"Hea kohalik elanik…

…Me püüame Weekend festivali ajal teie elu häirida nii vähe kui võimalik bla bla bla…”

no mingi siukse kirja leidsin ma esmapäeval postkastist kui jooksuringilt tulin. (Jaa ma käisingi jooksmas – sääremarjad siiani valusad :))

Igaljuhul oli kirja ülaosas muudetud liikluskorralduse kaart, kus sain näha, et minu kodutänav on liikluseks suletud.

Siiski, et liikluseks suletud piirkonnas elavad inimesed ikkagi autodega koju saaksid oli kirja teisel poolel märge “Kohalik elanik” ning sinna tuli siis kirjutada auto nr ja aadress. Et siis selle paberiga aknaklaasil laseks reguleerija meil ikkagi kodutänavasse keerata.

Siiski pani mind hämmastama asjaolu, et kirjas öeldi, et “kohalikud elanikud” peavad festivali ajal oma autod parkima maja hoovi ning tänavale jäetud autod veetakse minema.

Ohooo!!

Huvitav, kas linnaisad või festivali korraldajad selle peale ei tulnud, et see, et inimene elab rannarajoonis ei tähenda autoaatselt, et tal oleks maja hoovis parkimiskoht. Mõnel rannarajooni majal ma usun ei olegi hoovi. Meie omal on aga see on suht väike. Minul on näiteks üürilepingus kirjas, et parkimine maja ees tänaval. meie maja hoovi mahuks parkima ehk 3 autot. Kortereid majas on 8!

Tegelikult puudutab see probleem meid vähe, sest meil pole autot. Ja noh antud hetkel on mul selle üle hea meel, sest ega ei häiriks ju üldse kui meie maja ees parkiv auto (olgugi siis et “kohaliku elaniku” tunnusega klaasi all) veetaks lihtsalt minema kuna meil pole hoovis parkimiskohta.

Meie majal on kaks trepikoda ja kuidagi on nii kujunenud, et hoovi parkimist kasutabki see teise trepikoja rahvas (sest värav ja parkimisnurgake on seal pool). Meie trepikoja pool maja otsas on hoopis grillinurk, mida meie aktiivselt kasutame.

Lihtsalt jäin hommikul kiri näpus mõtlema, et ohho ohoo kui suurt lärmi ma lööks kui meio oleks auto ja see lihtsalt minema veetaks…..

 

3 thoughts on “"Hea kohalik elanik…

  1. Me elasime Karusselli 9, seal oli hoovis 3 parkimiskohta. Oma maja elanikud mahtusid ära kenasti AGA meie vastas oli puhkusekorter (renditi ööpäeva kaupa välja) ning sinna tuldi tihtipeale mitme autoga. Kui need tulid, olid hõivatud nii kohad hoovis kui enamik kohti maja ees, kuna Karusselli tn ainult ühel pool teed parkimine ning teisel pool teed elavate majade elanikud parkisid ka meie maja ette. Pluss üks kõrvalmaja kaubik 🙂
    Aga eelmise Weekendi ajal sellist korraldust mu meelest polnud. Meie auto seisis terve festivali aja maja ees, kuna hoov oli täis kui kodunt lahkusime. Põgenesime melu eest Kihnu. Seal oli tümakat kuulda! 😀

    1. Hehhee me elame Aulis. See Weekendi liiklus see aasta suunataksegi väikestelt tänavatelt ära Karuselli – aga täna veel küll pargivad autod seal alles tänava peal. Enivei suht imelik korraldus küll….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *