Kleit / kostüüm üheks õhtuks

Nii lähenevad täie hooga Jõulud ja sellega seoses lasteaia Jõulupeod.

Ghanas oli lihtne – seal oli lastel koolivorm ja kui oligi mingi pidulik üritus siis lapsele eraldi kostüümi ei olnud vaja, vaid kõik olid ikka selle sama koolivormiga.

Samas mäletan Salam-Silveri lasteaia jõulupidu Eesti päevilt. Mina saatsin ta see päev lasteaeda ühevärviliste viisakate pikkade pükste ja veidi viisakama särgiga kui T-särk.

Läksin pärastlõunal Jõulupeole kus vaatas mulle vastu grupp pintsakutesse ja viigipükstesse riietatud sõimerühma poisse ja siidi-sametisse riietatud tüdrukud.

Ma ei olnud tulnud selle pealegi, et oma lapsele osta lasteaia jõulupeoks ülikond. Ta oli siis 1.5 aastane. Seega seda ülikonda olekski kantud vaid üks kord – järgmiseks aastaks kasvab ju 1.5 aastane peoriidest välja.

Praegu mõtlen, et mis ma siis oma 2 aastase tütre ja 3.5 aastase pojaga nüüd teen?. Panen plika siidi ja sametisse? Ja mis pärast pidu sellest kleidist saab? Kui ta kuskil esineks või laulmas käiks siis võiks arvata, et seda kleiti saab veel kanda. Praegu aga ongi lasteaia jõulukas tema selle aasta suurim ja pidulikem sündmus ja järgmine aasta on juba uut siidist-sametist ja pitsivahust kleiti vaja.

Ma leian, et ta oleks lihtsa, lapseliku kleidiga jõuluvana süles sama nunnu. Aga Salam-Silveri esimese lasteaia peolt nähtu põhjal kahtlustan, et teised vanemad panevad oma tütred ikka sameti ja pitsivahu sisse. Ja poisid pintsakusse. Seega kolme aastane Salam-Silver lasteaia peoks pintsakusse ja viigipükstesse? Ei kujuta nagu hästi ette.

Teiselt poolt võib jälle argumenteerida, et ma oma pulmakleiti kandsin ka vaid üks kord ja see oli tunduvalt kallim kui 1 meetri pikkuste laste peoriided. Kuigi ma ei lähe iga aasta mehele (ja ei vaja selleks uut kleiti) samas kui lasteaia ja koolipidusid tuleb veel mingi 16-18 aastat…..

Noh, ok mingi aeg nad lõpetavad riietest välja kasvamise….

Hommikul juba piilusin riide kappi ja seal on tegelikult rippumas kaks pidulikku kleiti, mis ühe suurema tüdruku poolt on Mariele pärandatud aga neil suurus sees 110. Meil on hetkel veel teemaks 86-92

Poes jäävad lihtsamad pitsi-satsi printsessi peokleidid 30-40Euro vahele. Internetis saaks soodsamalt aga samas kas võin kvaliteedis kindel olla. OEH….

Mitte, et mul raha poleks, või et kahju oleks oma lapsele kulutada – lihtsalt kuidagi mõttetu tundub osta kallis kleit kappi seisma, et laps saaks ühe korra peol käija.

Huvitav kas Pärnus või kuskil renditakse kleite /kostüüme lasteaiaealistele? Samas, ei tea jälle kas ma riskiks rentida oma pudilõugadele peo kostüümi – teab kui kalliks SEE veel maksma minna võib…. 🙂 lol

 

oed

0 thoughts on “Kleit / kostüüm üheks õhtuks

  1. Teine väikeste lastega Pärnu blogija kirjutab vahel, kuidas ta lastele väikseks jäänud riideid tasuta ära annab – ja sina kirjutad, et ei raatsi osta. Mul on tunne, et siin võiks kaks inimest kokku viia. 😀

    Kirjuta talle, äkki veab: http://tikriblogi.net/

  2. Vaata kaltsukatesse ka, Riia mnt Shalomi kõrval kaltsukas on nt palju uusi asju ka odavalt. Mina küll oma 3-aastasele poisile ülikonda ei osta. Jõulupeole läheb tumedates pükstes ja triiksärgis. Särki saab tavaliselt mitu korda kanda, Lindexi soodukatelt saab ilusaid poiste särke sageli alla 10€.

  3. Triiksärk ja tume püks on suht mõistlik kombo.

    Võimalik, et seal lasteaias kus Silver kunagi käis pingutati selle riietumisega veits üle. Tüdrukud olid ikka siuksteks printsessideks tehtud et ohhohhoo.. no muidugi armas oli vaadata….. Aga ma mõtlen, et minu Mari on sama armas ka ilma sameti ja siidita……

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *