Kui paindumatu võib üks ettevõte olla….

Nii taotlesin mina siin vahepeal eluaseme laenu ja sain teada, et kui ma oma telefoni järelmaksu kinni panen siis saaksin soovitud summa laenu küll. Telefon on järelmaksuga siis ostetud Tele2st.

Ja ok, tegelikult ma mäletasin sellist naljakat seika telefoniostust küll, et teenindaja ütles et kui võtan näidistingimustel intressita järelmaksu, siis seda ei saa varem ära lõpetada.

Aga no jah, loll ma olin, ja mõtlesin  “mis mõttes ei saa varem täissummat ära maksta” ja kirjutasin alla. Ma tegelt tookord siiralt usukusin, et see teenindaja märge, et varem ei saa järelmaksulepingut ära lõpetada, tähendas pigem midagi sellist, et ma pean ikka maksma kõik osamaksed või midagi taolist.

Nii võtsin siis eelmine nädal Tele2ga ühendust ja seletasin neile, et taotlen eluasemelaenu ja pakkusin, et maksan neile kõik järelmaksu osamaksed 2018 juunini, mis siis oleks olnud tolle järelmaksu lepingu lõppkuupäev.

Sain vastuseks, et nii lihtsalt ikka ei saa. Lisaks järelmaksu jäägile peaksin maksma veel ka 146 Eurot, mis on siis minu telefonipaketi osamaksed kuni juunini 2018.

Ok, ma mõtlesin, et seda ju täitsa võib – et arusaadav kui nad andsid mulle telefoni 0-intressiga järelmaksu peale kaheks aastaks, et siis selle NULL intressi eest nad tahavad, et ma nii kaua nende paketti kasutaks. Täitsa mõistlik. No ma mõtlesin et kui ma need paketitasud ära maksan, et mul on siis ettemaks järgmise aasta juuni kuuni paketitasude osas. TÜNG! Ei ole!

Leppetrahv

See 146 eurot ehk paketitasud järmise aasta juunini on LEPPETRAHV! Selle eest, et ma neile telefoni eest varem maksta tahan!

Ja vot sellest äriloogikast ma ei saa aru.

Ma saan aru, et nende tähtajaliste lepingute mõte on selles, et firma tahab saada oma kasumit ja niimoodi teatud perioodiks minu ära sidumine garanteerib selle, et ta saab igal juhul selle summa kätte, mis nad on arvestanud, et minu kui kliendi pealt peaks teenima….

Aga antud juhul nad ei kaotaks sellest väljaarvestatud summast ju sentigi…. nad saaks kõik selle raha ainult et varem.

Ma olen reaalselt valmis maksma oma paketitasud aasta jagu ette, et neil oleks nii öelda rahu majas sellega, et ma ei lõpeta teenuselepingut varem jne. Aga noh ma tahaks siis selle ettemaksu eest teenust ka ikka siis veel aasta jagu saada…..

Ma üritan neile seda selgitada aga vastuseks saan viited lepingu punktidele:

“Lepingu tingimustest punktis 7.4. on kirjas, et tähtajalise lepingu ülesütlemisel, lõpetamisel või soodsama paketi vastu vahetamisel on klient kohustatud Tele2 esimesel nõudmisel tasuma leppetrahvi vastavalt hinnakirjale ning hüvitama kliendile antud teenuse hinna soodustuse ja soodushinnaga või paketis sisaldunud terminalseadme maksumuse vastavalt tähtajalise lepingu tingimustele”

Ühesõnaga mina pakun neile osamaksete jääk pluss 14 x 10.49 ettemaksuna. Aga neile ei sobi. Nemad eelistavad täpselt seda sama raha saada mitte kohe vaid neljateistkümnes osas.

Ehk siis palun selgitage rumalale nüüd kuidas ma kahjustan sellega, et neile varem tasuda tahan Tele2 huve? Et ma ju enda arust üritangi hüvitada teenuse soodustust sellega, et ma ei lõpeta seda ära vaid tasun ette, et pank rahul oleks….brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr….

Pigem mulle jääb mulje, et nad tahavad minust ise varem lahti saada. Noh selle leppetrahvi (ettemaksu asemel) nõudmisega. Sest peale leppetrahvi tasumist olen ma ju neist ja igasugustest tähtajalistest kohustustest vaba ja vot täpselt nii “heas tujus” et tõesti läheks liituks näiteks Elisaga.

On kummaline, et ajastul mil enamus suuri ettevõtteid panustavad kliendi hoidmisele ja klienditeeninduse kvaliteedi tõstmisele, jääb Tele2 nii vankumatult jäigaks, lihtsalt selle pärast, et lepingu punkt 7.4 lubab seda.

Mitte, selle pärast, et talle nii tulusam on (sest noh sellest ma saaks ju aru), vaid lihtsalt selle pärast, et tal ON VÕIMALIK NII KÄITUDA ja oma tugevust demonstreerida. Sest, ma TÕESTI püüan avatult mõelda ja nende ärimudelist aru saada. Aga ma lihtsalt ei näe, mis kahju saab üks ettevõtte selle eest, kui maksan neile täna ühes osas TÄPSELT sama summa, mis nad järgmise aasta juuniks osamaksetena minu käest saaks.

 

Praegu jääb see leppetrahv siiski neile maksmata. Ei mitte sellepärast, et Tele2 mõistuse pähe võttis vaid hoopis sellepärast, et pank hindas minu ihaldatavat korterit ülehinnatuks.

Ma peaksin kas ise rohkem omafinantseeringuga juurde maksma või teist korterit vaatama.  Ja kuivõrd ma ju ka ei tahaks osta kinnisvara kallimalt kui see väärt on, siis vaatan veel natukene ringi. Küll ma miskit ikka leian.

Oma pakkumise ma ihaldatava objekti osas maaklerile muidugi tegin. Esialgu sai see küll tagasi lükatud aga küll ma proovin mõne aja pärast uuesti, kui sobivamat korterit ei leia. Sest huvi konkreetse objekti osas on ikkagi alles, kui selle vaid õiglase hinna eest saaks!

0 thoughts on “Kui paindumatu võib üks ettevõte olla….

 1. Tele2 on ääretult kummalise ja jäiga käitumisega. Ta on loobunud, et kliendid saaks otse panga neile maksta, sest niiviisi oli kliendile tunduvalt mugavam. Selle asemel on nad selle teenuse kaotanud ja klient peab eraldi avama Minu Tele2 lehe ning selle kaudu maksma.
  Ma soovitan sul leping üles öelda ja küll siis näed kuidas nad äkki aktiivseks muutuvad. Telia ja Elisa teevad vahest Tele2-st soodsamaid pakkumisi ja on igati rahul kui saavad neilt kliendi üle lüüa.

  1. Täitsa nõus, et tasub üles öelda, aga ma ei taha neile seda 146 eurot ka kinkida. Niiet kui just vahepeal kodu ostuks ei lähe siis katsun nendega see aasta aega veel ära kannatada.

   1. Lizzy, kas mina maksan panga kaudu, mitte sularahas.:)). Kuid maksude maksmisel sai internetis panga menüüribast otse minna Tele2. Maksude maksmisel oli see väga mugav viis, vähemalt SEB pangas. Pank vastas, et Tele2 enam ei soovi nendega sellist koostööd teha.

   2. No ma mõtlesin konkreetselt seda, et ma ei pea mingi Minu Tele2 portaali kaudu maksma, vaid arve saab otsekorraldusega tasutud. Sellest SEB funktsioonist ma ei tea midagi, Swedist siukest asja pole kunagi olnud, aga see ei tähenda, et Tele 2 lehele peaks ronima, et arvet maksta.

   3. Ma ei kasuta puht põhimõtteliselt otsekorraldusi, sest soovin ise ülevaadet oma arvete maksmistest. Samuti ei soovi ma tasuda Tele2-le eraldi veel mingite meiliarvete või koju saadetud arvete eest. Seetõttu arve summa teada saamiseks oli varem väga hea ja lihtne võimalus siseneda panga kaudu Tele2 koduleheküljele täpselt nii, nagu see võimalus on siiani säilinud Telia, Elisa, EE jt. kodulehele pääsemiseks.
    Ilmselt selline panga kaudu lihtsustatud teenus maksab neile ja nad on hakanud koonerdama. Telia, Elisa, EE jt. on selles suhtes vastutulelikumad.

 2. Lepingut tuleb lugeda, mõtlemisest on vähe abi kui mõistust vähe on. Teisel sidefirmadel on lepingud samasugused. 🙂 pank a vaatas, et klient 🙂

 3. Tele2 on üldse üks vastav ettevõte. Ise läksin Sealt juba sügisel minema. Ühel päeval helistas emale Telia, kes pakkus mingisugust lepingut. Ema polnud kindel ja mõtles, et mõtleb natukene. Telia, siis uuris Tele2 maad ja ühel päeval võeti emalt 149€ leppetrahvi kuigi ta ei läinud Teliasse üle. Ema helistas Tele2 ja uuris asja. Vastati, et väige arusaamatus ja leppisid kokku, et ema ei pea järgnevatel kuudel maksma, sest telefoniarved arvestatakse leppetrahvist maha. Mõned päevad hiljem võeti arvel (otsekorraldus) veel 74€ ära ja saadeti sõnum, et 74€ on ema veel võlgu ja kui teatud kuupäevaks makstud ei saa, siis pannakse kaart kinni. Ema helistas uuesti, lubati asju uurida ja tagasi helistada aga ei. Mitte keegi ei helistanud tagasi ja kui ema ise helistas, siis ei võtnud keegi enam vastu ka 😀 Muud üle ei jäänud kui pidi kohale minema ja asjad korda ajama. ‘Super’ klienditeenindus igatahes 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *