Ibrahimi panus pere rahakotti

Linna peal on jutud lahti, et Ibrahim elab minu kulul. St siin blogis osade postituste all on anonüümselt imestatud, et kas Ibrahim ei panustagi majanduslikult meie pere ellu ja siis noh Ibrahimile endale on linna peal tuldud ütlema, et ta elab naise kulul.

Jah pikka aega kasutas Ibrahim linnas oste tehes pangakaarti, mil minu nimi peal. See on minu Standard Chartered panga kuldkaart, mis on seotud minu Ghana pangakontoga.

Aga sissemakseid selle aasta algusest on teinud sinna ainult Ibrahim, või tema Ghana koostööpartnerid. Mina olen ju Veebruari algusest tagasi Eestis. Esimesed kuud siin kasutasingi oma kulutuste katmiseks seda kaarti aga kui siin töö leidsin hakkasin Ghana kontost vähem sõltuma.

Kui Ibrahim Eestisse jõudis andsin oma kaardi talle, sest see oli temal hõlpsaim viis siit ligipääseda oma Ghana teenistusele. Nii käiski ta pikalt ringi ja tegi makseid kaaridga, millel ilutses nimi Ethel Aoude. Praeguseks on ta aga kätte sanaud elamisloa ja avanud siin oma nimele arvelduskonto.

Vahepeal tegin eksperimendi, et kas ilma seda Ghana kaarti kasutamata saan ma Eestis normaalselt hakkama. Ja selgus, et ainult oma siinset palgast elamine polnud kuigi kerge. Ja nagu mu Digkassa postituse all vahvalt kommenteeriti, siis säästmine on huvitav hobi, ja seega ongi mul varsti jälle taoline eksperiment käsil ja üldse plaanin rohkem keskenduda säästmisele ja sellest ka kirjutada.

Ning karta on, et säästmisest kirjutamine paneb jälle arvama, et nüüd on meil rahad läbi või Ibrahim ei toeta enam pere või mida iganes seega ma pearem seletan heaga ära mis värk meil Ibrahimi rahadega on.

Jah, hetkel Ibrahimil tõesti Eestis tööd ei ole. No kuulge – ta sai alles kuu alguses elamisloa kätte. Aga see ei tähenda, et ta minu kulul elaks. Tegelikult elasime me hoopis tema kulul kuniks ma töö leidsin.

Tegelikult ei ole ta lõplikult katkestanud oma töösuhteid Ghanaga vaid on lihtsalt oma tegemised seal nii ringi kujundanud, et ta saab pikalt Eestis puhata. Elamisloa tingimustes on, et tea peaks vähemalt üks päev rohkem kui 6 kuud iga aasta Eestis veetma. Seega on ta suutnud korraldada nii, et ta rabab seal paar kuud – siis tuleb paariks kuuks siia ja siis jälle Aafrikasse tagasi.  Eestis olles pole ta ka 100% kodune või puhkusel vaid ajab tööasju telefoni teel.

Järgmise kuu alguses sõidabki ta tagasi Ghanasse tööle. Mina saan tagasi oma Ghana pangakaardi, sest minu Ghana kontole sissemaksete tegemine on Ibrahimil lihtsaim viis meile siia raha saata ja elu näidanud, et olgugi, et saan täitsa head palka läheb mul siiski seda Ibrahimi Ghana panust vaja.

Siiski kulude vähendamine ning raha kõrvale panemine on omaette eesmärk, niiet säästmisest ja ainult ühe palgaga hakkama saamisest saab siit blogist veel lugeda.

5 thoughts on “Ibrahimi panus pere rahakotti

  1. Issversussver, ära selliseid kommentaare ja ärapanekuid küll hinge võta. Teatud rahva seas lihtsalt levib stereotüüp, et ega “neeger” tööd ei tee ja ju ta veedabki oma päevi selga sügades ja diivanil õlut juues nagu seesama seltskond eesti meeste puhul normaalseks peab.
    Ja kui sul olekski ülalpeetav mees? Keda seegi segama peaks? Kui inimesed ise rahul siis ei tohiks küll kellelgi teiste pereelu ette jääda 🙂
    Aga poste säästunippidest ootan küll.

  2. Ma mõtlen ka, et ei ole kellegi asi, kas või kui palju keegi tööl käib või kuidas kulud jaotuvad ja ses osas ei ole tarvis avalikke aruandeid, mis eneseõigustusena näivad. Mõni nupust nikastanud igavlev tegelane saab sellest vaid auru juurde oma teooriate välja mõtlemisel.

  3. Seda kindlasti, aga kuivõrd ma olen saanud e-maile kus muretsetakse meie pere finatside üle ja kuna Ibrahimile on otse öeldud, et ta siin minu kaela peal on jms siis tundsin, et väike selgitus kulub ära. Liiatigi, et ma nende säästuteemadega veel täielikult ühel pool pole.

  4. Kui ma peaks mingi aja elust meest ülal pidama, ma ei tunneks ka end imelikuna/puudutatuna kui keegi kobisema tuleks. Mis ma peaks talle, oma kallile mehele siis ütlema, et sorry, aga saa ise hakkama, minu keedetud suppi ära puutu? Sina ei pea jah meest ülal, aga mõtlen, et isegi kui oleksid ainus rahateenija peres ja teil kõik sujuks ja keegi end kehvasti ei tunne, siis tõesti.. kelle asi!? 🙂

  5. Kusjuures selleks ma neid “kas ühe palgaga toidab pere ära” katseid teen, et ühel hetkel on äkki hoopis nii, et Ibrahim loobub kahe mandri vahel lendamisest ja siis on hea kui on väike ettevalmistus olukorraks kus pere majandamine 100% minu õlul on. Arvata ju on, et Eestis töö leidmine ei saa Ibrahimil lihtne olema.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *