Paar kasulikku vihjet

Et siis investeerimisehõnguline post.

Üldiselt võib investeerimistoodete valikul lähtuda järgmistest mõtetest:

1. Kui kogumisperiood on kuni paar aastat, on sobivaim lahendus pangahoius riskikartliku inimese puhul ja fondidesse säästmine suuremat tulu eelistava ning samas riski taluva inimese puhul.

2. Kui rahapaigutuse periood on pikem kui aasta, võib raha paigutada ka erinevatesse investeerimisfondidesse. Fondid on üldjuhul parem valik kui konkreetne aktsia. Ostes fondiosakuid, sisaldab iga osak suure hulga erinevate ettevõtete väärtpabereid ning probleemid ühe ettevõttega avaldavad investeeringule väiksemat mõju. Pikaajaliseks regulaarseks säästmiseks sobivad peale investeerimisfondide väga hästi ka erinevad elukindlustustooted: kogumiskindlustus, lastekindlustus, pensionikindlustus, kasvuportfell. Elukindlustusleping pakub lisaks turvalisele investeerimisvõimalusele ka erinevaid kindlustuskaitseid.

Ideed kuidas raskes turusituatsioonis paigutada kaitstult ja võimalikult tõhusalt:

Investeerimishoius: See toode koosneb kahest osast: hoiusest ja aktsiaoptsioonist. Hoius tagab investeeringu turvalisuse ning garanteerib hoiusumma säilimise. Aktsiaoptsioon võimaldab aga saada osa aktsiaturu positiivsest tootlusest. Riskiks on antud lahenduse puhul see, et tulu ei pruugita teenida ning peale paari aastat saadakse tagasi vaid hoiule pandud summa. Samas on turu soodsa arengu korral võimalik teenida tulu, mis ületab märgatavalt tähtajalise hoiuse intressi.

Dünaamiline sertifikaat: Tegemist on siis Eesti turul täiesti uudse investeerimistootega. Tema tootlus tuleneb dünaamilisest portfellist, mille koosseisu muudetakse vastavalt turusituatsioonile. Rakendatakse eduka investori kuldreeglit: lase kasumil kasvada ja reageeri kaotusele kiiresti. Selle lahenduse puhul võimendatakse aktsiaturu positiivset tootlust ning vähendatakse negatiivset tootlust. Kuigi tehniliselt on tegemist tunduvalt keerulisema lahendusega, pakub see praeguses keerulises turusituatsioonis häid tuluteenimise ning riskimaandamise võimalusi. Tootel on täielik kapitaligarantii investeerimisperioodi lõpuks, positiivse tootluse võimendus, negatiivse tootluse pehmendamine ning turusituatsioonile reageeriv portfell.

Aprillis tuleb pakkumisse veel üks põnev toode, millest kirjutan lähemalt, kui aeg käes! 😉

2 Replies to “Paar kasulikku vihjet”

  1. investeerimishoius on mulle ammu huvi pakkunud, aga huvi pärast küsin üle:

    kui mina pank oleks, siis paneks hoiusele laekunud rahad tähtaajalisele hoiusele ja 4-5 aasta pärast hoiuse lõppedes ütleks kliendile, et kahjuks tuli intressiks 0 ja saaks nii kliendilt 0% intressiga laenu. (sest siis on nagunii uued pangajuhid ja vanad enam ei vastuta).

    Kas selline praktika on pankades tavaline või on ka mõni hous, mille sisu pole salajane ja mille fondide-aktsiate liikumist saab reaalajas jälgida?

  2. Kui nüüd vaadata nii SEB kui Hansapanga lõppenud investeerimishoiuseid siis paistab, et interssid on klientidele kenasti väja makstud. Seega ei saa öelda, et pankades oleks kuidagi tavaks öelda klientidele: “Ups, seekord ei teeninud intressi”
    Hoiuse alusvara on ju kliendile üldiselt teada – see on kirjas konkreetse pakkumise tingimustes. Hanza.netis on võimalik jälgida näiteks seda kui palju hetkeseisuga on hoius intressi teeninud. See on pidevalt muutuv ja võib mõnele kliendile küll stressi tekitada sest kui ma täna vaatan, et korralik intressisumma aga homme alusvara langeb ja intressi näidatakse ka kohe internetipangas vähem. SEB-s olen alles uus ja seega unetis vähem surfanud ning ei saa pead anda, et siin süsteem täpselt sama, kuid uurin asja 🙂
    Anna teada kui vastus ei rahuldanud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *