Hommikusöök Araablasele

Ibrahimi tulekust saati olen poes toidutarbeid ostes tähelepanelikum – igasugused lastevorstid või maksapasteedid jäävad ostukorvist välja, sest juba seda kirbukirja lugemata tean, et need sisaldavad nii sea kui veiseliha.

Keskendumegi kana- ja kala toodetel ning konkreetselt veise märgistusega lihalõikudele.

Ibrahimiga koos poes käies suutis ta isegi suitsujuustu kohta küsida, et ega seal sihaliha sees ei ole. Seletasin juba naerust puksudes – et see on JUUST ehk PIIMATOODE  – mida saab olla juustul pistmit sealihaga? Aga noh siis nägin, et letil, meie seiratava juustu kõrval oli müügil “singitükikestega” suitsujuust… ups 🙂

Aga muidu leiab moslemile meie poodidest söögikraami küll.

Veise vürtsisink on meie peres väga teemaks – seda läheb pakk päevas 🙂

Täna sain ka kiidusõnad eile Rimist ostetud Hummusele. Eile ostsin tavalise hummuse, täna proovin küüslaugu maitselist. Harjumatu on Hummust otsida saiamäärete letilt. Kuigi jah määre ta ju on. Ghanas oli Hummus alati müügil purgitoitude letil.

Ilma igasuguse probleemita saab Rimist kikerherne konserve ning Araablaste armastatud Lavash tüüpi leiba on siin müügis lausa kolme eri sorti!

Niiet homme hommikul naudime kohvi kõrvale sulajuustu ja vürtsisingiga täidetud kokkusullitud Lavashi lehti ning Hummust 🙂

hommikusöök, toit pagulasele, araablase hommikusöök, elu eestis, moslem eestis, toidukorv
Araablase toitmine

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *