Kui uudiste puudumine tähendab häid uudiseid

Ibrahimi elamisloa taotlus sai sisse antud seitsmendal Juulil. Ootasime rahulikult, sest teadsime, et kogu protsess võib aega võtta kuni kaks kuud. Augusti keskel aga hakkasin vaikselt kärsituks muutuma sest teadsin, et see abikaasa juurde elama asumise loa taotlemise protsess toob endaga kaasa portsu küsimusi meie suhte kohta ja mingi hetk peaks keegi tulema kontrollima kas me ikka elame koos jne.

Tema Egiptlasest sõber oli sama protsessi läbi teinud u 7 aastat tagasi ja siis käisid ametnikud neil kodus isegi hambaharju lugemas ja tegid muid üllatusvisiite.

Ma olin kõigeks selleks valmis. Hambaharju on meil vannitoa kapis niikuinii rohkem kui korteris elanikke. Aga keegi ei tulnud külla, keegi ei helistanud ega küsinud tobedaid küsimusi meie abielu kohta ega tahtnud teada, kas ma tean kõigi oma Araabia sugulaste nimesid ja sünnipäevi.

Politsei.ee lehel on koht kus saab isikukoodi järgi kontrollida kus maal see taotlemise protsess omadega on. Aga sinna Ibrahimi isikukoodi sisse lüües näitas leht mulle ainult, et menetlemisse võetud 07.07.16. Umbes sama tunne tekkis nagu siis kui postisaadetise jälgimise koodiga kontrollida saadetise asukohta ja kui siis  on näha aint kuupäev millal saadets lahkus esimesest postkontorist, seejärel  hulk tühja maad ja järgmine info on, et saadetis kohal. Ma olen paar korda niimoodi “trackind” ja naernud, et jube kasulik jälgmine tõesti.

Igatahes kui jõudis kätte September tundsin, et no nüüd oleks küll viimane aeg uurida, kusmaal järjed on ja millal meid siis küsitlema hakatakse. Helistasin Politsei ja Piirivalve ametisse ja sain teada – Elamisluba on valmis ja võib järgi minna!!! Voila! Nüüd ongi Ibrahim nädalakese ringi käinud nii, et KOLME AASTA pikkune elamisluba taskus 🙂

Uuel elamisloal on olemas isegi kiip, niiet ta saab sellega isegi Ghanas olles Eestiga seotud dokumente allkirjastada 🙂

Jah, Ghanas. Sest ega ta kohe siia paigale istuma ei jää. Põhjus miks ma lõpuks kärsituks muutusin ja ise uurima hakkasin elamisloa protsessi kohta ongi see, et Ibrahimil on oktoobri alguses ees ootamas tööreis Ghanasse ja Lõuna-Aafrika Vabariiki ja ei tahaks küll, et ta siis uuesti Eestisse tulekuks peaks hakkama viisat taotlema ja jälle läbi Türgi seiklema ja ma ei tea mida kõike veel. Nüüd saab ta liikuda nii kuis vaja, lihtsalt peab vaatama, et ta oma reisiplaanid teeks nii, et ta iga aasta vähemalt kuus kuud ja 1 päev Eestis vibiks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *