Ilus elu Aafrikas

Ma ei tea kas see on seoses külmade ilmade tulekuga aga aeg ajalt ma ikka mõtlen, et kas ma oleksin vajadusel valmis Aafrikasse tagasi kolima.

Ma usun, et isegi oleksin (mingiks ajaks) aga kindlasti mitte samadel tingimustel, mis varem. Mind on sinna eelmise ülemuse poolt juba proovitud tagasi kutsuda aga mingi paarituhande dollarilise palga peale “virelema” ma sinna enam ei kipuks.

Kui minna siis ikka täispanga peale (seega kodused ei pea muretsema seda nn “täispanka” mulle seal keegi ei paku)

Mida ma selle täispanga all siis mõtlen?

Ilus elu Aafrikas

Minu ilus elu Aafrikas sisaldaks palka VÄHEMALT 10000 dollarit neto (jah ma mõtlesin panna 4 nulli)ja  ettevõtte poolt finantseeritavat Expat-tingimustele vastavat eluaset (nende Expati klassi kuuluvate eluasemete rendi hind hakkab umbes 3000 dollarist aga see on juba ettevõtte mure).  Ettevõtte peaks olema ka auto +autojuht ning kodukoristus ja generaatori bensiin.

Kusjuures ülalkirjeldatud boonuseid ma Elektriinstallatsiooni firmas töötades saingi – ehk siis ettevõtte poolt oli Expat klassi majutus, auto ja autojuht, kokk, koristaja ning voolukatkestuse eest pidanud muretsema kuna generaatori bensiini hankis ka tööandja. Puudu jäi vaid see lisa 0 sealt palganumbri lõpust. (Kuigi ka 1000 dollariga kuus elab Ghanas täitsa hästi ära)

Ja ei ma ei ole aru kaotanud kui räägin 10 000 dollari suurusest netopalgast. Ma tean väga paljusid välismaalasi, kelle palk jäi Ghanas 10 000- 20 000 dollari vahele ja kelle motivatsiooni paketti kuulusid need ülaltoodud boonused (need on tegelt ühe välistöötaja põhiõigus Ghanas). Ühel tüübil maksti veel kinni kõik restoranikulutused tsekkide alusel, isegi siis kui tseki järgi sööjaid rohkem kui üks oli. Siis kui ma veel Ghanas vaene olin, sõin ma tihti väljas tema tööandja kulul.

Selliseid tingimusi pakuvad suurettevõtted (Coca-Cola, Telekomid, Naftaettevõtted) kes oma tööjõu väljast sisse toovad. Siis kui Ghanas kohapeal olla selliseid tingimusi ei saa.

Kui sa oled juba seal ja sul on tööd vaja, siis sa võtad vastu selle mõnetuhande dollari suuruse palga, mis on ikka kordi kõrgem kui kohalikul (ja milelga elab tegelt väga hästi ära).

Kümne tuhande dollari pakkumisega motiveeritakse Aafrikasse tulema neid spetsialiste, kes muidu sinna tööle ei suunduks. Ja nüüd ma mõtlengi – elu Aafrikas polnud tegelikult üldse hull. Kui ka mina saaks muretult oma lapsed panna 3000 dollarit kuus maksvasse erakooli, elada basseiniga majas ja peale elementaarsete kulude katmist veel pistaks taskusse 10 000 dollarit siis vot läheks tagasi ikka küll. Aga mitte enne.

Noh? Pakkumisi??!! 🙂 Irw. Ei ma olen Eestis ikka rahul ja otseselt ei otsi Aafrikasse tööd (aga kui midagi väga magusat sülle kukub on teine asi)

Kuigi ka kohalikule turule suunatud kinnisvara portaalist leiab lux-elamiste pakkumisi annab kindlasti välistööjõu maastikul toimuvast aimu kahe lingi võrdlemine.

  1. Kohalikule turule suunatud kinnisvara pakkumine (hinnad on Ghana cedides, Eurohinna saamiseks tuleb hind jagada 4.25ga)  http://tonaton.com/
  2. Välismaalastele suunatud kinnisvara pakkumine  (hinnad dollarites) Ghanas: http://www.accraexpat.com

 

Tonaton, elamine, maja, luksus

Noobel elamne Tonatonist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *