Koju tagasi?

Eks ma olen siin kodusel tööbörsil silma peal hoidnud juba mõnda aega. Sest lisaks passi puudumisele hoiab mind Ghanas kinni töö siin ning selle puudumine Eestis.

Täna sain telefonikõne Eestist, personaliotsingu firmast. Mhmm…. pärast kinnitust, et jah töö pärast tuleksin Eestisse tagasi ikka saadeti mulle tore üleskutse, kandideerida alale mis põhimõtteliselt tooks mu vanade liistude juurde tagasi.

Tööpakkumise sisu pani silmad särama ja tagasi mõtlema aegadele kus Eestis investeerimistoodete ja elukindlustuse vallas tegutsesin. Kõik need armsad kliendid: uudishimulikud vanaprouad või tõelised investeerimisgurud või väitlejad…. njaa. Kõik need treeningud: tõsised teadmiste lihvimised või motivatsioonikoolitused. Ka need päevad kui tunned et täna tõesti ei taha aga võtad siiski telefonitoru ja järgnev kliendisuhtlus lihtsalt teeb tuju heaks 🙂 Yhesõnaga: Tahan, tahan, tahan!

Eks näis, mis saab – kas kandideerimisavaldusele järgneb kutse vestlusele või, mis seal edasi hargnema hakkab.

21 thoughts on “Koju tagasi?

 1. ooooo, see on juba midagi, aga kuis sa sinna vestlusele kohale jõuad. Kas silmale oled abi saanud, et nt. lendama hakata jne, veel lisanduvad vist sõidukulu probleemid. Muide kiika vahest ka oma postkasti , saatsin sinna ammu ühe kirjakese, millele lootsin vastust saada.

 2. Ma ei kujuta seda tööd ette. Kuid ma ei usu, et nii ostjaid praegu oleks palju. Vähemalt mina küll ei sa lubada sellisedi tooteid 🙂

 3. See on töö, mis paljudele ei meeldi. Ma olen aga varem sama tööd teinud ja mulle sobis hästi. Eks ta ole, et aeg veel pisut keeruline – aga mis ajast mulle väljakutsed ei meeldi??? 🙂

 4. Aa, ja kui praegu veel Aafrika siht- ja lähtekohtade info ei ole online leitav, siis saab klienditeeninduse kaudu ikkagi pileteid tellida. Nad vastavad meili teel päris kiiresti. Aga järgmiseks nädalaks peaksid ka Aafrika riigid saama lennuühenduste online süsteemi sisse.

 5. Maali – tänud info eest! Väga p6nev!

  Eve – yks lennupiletijagu olen praegu jah k6rvale pannud. Ylemus – ei ole kysinud veel aga ega ju vägisi kinni ei hoia. Lennu-kestusest ei tea, probleem on pigem maandumistega – seega pean vaatama et oleks v6imalik otselend, mist6ttu m6ni odavlennufirma v6ib valikust välja jääda.

 6. Kui sul maandumistega jama on, siis too Afriqiyah teeb minu arust Liibüas alati vahepeatuse, uuri igaks juhuks, kuidas sellega on, kui sul plaan ikka nendega lennata. Ma mõned aastad tagasi lendasin nendega ja siis oli küll peatus, ükskord isegi lausa mingi 5 tundi millegipärast. Aga seal oli päris huvitav kontrollsüsteem. Kõik lennujaama töötajad olid mehed ja kogu toll ja check in nägi välja nagu vanakooli maffia mingist filmist, mustad ülikonnad, hallid pead, lipsud ees 😛 Kõik olid hästi viisakasd ühtegi silti ega viita ei olnud, kõike juhatati isiklikult käega viidates, millisesse järjekorda minna ja kellele mis paber esitada. Check-ini kabinetis vanemad õpetasid nooremaid 🙂

 7. Heh see jääb praegu ära. Vahendusfirmaga oli Skype-s intervjuu küll, ag anii palju aega ei ole, et reaalne tööpakkuja korraldaks ja ootaks ära minu Eestisse tuleku teiseks intervjuuks ning nemad tahtsid juba näost näkku näha. Niiet ma tulen kunagi hiljem. See vastu talve Eestisse tuleks enivei hirmutas pisut 🙂

 8. Eeeh see ei olnud Skype-s olev too. See oli panganduse sektor. Kindlustus-ja investeerimisn6u. Aga personali otsingu firma tegi kenasti muga Skype intervjuu. Aga tööandja tahtsis näos näkku näha – mis on m6istetav aga jah. Praegu kahjuks mitte korraldatav.
  Päris Skype kohta ei tea kuidas nad neid tööintervjuusid korraldavad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *