Krdi rassistid raisk!

Lucia andis eile 200 eurot puruvaesele Ghana poisile, et see s6idaks Burkina-Fasose ja ostaks seal valmistatud ehteid. Ta loodab need nimelt hiljem kasumiga maha myya. Burkina Fasos käsitsi valmistatud ehted on t6esti imeilusad – ja kallid. Ghanas valmistatud ehted, vähemalt need mis minu silma alla on sattunud ei saa neile meistriteostele ligilähedalegi. Lucia käib yhe Burkina-Faso kaelakee eest eesti rahas välja ligi tuhat krooni.

Enivei peale seda kui ta 200 eurot oli andud selle poisile, kellel on aega v6tta ette bussireis Burkina Fasose kestusega 24 tundi yks ots, seal shopata ja siis samal viisil tagasi tulla, pani ta vastava kirje ka facebooki ning kutsus naljatamisi s6pru yles prognoosima kas ta veel kunagi näeb Dave’i – seda vaest ghanalast, kes hetkel 200 euri kotis loodetavasti Burkina Faso poole s6idab.

Yllatavalt tigedalt reageerisid sellele yleskutsele tema Slovakkia s6brad, kes s6imasid Luciat rassistiks ja väga pahaks inimeseks, kes Aafriklastest p6hjendamatult nii halvasti m6tleb. Need inimesed, kes teda sel viisil arvustasid aga pole kunagi Ghanas v6i kaugemal Aafrikas kui Egiptus käinud. Selgitustööd teemal, et aga tule vaata kuidas siin tegelikult on vilja ei kandnud. Kogu oma pahameeles unustasid s6brad sootuks ära, et Lucia ju siiski andis selle 200 eurot lootuses nii Dave’i kui nimetatud ehteid näha. Seega ta usaldab ja annab yhele kohalikule v6imaluse t6estada, et ausaid (v6i ettem6tlevaid ) Ghanalasi siiski eksisteerib. Lihtsalt selle k6ige juures jääb ta siiski realistiks ja arvestab v6imalusega, et need konkreetsed 200 eurot temale kasumit ei tooda.

Kui ma ise veel Eestis elasin, eks ma vaatasin ka viltu neile kes mustanahalisi kritiseerisid aga ma ei mäleta kyll, et ma oleksin m6nega, kes reaalselt Aafrikas elab laskunud siis vaidlusse proovides selgitada, et koik negatiivne, mis ta seal kohapeal kogeb on lihtsalt tema rassistliku fantaasia vili v6i ta on millegist totaalselt valesti aru saanud ja Aafriklased on tegelikult ausad ja head – yksk6ik, mida nad siis mu vestluspartnerilt välja petnud v6i varastanud poleks.

Hiljuti kurtsin yhele L6una-Aafrika s6brale, kuidas ma olen Ghanas elades rassistiks kätte ära muutunud. Vähe sellest, et ei usalda yhtegi kohalikku, ei leia nende hulgast ka toredaid vestluspartnereid ja ei oska mustadesse enam eelarvamustevabalt suhtuda. Uurisin kuidas neil seal LAVis, kus mustad ja valged läbisegi elavad. Vastuseks sain: “I know what you are talking about. No it is not a racism, It is just the special thing what comes when you try to communicate with them!”

3 thoughts on “Krdi rassistid raisk!

  1. Aga kas sa leiad, et kui USA president sind vastuvõtule kutsuks, et ta ka kindlasti üritab sul nahka üle kõrvade tõmmata?

    Rassism on see, kui põhimõtteliselt arvata, et nahavärv teeb inimese ebaausaks. Kultuurilis-poliitilise situatsiooni arvestamine ei ole rassism.

  2. Ma ei arva, et Obama nahka yle k6rvade tahaks t6mmata aga tead mingi t6rge on mustadega suhtlemisel. Naiteks L6una-Aafriklased. Yhed on mustad, yhed on valged – yhed meeldivad teised ei istu kohe yldse mitte.

    Ja kellega ma pubis suhtlen – esimene valik on nahavärvi järgi. Mustad saavd jutule kyll, aga, et oleks ennem t6estatud et tegu ei ole tavalise Ghanalasega.

    Ja noh isegi kui ei aja äri nendega parasjagu – mingi ebamugavus tunen on kui mustaga suhtlen. Kaasa arvatud must ameeriklane. Ja ma ei tea kust see tuli – varem ei olnud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *