Istun siin ninapidi korteri broneerimislepingus ja….

Kõigepealt – OMG! OMG! OMG! Ma (vist) ostangi korteri ära!!!!!!

 

Nii, kas ma peaks midagi VEEL maaklerilt enne küsima? No ma ei tea…. näiteks.. kirjalikku kinnitust, et korteri juurde käib SEE mõtteline osa kinnistust, mis mulle näidati.

Ma tean hetkel, et köögimööbel jääb aga külmkapp läheb, pesumasin ja muu integreeritud tehnika jäävad…. kas need kokkulepped peaks tegema KIRJALIKULT enne broneerimislepingu sõlmimist. Ma usun, et müügilepingusse saavad… aga ma mõtlen, et äkki teen broneerimislepingu ära ja siis jalutab omanik veel mingi stuffiga sealt minema, mille osas sai kokkulepe, et jääb sisse?

Kas ma peaks keldriboksi minema vaatama. Kuuri ma juba nägin.. (Samas ma ei usu, et keldri välimus kuidagi mu otsus mõjutaks).

Kommunaalide arveid olen näinud. 

Elektriboileri liitreid tean

Hindamisakti olen ribadeks lugenud

 

Kas see on normaalne, et pank ei taha Euribori fikseerida? Kuna see hetkel miinuses, ehk lepingusse tuleb 0 siis ma tahaks ta kohe igaveseks ära fikseerida. Ma tean, et 6 kuuks kuni 5eks aastaks on täitsa normaalne Euribori suuremates pankades fikseerida. Ma fikseeriksingi heameelega 5eks aastaks aga pank ei taha….. mhmmmmm….

Laenu intress tuli suht krõbe…. noh põhjendus oli muidugi arusaadav ja seda intressi saab tulevikus ka üle vaadata ja laenu saab alati refinantseerida mõnes teise panga eluaseme laenuga kui ma peaksin vahepeal nii palju rohkem hakakam teenima, et SEB mulle tahaks kodulaenu anda… või noh summa ka aja jooksul väheneks….

SEB oleks praegu mulle pakkunud mingi 37 000 ja noh sellest jääb praegu väheks aga äkki 5 aasta pärast ei jääks enam….

Jeerum, millele ma VEEL peaks mõtlema.?

Kindlasti on mingeid nüanse, mille peale ma pole veel tulnud aga millele tasuks mõelda või mis tasuks üle kontrollida. kas siis laenutingimuste või konkreetse kinnisvara osas.

Kas ma ikka tahan seal elada? Loll küsimus, ma tean, tahan ju küll……. Appi! Nüüd ma kahtlen ABSOLUUTSELT KÕIGES!

Siuke tunne nagu hakkaks hinge Kuradile müüma…. 🙂 Aga noh eks vist väga suurt vahet pole….Pangale või Kuradile… järgmiseks 30 aastaks olen ma ilmselt müüdud…. 🙂

 

0 thoughts on “Istun siin ninapidi korteri broneerimislepingus ja….

 1. Ostsime ka alles äsja korteri ja broneerimislepingusse said samuti kirja need asjad, mis korterisse sisse jäävad jms. Ehk et broneerimisleping oli sisuliselt väga sarnane müügilepinguga, kōik korteri kohta käiv oli seal kirjas.

  Palju edu sulle! Oma kodu ost on nii põnev protsess. 🙂

 2. Meie lasime enne ikkagi selle lepingu teha kuhu sai kõik kirja, mis majaga kaasa tuleb. Ja reaalselt ka kõik toolid, kapid, korvid lasime kirja panna 🙂 Sest risk, et omanik hiljem ikkagi midagi sujuvalt minema veab on suur. Meil olid mängus traktor ja palju muud huvitavat ja vajalikku (ehitusmaterjali lasime ka kirja panna)

 3. Mõtteline osa on siis vettpidav, kui on seotud notariaalne kasutuskord, muul juhul ma sellega väga ei arvestaks, et saan just selle osa maast mis mulle näidati.
  Kõik kokkulepped kirjalikult
  Kommunaalteenuste pakkuja käest käid ise ja uurid järgi, kas kõik on makstud, peale notarit on juba kõik võlad sinu rida.
  Euribor oli hiljuti veel miinuses, muidugi ei hakka ükski pank seda fikseerima 🙂
  Kas sa oled kindel, et saad selle korteri sama raha eest müüdud , kui hätta peaksid jääma?

  1. ma loodan, et ehk tulevikus saan müüa pigem kallimalt. Hetkel ostan 1000 võrra odavamalt kui hindamisakt on. Samas ei arvestanud hindamisakt sellega et järgmine kuu avatakse 100m raadiuses uus rimi ( aktis lähim pood 600m) ja sügisel samal tänaval uus lasteaed (aktis lähim lasteaed 300m)

 4. 100 meetreit Rimini on pigem hinda alandav turuväärtuse seisukohast. Palju autosid, tipptunni parkimisprobleemid, kampaaniate ajal rahvamassid, kui tuleb väiksemat sorti kodupood, siis see on hea aga suur kaubanduskeskus siis pigem halb, mürareostus.
  Mõtteline osa kinnistust, kuidas see fikseeritud on, kas notariaalse kasutuskorra järgi või lihtsalt nii, et vanasti on nii olnud.
  Kas korter on ka mõtteline osa majast või ikka korteriomand?

  1. korter on ikka korteriomand aga aia nurk on jah ajalooliselt välja kujunenud ja notariaalset kinnitust ei saa. Igal korteril on välja kujunenud oma nurgake. Ma usun, et see liiklus Rimini saab olema pigem teiselt poolt – meie maja jääb peateest eemale väiksemate tänavate äärde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *