kuskil teenib minust vähem siis ta on äpu ja ei tule eluga toime. Inimestel on erinevad ambitsioonid, kas tead? Kes on õnnelik 4000 Eurose sissetulekuga, kellele aga piisab sellest, et ise ning lapsed terved ja millestki puudus pole.

  Ma poliitikupalka tõesti ei teeni aga teenin piisavalt hästi, et toime tulla oma vajadustega ja elada mugavat elu. Lisaks olen kõrvalt enda kasuks tiksuma pannud süsteemid, mis sulle teevad nalja, aga võimaldavad mul Internetis shopata nii, et arvelduskonto ja krediitkaart ei tühjene.

  Esimeses kommentaaris oli sul mu blogi valus lugeda aga nüüd juba liigitad selle heaks huumoriajakirjaks. No otsusta ära juba, kas on naljaks või kurb 🙂

 9. Solvangud? Lahmimine? Kulla Ethel, ma konstanteerin ju ainult fakte.

  Kas sul on selle 4000€-ga mingi isiklik valus suhe, et seda juba mitmendas postitutes mainid? Lubati, aga ei antud, või lubati kõrgharidusega tegelasele (mida sa teadupärast ei ole)? Lisainfoks – mul ei ole vaja panna mingeid süsteeme “tiksuma”, et internetis šopata. Ma šoppan netis niisama. Kui mingi tiksuja mu kõrvale tuleb, võtan teda kui potentsiaalset terroristi, sest aegpomme on kõvasti odavam ehitada, kui kaugjuhitavaid. Su “mees” on teadupärast vist moslem? Mis tiksute?

  Ja su “blogi” on endiselt huumoriajakiri. Küll must huumor, aga siiski ainult üks suur must nali. Said omale minu tuttavatel näol 0.0009 senti tuludesse juurde. Palju õnne ja mine osta omale midagi kallist selle eest.

  1. Ei selle 4000 pole muud suhet kui see, et sina seda väidetavalt teenid ja tunned, et peaks seepärast ennast eeskujuks tooma. Sain selle puhtalt korrutustehtega kuna sa ütlesid, et teenid must 3-4 korda rohkem ja paistad seepärast üpris õhku täis olevat.

   Sul pole neid süsteeme vaja, mul ka pole aga mu meelest on lihtsalt väga mugav otse paypali kontoga maksta ilma krediitkaardi numbreid kuskile toksimata. Eriti kui selle paypali konto täitmiseks suurt midagi tegema ei pea.

   Nagu ma ennist ütlesin – igale ühele oma. See, et sinu valikud on teistsugused ei tee sind kellegist paremaks.

 10. 1) Starmanis teenib klienditeenindaja ca 600-800€ kätte. Kui sa väidad vastupidist, olen hea meelega valmis sel teemal artikli DELFIsse kirjutama. Jah – üllatus, aga lisaks IT-le olen ka kirjandusliku kallakuga, mistõttu sinu vägistatud kassi õigekeel mul senini silma kriibib.
  2) Google jätab su andmed meelde. Sa EI PEA igakordselt uuesti andmeid sisestama, mistõttu sinu, kui wannabe-IT-taustaga tegelase kuvand jätab sügavaid küsimärke. Äkki õpid normaalseid brausereid kasutama?
  3) Ma olen sust parem. Ja saan sust 4x rohkem palka. Ja ei ole pidanud kuskil Aafrikas selle jaoks neegri m***i imema. Punkt.

  1. Iga kord uuesti andmeid sisestama? Ei sisestagi ju? Ma pole ka õnneks pidanud oma teenistuse nimel ei neegri ega kellegi teise m**i imema. Kuid Aafrika kogemust väärtustan küll, sest tean et igaüks ei saaks nii erinevas keskkonnas hakkama. Vahet pole kas sa saad 3-4 või 7 korda rohkem palka – see ei tee, sind kellegist paremaks. Koolon.

 11. Kulla loll, koolonit kasutatakse selgitava lauseosa ees, nt “kliendid on üheksaga lõppevatele hindadele reageerinud erinevalt: kes on võtnud uusi hindu naljana, kes tahab ühte senti tagasi saada.” Kui viitsid/oskad, võid edasi lugeda Eesti õigekeelsussõnastikust.

  Ja endiselt – ma olen sust parem. Kordades. Ma saan sust kordades rohkem palka. Mul on kordades rohkem kogemusi (ilma Aafrikata). Ma ei pea töötama Starmanis. Ma olen arenev inimene. Ma ei kirjuta kirjavigadega. Mu perekond ootab mind õhtuti koju ja ma võin suvalisel hetkel mina maailmas, kuhu tahan (kuid eelistan Eestis). Ma ei kerja blogides raha. Ma ei oota Ghana vms arenguriikide tööpakkumisi. Mul on arvel umbes 12 kuu palk (ei viitsi vaadata, kuid jääb ca 30k kanti kuskil vist, väga ei huvita). Ma sõidan uue autoga ning mu pere armastab mind.

  Edu Starmanis 🙂 Sa oled rumal inimene ning ma ei näe kuskilt perspektiivi, et see tendents muutuks. Sul puudub nii haridus, kui haritus. Sa jäädki oma kliente teenindama ning ootama, kuni su nn blogidest tiksub kuu lõpuks 4€, et saaksid oma T-särgi välja osta.

  Mida sa ootad oma blogiga? Haletsust? Kaasamõtlemist? Annetusi? Ma ei näe üheski neist perspektiivi. Sa võid ju proovida ja leida endale kuskilt nt Aasiast uue mehe ja lasta endale uuesti uue tita taha keerata, kuid eestlased naeravad sind. Päriseltl. Eestlastele oled sa naljanumber ja häbiplekk. Mul on siiralt häbi olla sinu rahvuskaaslane – kas sa pole mõelnud nt Ghanasse tagasi sõita? Koos oma tšurkast “mehega”?

  Kokkuvõtteks. Eestis elavad mõtlevad inimesed. Ja kui sa käid mööda tänavat, oma tite- ja mehekari järel, jäävadki sind inimesed Eestis vahtima. Ära imesta, sa oled neid pilke väärt. Sest kõik need idiootsed valikud, mida sa oled teinud, on sinu enda poolt tehtud.

  1. Jah sa oled kohe nii palju parem ja targem, et ei saa isegi sellest aru kui su üle nalja visatakse 😂

   Ei ole mõelnud tagasi minna – ma siin täitsa rahul. Mingi hetk kui lapsed suuremad, rändan kindlasti kuskil veel ringi.

   Tundub, et minu abikaasa rahvusesse ongi see koer maetud. 😉

   Aga no ei viitsi mina siin jaurata enam. Annan sulle, suur juht ja õpetaja, loobumisvõidu ja lähen Polütehnikumi koka kursuste sisseastumisavaldust kirjutama, et ka sina saaksid oma armastava pere seltsis Jõuluõhtut nautida selle asemel, et siin nüüd juba musta huumori kategooriasse kuuluvas blogis, tatti pritsida.

 12. Miks võtavad inetu hingega ja labase kõneviisiga inimesed endale õiguse kõneleda kõigi eestlaste nimel?
  “Loll” ei ole rahvus, see on…kuidas nüüd öeldagi…sünniga kaasa antud, kehva harituse (haridus ei anna kõigile haritust) või ajutrauma tagajärg. Mis sinu vabandus on, “rahva nimel” tänitaja?

 13. Tule taevas appi. Et keegi lihtsalt sajab sisse täiesti võõra inimese juurde ja hakkab sõimlema? Väites, et õigekiri on halb, aga ise elementaarsetes kohtades komasid panemata jättes? Ja mis kõige haledam – räägib, et suurem palk teeb teda kellestki paremaks. Ui häbi.

  Ethel, Sa oled põnev inimene! Silver on kindlasti juba piisavalt suur, et talle kalendrit tutvustada ja seletada, et vaat siiamaani päkapikud käisid, aga homme enam ei tule. 🙂 Küll Marie ka lepib. Tegelikult ei ole päkapikutamine kohustuslik, aga kui lapsed lasteaias käivad, tuleb sellest paratamatult juttu ja siis on draama suur, kui kellelgi päkasid ei käigi. Kaunist pühadeaega teile!

 14. Ignoreerides eelnevaid sõnavõtjaid (õnnelikud on need, kes on vaimult vaesed), on mul tegelikult ainult paar küsimust. Millega su lugupeetud eksootiline abikaasa Eestis tegeleb ja kui hästi ta eesti keelt oskab?

  1. Abikaasa on põhikohaga veel tööl Ghanas niiet ta lendab iga paari kuu tagant kahe mandri vahet. Eesti suunal on püsti pandud impordi- ekspordi äri ning eestikeelt oskab ta pisut rohkem kui mina araabiakeelt. lastega suhtlebki ta järjest enam eestikeeles. Kahju kui pidin pettumuse valmistama, aga jah, ei elatu abirahast 😃

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *