Kollaste kankude hooaeg

Aga meie linnas ei ole vett juba kuuendat päeva. Valitsus keeras kraanid kinni. See on aeg kus linnas liikleja lemmik aksessuaariks on kollane kanku.
Linn muutub kohe väga rõõmsaks ja kollaseks. Kui kollased kankud linnapildist ära kaovad tasub kodus jälle katsetada ehk kraanist tuleb miskit.Praegune veeprobleem on niivõrd tõsine, et isegi tankerautod keelati ära – olevat probleem, et teevad vee reservaadi tühjaks kui raske raha eest polütanke täidavad..
Kollased kankud õnneks ei ole veel ära keelatud niiet mina saan rahulikult oma veevarusid täiendada Eesti rahas hinnaga 20 liitrit 50 sendi eest

Elekter võeti eile ära – Kui riigis voolu vähe siis jagavad linnaosade kaupa. 3 paeva on üks linnaosa elektrita ja ülejäänudel on siis 3 päeva järgmine linnaosa vooluta jne. Olen õnnelik, et siiamaani Ghanas külmkappi soetanud pole – küll praegu vihastaks seaks kui lihakraam kapis rikneks. Ega siis valistuse omad ette ei teata, mis päeval millises linnaosas millal vool ära läheb.

Aga minu sõber Lõuna Aafrika Vabariigist elab uhkes hotellis ja kui terveks päevaks linnapeale läheb jätab toas konditsioneeri tööle, tuled põlema ja telekagi mängima sest tema elab hotellis ja ei pea elektriarvet maksma 🙁

5 thoughts on “Kollaste kankude hooaeg

 1. Kuidas veesabas seismise muljed on? Olete juba kohalikud staarid seal nagunii.
  Kas ise tassid vee koju? Pea peal juba oskad? 🙂

 2. No ok vett toote kankuga, aga süüa teete siis lõkke peal vist kui elektrit ka pole. st maj. surutis jõudis siis sinnagi. Kuna nüüd oled pea et ise töö vahendaja, kas siis omale sebisid ka juba midagi?

 3. Maali – minul pea peal tuleb välja ainult 0.5l “pure water”‘i pakikese tassimine. Sabast toome vee kohale autoga aga trepist yles ikka Martini ja kohalikega kamba peale. Meie oleme veemyyatädi k6ige suuremad s6brad loomulikult :))

  Eve – Elame suht 6nnelikus linnaosas – kunagi pole elekter olnud ära kauem kui yks päev ja see päev me sööme väljast. Syte kohale kokkama ei kipu kyll. Enamikes linnaosades Accras käib elekter ära kolme päeva kaupa.
  Siin vaevab rohkem majanduspriiskamine – kui on siis k6ik raiskavad ja kui ei ole siis on “oih!”.

  Kahjuks ma autoinseneri tööd ei valda, niiet seda kohta endale ei napsa. Jään ikak omade liistude juurde – productsioon, kodulehekyljed ja nyyd siis ka powerpoint presentatsioonid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *