Hilisõhtune adneraliin ehk kuidas ma oleks äärepealt lasknud oma abikaasa pokri pista….

Õhtul kui lapsed magavad on meil abikaasaga kombeks Netflixist filme vaadata. Nii ka üleeile. Olime just Zoolander 1ga ühele poole saanud kui Ibrahim vaatas aknast välja ja nägi naabermaja juures kahtlast liikumist ning kutsus ka minu aknale.

Seal luusis mingi kapuutsiga tüüp akende all ringi – ja vaatas neist sisse. Ma alguses püüdsin tolle tegelase käitumisele mingit loogilist selgitust leida – et kaotas võtmed ära ja üritab tuppa saada jne…. aga mõned minutid hiljem olin Ibrahimiga ühel nõul, et õues toimub midagi kahtlast. 

Nimelt tegi too akendest sisse piiluv tüüp kõik selleks, et teda ei märgataks. Ok meile paistis ta selgelt silma aga selles korteris, mille akendest ta sisse piilus toimetas inimene ja piilur käis ümber maja nurga edasi – tagasi, piilus ühest aknast ja teisest aknast aga hoidis pead kogu aeg madalal. Ehk siis akendest möödumise ajal liikus ta kummargil nii, et neist akendest millest ta sisse vaatas teda ei nähtaks. Kahtlane ju eks????

See kõik toimus umbes kell 11 ajal õhtul ning Ibrahimil tekkis vastupandamatu soov asja lähemalt uurida. Ma keelasin tal kahtlasele tegelasele lähedale minna – sest tont seda teab, pärastbon tal nuga käepärast või mõni muu relv – no hakka hiljem siis seda suppi sööma.

Ibrahim läks siis tänavale lihtsalt suitsetama. Maja uksest väljudes aga süttis automaatvalgustus, mis kahtlast Piilurit ilmselt ehmatas, sest too pages minu vaateväljast ära naabermaja taha. Ibrahim läks meie majade ühisest sisehoovist välja ning andis mulle sõnumitega teada, et too tüüp kõhutab naabermaja taga sisehoovis ja aeg ajalt tõstab pead. Ilmselt ootas kuna Ibrahim tänaval suitsetamise lõpetab ja tuppa tagasi tuleb..

Nüüd mulle aitas. Helistasin Politseisse ja seletasin mis toimub. Mult küsiti loomulikult kahtlase tegelase tundemärke ning ma kirjeldasin teda nii hästi kui oskasin. 

Meesterahvas, keskmine kehaehitus. Paks kohe kindlasti mitte. Tumedad riided. Kapuuts peas. Liikumise järgib tundub, et noorem mees.

Mõni aeg hiljem taipasin, et täpseslt selline näeb välja ka minu õues suitsetav abikaasa, kes esimese ettejuhtuva asjana tõmbas endale selga pruuni kapuutsiga pusa. 😂

Helistasin siis uuesti politseisse ja seletasin, et minu suht samale kirjeldusele vastav välismaalasest abikaasa jalutab ka seal majade ümber ringi aga kahtlane tüüp on maja taga põõsastes kõhuli.

Politseil läks väga kaua. Täpsemalt 12 minutit. Selle ajaga oli Piilur ümber maja roomanud ning vahetult enne politsei saabumist kõndis ta maja eest üsna sirge seljaga uuesti nende akene alla. Viskas viimase pilgu aknast sisse,  jalutas maja ette tagasi  ning sisenes pea-uksest!!!! WTF! Peauksest sisenemiseks peab ta ju olema võti!!!

Järgmisel hetkel jõudis kohale politsei, kes esmalt tõmbaski minu abikaasa kõrvale. Ibrahim seletas siis, et meie helistasimegi. Õnneks meil oli parasjagu telefonikõne käimas ja ta andis toru politseile üle, kus ma ta sõnu kinnitasin sest esimese hooga ei tahetud teda vist uskuda.

Seletssin siis seda ka, et Piilur sisenes just peauksest. Üks politseinikest vaatas majataguse üle ning teine sai trepikojast kapuutsikandja kätte. Tegemist oli majaelanikuga.

Ühesõnaga kedagi ära ei viidud ja ma tegin justkui tühjast paanikat. Aga no minu arust ei ole normaalne kell 11 õhtul oma naabri akendest sisse piiluda ja ümber maja roomata!

Seega, kallis naaber, kui sa seda lugema juhtud ja end ära tunned – jah ma olen sind siin postituses korduvalt Piiluriks kutsunud. Aga ole õnnelik, et ei millegiks hullemaks, sest no vabandage väga – sinu käitumine ei olnud teps mitte normaalne. Ja no suht rõve on, et pean sinuga võibolla mõnel korteriühist koosolekul ühes ruumis istuma ja asju ajama!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *