Esmamulje elukallidusest Eestis

Täna saab täpselt kuu aega päevast kui Silveriga Tallinna lennujaamas maandusime. Oleme end Pärnus mugavalt sisse seadnud ka.

Oma esimese kuu kulutusi vaadates mulle ei tundu, et elu Eestis väga kallis oleks. Vähemalt selles osas, mis puudutab toiduained. Ok. Esimene nädal tabas mind pelmeeni ja hapukoore vaimustus ja siis tundus, et süüa saab siin ikka imeodavalt. Noh näiteks kulutades tüüpi 3 eurot päevas oli minu ideaalmenüü kindlustatud. Laps sööb lasteaias 1.45 eest. Ka super diil!

Nüüd olen muidugi menüüd täiustanud, ostan regulaarselt erinevaid juuste (ma juustu sõltlane ka) ning puuvilju ja saan ikka kordi odavamalt läbi kui Ghanas. Seda, et internetis toimetasmise kõrvale näksin hallitusjuustu viinamarjadega on ikka juhtunud korduvalt…..

Olin juba hõiskamas, et elu Eestis on ju niiiiiiiii… odav, kamoon inimesed, mis te vingute…. aga noh siis läksin ma H&M’i, et lapsele natuke soojemaid riideid juurde osta.

Esimese tuhinaga ladusin korvi kaks kampsunit, ühe pika varrukaga särgikese ja teksad:

h&m, kampsunid, teksad, riided, shoping, elu eestis
H&Mi lastekaup

“59 smth eurot” teatas näitsik kassas.
Klõnks. No mis teha, ulatasin “särava” naeratusega Ghana pangakaardi ja maksin arve.

Enne kui ma poest välja jõudsin hakkas silma tore osta 3 maksa 2 eest pakkumine. Tegelt see ma aravan oli hea diil. 10 euri eest kolm bodyt ?? Vist. Igal juhul jah mulle meeldib lapsele endiselt neid alt trukkidega kinni topitavaid bodysid selga panna, sest siis on kindel värk, et tal selg paljaks ei lähe, misiganes poose ta ka ei otsustaks võtta.

H&M Bodydiil, särgid, ostame, hm, trukkidega bodyd, väikelapse riided
H&M Bodydiil

Noh nipet näpet endale ka ja oligi abikaasa saadetud “Mine shoppa ja chilli” rahast lõviosa läinud.

Peale H&Mist tulekut Pärnu Keskuse toiduosakonda sisenedes lubasin endale, et siin olen küll ettevaatlik. See lubadus läks meelest umbes juustu leti kanti jõudes. Ladusin korvi hallitusjuustu, kodujuustu, tavalist juustu, liha, puuvilju, lapsele maiustusi, viinereid, pudingut ja mida kõike veel. Ning arve? 16 Eurot! Korvitäis häid asju ja kõigest 16 eurot???

Seega nii kaua kui firma poodidest eemale hoida on vist elukallidus eestis täitsa ok? Või kuidas teistele tundub?

Muidugi jälle Internet ja seadmed ja siuke kraam tundub jälle pigem kallis olevat – USB netipulk 75Euri, NO MIS MÕTTES?? (Ghanas saan selle u 4 korda odavamalt).

Eile sain Starmani TV ja interneti arve ka – 46 Eurot. See tuleb küll hoolikalt uuesti üle vaadata – ilmselgelt olen ma lisakanaleid tellides pisut hoogu sattunud. Pornot ei tellinud – ausalt ka. Muusika ning Laste pakett sai aga küll standardile lisatud ning neid ei liiguta ma kuskile sest esimese 20 päeva jooksul olengi telekat hoidnud vaid muusika ja laste kanalitel, Paar korda TV3 peal ka. Seega see Medium pakett 40 kanaliga ei paista end õigustavat. Fox´i, Fox Lifeja Sony TV peale, milledest eelmine Eestis käik suht sõltuvuses olin pole veel kordagi vajutanud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *