Kõigile neile, kes ei suuda ära imestada, et miks KõIK moslemid, põgenikud ja muidu Araablased AINULT Euroopasse kipuvad.

Te teate ju väga täpselt seal Euroopa mätta otsas istudes, et ainult Euroopasse tullakse eksju?

No las ma tutvustan teile oma sõpru ja töökaaslasi siin Ghanas.

jeemen, ali, pagulane, ghanas, moslem
Jeemen

Ali on pärit Jeemenist ja töötab (jah kujutate pilti töötab) siin minu töökohaga samas majas olevas supermarketis

juuksur, Liibanon,
Abbas

Abbas on Juuksur. No tegelt tema enam meiega samas kompleksis ei tööta, ta liikus teise salongi aga enne lahkumist tõi enda asemele tööle ühe teise Araabia kuti.

Restorani manager Palestiinast
Mohammed – restorani manager palestiinast. Pildi tegin salaja.
Aga jällegi. Näed – tüüp on siin tööl. Ghanas. Aafrikas.
ali, liibanon, Jeemen,
Nii, see noor Liibanoni kutt kelle nime ma ei tea aga kes siin liftis Ali kõrval poseerib hoolitseb selle eest, et teie vesipiibul süsi ikka tossaks.
abunehmeh
Abu Nehmeh

Abu Nehmeh – tema on vanem Liibanoni papi – majanduspagulane, pärit vaesest külapiirkonnast ning tulnud Ghanasse tööle. Kusjuures paar kuud tagasi kukkus ta töö jures trepil nii õnnetult, et murdis käeluu. Järgmisel päeval oli ta juba kips kaelas tööpostil tagasi ja käivitas Generaatoreid. Perekonda temal polegi õnnestunud luua – kes see ikka vaest külameest tahab eksju?

Niidal (vasakul) on Abu Nehmehi vend - töötab turvafirmas. Ibrahim (paremal) on Palestiina sõjapõgenik Liibanonis aga viimased 10 aastat tööl Lääne Aafrikas - Esialgu Nigeerias ja nüüd Ghanas. Jah, tema on minu abikaasa.
Niidal (vasakul) on Abu Nehmehi vend – töötab turvafirmas. Ibrahim (paremal) on Palestiina sõjapõgenik Liibanonis aga viimased 10 aastat tööl Lääne Aafrikas – Esialgu Nigeerias ja nüüd Ghanas. Jah, tema on minu abikaasa.

Siin meiega samas kompleksis töötab veel palju palju Araablasi – kõiki lihtsalt ei saanud pildile aga neid jätkub kasiinosse, turvafirmasse, rõivabutiiki, mööblisalongi ehitusele jne

Aga nüüd minu Pulmapiltide juurde:

Müügimehed Liibanonist
Müügimehed Liibanonist
Nii siin me poseerime Liibanoonlase ja Egiptlase vahel. Ok, selle Egiptalse põhitöö siin Ghanas on tõesti Sahkerdamine.  Mohammed aga müüb autosid, hoolimata sellest, et tal tegelikult on vaid üks jalg. Ta kannab põlvest alates proteesi. Ma olin ikka suht hämmingus kui me tema lapse sünnipäeval käisime, et kuidas tüüp proteesjalaga mööda treppe Úles ja alla kalpsab kari lapsi kaenlas, samal ajal kui naine tegeles toas ilus olemisega.
Nii siin me poseerime Liibanoonlase ja Egiptlase vahel.

Ok, selle Egiptalse (see kes minu kõrval on) põhitöö siin Ghanas on tõesti Sahkerdamine.
Mohammed (minu abikaasa kõrval) aga müüb autosid, hoolimata sellest, et tal tegelikult on vaid üks jalg. Ta kannab põlvest alates proteesi. Ma olin ikka suht hämmingus kui me tema lapse sünnipäeval käisime, et kuidas tüüp proteesjalaga mööda treppe üles ja alla kalpsab kari lapsi kaenlas, samal ajal kui naine tegeles toas ilus olemisega.

Süüria pere
Süüria pere

syyriapere

Need kaks pilti on siis Süüria perekonnast. Minu abikaasa head sõbrad aga ega ma neist suurt muud ei tea, kui et pereisa müüb värvi ja muud ehituskraami.

Vasakult: Süüria, Palstiina, Liibanon, Maroko
Vasakult: Süüria, Palstiina, Liibanon, Maroko
Punase lipsuga kutt on Palestiinast
Punase lipsuga kutt on Palestiinast
Pulmalaulik Liibanonist - aga resideerub Nigeerias
Pulmalaulik Liibanonist – aga resideerub Nigeerias
Pulmalaulik Egiptusest
Pulmalaulik Egiptusest
Palestiina sõjapõgenik(ud)
Palestiina sõjapõgenik(ud)

Pulmapildid said läbi – aga näe, minu äi. Palestiina sõjapõgeik – Töötab Ghanas Ehitusel

veel üks Mohammed
veel üks mohammed

Kollegide tutvustamise juures jäi kuidagi vahelt ära, aga see patsiga valge poiss kes trepil istub on Mohammed, ta töötas varem minuga koos disainerina ja tema isa töötas enne reisibüroos ja supermarketis korraga – nüüd on mõlemad naaberriigis Elevandiluu rannikul – tööl loomulikult.

Ja need ei ole üksikud näited. Accra linnapilt on valge. Ok Pruun – araablasekarva 🙂
Kui ma prooviks siia tutvustusse lisada kõik sõbrad-tuttavad, kes siin erinevatest Araabiariikidest koos tööl on siis mu postitus ei lõppekski kunagi ära.

Aga miks nad rikastesse Araabiariikidesse ei lähe? Aga kui te kunagi Saudi-Araabiasse satute – küsige suvaliselt McDonaldsi töötajalt kuskohast ta pärit on.

Nii hea on ise Euroopas istuda ja kriisata kuidas kõik ainult sinna tulevad ja kuskile mujale ei lähe, samas kui te ise pole kuskil mujal ringi vaadanud. Ma saan aru, et Ghana on õhtulehe reporterite jaoks natuke kauge ja ebaatraktiivne koht kuhu lugusid tegema tulla, aga see ei tähenda, et siiapoole pagulasi ei tuleks. Neid jätkub igale poole. Ja nad tõesti siiralt usuvad, et hakkavad asukohariigis tööle -paljud lihtsalt ei tea, et Euroopas pole tööd omadelegi.

Abbass in Action :)
Abbas in Action 🙂
Abass in Action
Abbass in Action

Aaa ja see jäi veel ütlemata – et täiesti rahulik on siin Ghanas. Ei mingit Islami terrorit või kuidagi märgatavalt suuremat kuritegevust islamiusulistehulgas….

2 thoughts on “Kõigile neile, kes ei suuda ära imestada, et miks KõIK moslemid, põgenikud ja muidu Araablased AINULT Euroopasse kipuvad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *