Ja ta lähebki

Ja nii ongi. Pyhapäeva varahommikul pärast meeleolukat Achimota pidu, mille hymniks saab olema Kreeka tsiki muusikakogust pärit lugu “Let’s get out of this country” hakkab Martin meie vana subaruga Eesti poole s6itma.  Kes siinkandis ringi seikleb ja pardale tahab andke kindlasti märku.

+233 201 190 194 v6i  +233 265 543 550

Kuni Lääne-Sahara piirini eskordib Martinit tore kohalik kutt Alex.  Kahjuks ei saanud Aleks viisat ei Euroopa Liidu ega ka Maroko aladele sisenemiseks, niiet Mauritaaniast peab Alex Ghanasse tagasi s6itma bussiga.

Mauritaania ning Lääne-Sahara piiripunktide vahelise miinivälja proovib Alex Martiniga ikkagi kaasa teha. Aga Lääne-Saharast alates jätkab Martin yksi.

See on selline paari kilomeetri laiune riba kahe priipunkti vahel, kus ei ole teid ega viitu, on hoopis maamiinid, p6lenud autovrakid ja suvalistes suundades hargnevad autorataste jäljed. Inimesed actually elavad neis vrakkides Eikellegimaal. Maamiinid jalakäija raskusele ei reageerivat, kyll aga reageerivat autokaalule. Päris kindlastimuidugi ei tea, sest tulles meist seal keegi ringi tatsama ei kippunud ja eesmärk oli kaduda sellelt alat kus kurat. Aga selle info andis meile kaasa mootorratastel liikuv Kudu ekspeditsioon, kes tegi juba ma-ei-tea-mitmendat-korda  London-Dakar trippi.

Igastahes on praegu käimas viimased kiired ettevalmistused, et reis viperdusteta sujuks. Seekord on tuleku ees suur eelis – nimelt on poistel P6hja-Aafrika kaart, mille saime juba Ghanas olles kingituseks tol ajal siin viibinud Eesti tydrukutelt. Tulles meil korralikku kaart ei olnud. Oli vaid Maroko ja Lääne-Sahara kaart ninf edasi majandasimme juba google-mapsi screenshottide, k6hutunde ja Mauritaanias kohatud Ameeriklaste kaardist tehtud foto abil.

Auto sidurit on putitatud, rattalaager uus, sumpa on uus ning 6li läheb ilmselt veel enne s6itu vahetusse.

V6i on ehk kedagi, kes Euroopast alates tahaks pardale hypata? Martinit r66mustaks see ka sest peale Tarifal praamilt mahas6itu ei ole tema kavatsus kyll mitte otsemat teed pidi Eestisse tagasi s6ita vaid pigem L6una-Hispaanias, Prantsusmaal, Saksamaal ringi kruiisida, v6i miks mitte ka Portugalist v6i misiganes toredast kohast läbi hypata kui keegi kampa tuleks. Euroopast alatest on marsruut vägagi paindlik. Aga Aafrika osa range: Ghana > Burkina – Faso > Mali > Mauritaania > Lääne – Sahara > Maroko.

6 thoughts on “Ja ta lähebki

 1. Tegelikult ikka uskumatult lahe näha Eesti numbrimärgiga autot kusagil Aafrikas ringi sõitmas. Minu teada on seal oma autoga seiklemas Eestist käinud ainult Rebaseonu.

 2. Kusjuures enamus inimesi , kes tulevad Euroopast siiakanti autoga eelistavad tagasi minna ikkagi lennnukiga ja panevad auto kas siin myyki v6i merekonteinerisse. Hiljuti kohtasin yhte Iiri kampa, kes ytlesid et alguses olid jah suured plaanid aga tagasi autoga – mitte mingil juhul!!!

  Ps. Eesti numbrimärgiga ning suusaboksiga katusel 😉
  Esimesed neli kuud kui siia olime j6udnud me kohe viitsinud suusaboksi katuselt lahti monteerida ja siis ikka kysiti, et mis kolakas teil katusel on. L6bus oli kysijate näolimeid vaadata, kui me asjalikult seletasime, et SUUSAboks 🙂

 3. Tere,

  Just avastasin selle blogi ning rõõm kuulda, et veel eesti numbrimärgiga autosid on selles kandis liikumas.

  Tegin ise sõidu oma väikebussiga kuni Benini ja Togoni ning tulin üle Burkina Faso ja Mali just Mauritaaniasse. Allpool hakkas kuumus liiga tegema.

  Kavas on juuni alguseks eestisse tagasi jõuda.

  Tervitades ja edu soovides,
  Tarmo
  Mauritaania, Nouakchott
  372 59937904

  Kontakt

  Edu!

 4. oh ehk saate kolonnis s6ita alates Saharast or smth?? Martin plaanib umbes samal ajal eestisse j6uda ning otsib kedagi kellega koos s6ita.

  Ei ole väga masendav siia jääda. Tahaks muidugi k6rbetripist uuesti osa v6tta aga kordan seda m6ni teinekord. Väga cool seltskond jääb minuga igastahes siia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *