Kas täna on 30.oktoober või 1.aprill?

Ma saan aru kui esimesel aprillil ilmuvad meedias artiklid teemal, et must on tegelikult valge ja ilmaneiu räägib miinuskraadide puhul, et on +30 ja minge kõik randa.

Täna aga leidsin äripäevast sellise algusega artikli:

“Valisid SEB Progressiivse, ERGO Tuleviku või ükskõik millise Hansapanga kolmest pensionifondist? Vahet pole! Sinu pensionipõlveks kogutud rahahunnik on väiksem sellest, mida sa oled aastate jooksul fondi sisse maksnud….”
Kihutasin kohe pensionikeskusesse andmeid kontrollima, et kas tõesti öösel midagi väga trastilist toimunud. Ok, meie fondide kohta nimetatud artiklis halbu sõnu ei öeldud. Aga siiski. Ei pensionikeskuses oli kõik korras. Äripäevakad küll väidavad, et ka sealt andmed võtsid, aga küllap see on “tõlgendamise” küsimus.
Paberlehe vahel oli neil isegi uhke tabel joonistatud. Hansa K3 kogumise algusest -7, pensionikeskus küll ütleb et +3,52 Aga noh vahet pole ju? Meie Dünaamilised Võlakirjad olevat viimase aasta jooksul saanud tulemuseks -22, pensionikeskus jälle väidab vastu, et tootlus hoopis positiivne. Aga neil ka tabeli alla ilutseb uhkel tet allikas on pensionikeskus.ee 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *