KOLITUD!!! Natuke uuest kodust ja edasistest plaanidest.

Lühidalt öeldes siis ostsin kevadel päris oma kodu. Rentisin seda suvel välja ja teenisin nii tasapisi remondi ja mööbli raha ning kolisin siia eelmine nädal perega sisse.

Pikemalt aga….

Algselt plaanisin ma vahetada vaid tapeedi aga kuna tapeetimise käigus selgus, et mu elamist ei kaunista sooja juhtivate kividega polsterdarud korstnalõõr vaid hoopis dekoratiivne kipsplaat siis tuli suurendada remondieelarvet (ning vähendada esialgu mööbli oma) ja võtta ette pisut suurem ehitustöö kui lihtsalt tapeetimine.

Remondist

Kipsplaadi lõhkusime korstna ümbert ära. Selle tagant tuli välja veel üks pehkinud ja korstna jala külge kruvidega kinnitatud lage toetav post, mille otsustasime tuleohutuse mõttes korstnast eemale tõmmata ja peale selle seisukorraga tutvumist ka sootuks välja vahetada. Uus tugipost sai kaetud köiega, et ta tuppa veidi rohkem sobiks. Noh nagu üks hiiglaslik kassi kraapimispuu kui vaid kass selle vastu natukenegi huvi tunneks.

Mulle suht meeldis, et ehitaja julgustas mind kasutama olemasolevaid materjale selle asemel, et kõike kokku osta. Milleks katta korsten krohvi või mingite ilukividega kui saab eksponeerida olemasolevad, vanad ja just väga ägedad korstnakivid?

Millesks osta korstnajala ja parketi vahelise tühimiku täitmiseks lisa parketti kui mul vedelevad kuuris vannitoa remondist ülejäänud plaadid ja neid poolitades saaks sinna süvendisse hoopis vahva mosaiigi? See saigi kusjuures eile laotud ja nüüd kuivab vaikselt – on näha juba tegelt, et tulemus sai päris vahva.

Mööbel ja planeering

Uus korter on tegelikult väga väike – vaid 44 ruutmeetrit ja seetõttu pean mööblit valima üsna targalt. Narivoodi oleks muidu lahe ja praktiline aga kuna ma ei julge veel nii väikseid lapsi nagu Silver ja Mari sellistesse kõrgustesse magama panna siis on meil lastetoas kasutusel hoopis selline sahtliga autovoodi – ehk siis Mari magamisase on päeval peidus aga magamise ajaks saab selle sahtlina selle Silveri voodi alt välja tõmmata. Nii on magamisase olemas kahele lapsele aga ruumi kulub ikka ühe voodi jagu.

Autovoodi, sahtel, sahtelvoodi, voodi kahele lapsele, ruumi säästlik
Mari demonstreerib alumisel sahtlil tudumist

Kuna lapsed tahavad, et ma magama mineku ajal nende kõrval pikutan, siis selleks puhuks on mul väike madrats, mida saab tooliks kokku pakkida ja päeval istumisealusena kasutada. Ilmselt kõik tulevased toolid ja muidu istmed saavad mul olema mingid tumba tüüpi kuhu saab asju sisse panna. Sest kõige suurem probleem ongi mul just panipaikadega. Tubade vahel on mul liugustega kapp – riiuleid ega midagi seal sees pole, ning garderoobi korvsüsteem ootab palgapäeva, siis ongi mul hetkel kohvrid suures osas lahti pakkimata. Kohvrid ladusin ma garderoobi uste vahele üksteise otsa.

Muid seinu mul siin korteris peale tubadevahelise garderoobi nagu polegi (no kui vannituba ja esik välja arvata – need on mul ikka päris seintega eraldatud). Seega on mul toad ja köök suht mõttelised üksused. Tulevikus plaanin küll magamistad avatud köögiga hetkel mõttelisest elutoast eraldada liugustega. Aga hetkel kui ma siin elan vaid kahe lapse ja kassiga ma nagu üldse ei tunne seintest üldse puudust ja pigem naudin seda avatud planeeringut. Ruumi tundub isegi olevat rohkem kui vanas korteris kuigi ruutmeetrite poolest on seda lausa 9 jagu vähem.

Kuna mööbli jaoks praegu väga raha ei olnud, siis sai natukene leituatud. Nimelt pole mul päris söögilauda. Aga ma olin vanasse koju soetanud ühe Jyski kummiti, mis kuidagi koos ei püsinud. St sahtlid kukkusid pidevalt siinidest välja. Noh siis saigi need sahtlid sealt kummuti siinidest ära võtta ja nii muutus mu kummut kitsavõitu 2 inimese lauaks. Ostin sinna juurde veel kaks sama tooni 5eurost taburetti ja Volia! Söömise nurk missugune! Noh mõneks ajaks vähemalt.

Kummutist köögilauaks
Kummuti sahtlid riiulil pudi-padi mahutamiseks

Kaks kobedamat sahtlit tõstsin juba korteris olnud riiulitele ja neisse on ideaalne visata igasugust pudipadi, mida riiulil otseslt näidata ei taha. Riidest korvid riiulitel täidavad täpselt seda sama pudipadi ladustamise eesmärki.
Mina olen igal juhul väga rahul. Tasapisi nokitsedes ning iga kuu korterit jõudumööda täiendades saan sellest igati vinge elupaiga! Ma tean seda!

Edasised plaanid:

  • Peale palgapäeva ostan garderoobi korvisüsteemid ning pisut pahtlit ja kahvatu oranzikat värvi korstna viimistlemiseks.
  • Lõpetan ära tugiposti köietamise (paar meetrit “köit” jäi puudu)

Kaugem tulevik

  • Liuguksed, et mõttelistest tubadest saaks päris toad aga samas säliks võimalus hoida avatud planeeringut. Liuguksed on ideaalis ülevalt poolläbipaostva klaasiga või mustriga kirgasklaasil ülemises kolmandikus.
  • Soetada ja paigaldada kamin (pellet või puit)
  • Soetada suure voodi alla ratastel voodipesukast.

Ma hetkel ei suuda üldse otsustada, kas tahan kõigepealt liuguksi või kaminat. Samas kamin oleks mõtekas soetada hiljemalt Novembris, et tast talvel tolku oleks.

Korter kevadel:

Korter täna

Sellele pildile on peidetud KOLM magamisaset

Igal juhul mina olen rahul! Väike – aga ikkagi OMA! Aitab üürimaksetega võõraste nuumamisest!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *