Kuidas Tele2 müüs mulle 19 Eurose Roamingu andmeside paketi, ei lasknud seda pakkumises kirjeldatud tingimustel kasutada, aga raha paketi eest ikkagi tahab….

Nii, vaatame kas ma suudan ära seletada. TELE2le ma ilmselgelt ei suutnud ennast piisavalt selget väljendada, näis kuidas blogilugejatega läheb.

Minu Liibanoni reis kestis 8 päeva. Nii minnes kui tulles oli pikk vahemaandumine Türgis. Siis kui ma esimest korda Türgis olin sain Tele2lt sellise sõnumi

“Hea klient! Interneti ülisoodsaks kasutamiseks Türgis telli andmeside paket mahuga 300MB (18.99 EUR). Ärikliendile lisandub käibemaks. Paketi tellimiseks vasta antud sõnumile sisuga MB300. Teenuspakett kehtib 15 päeva.”

Nii vastasin siis MB 300  ja tellisin paketi.

Sain vastuse:

“Hea klient, Sinu tellimus on täidetud ning Roaming 300MB andmesidepakett kehtib 15 päeva või kuni mahu ära kasutamiseni. Meeldivat kasutamist Tele2”

Nii paar tundi ma seda paketti kasutasin, hoidsin kulutamisel ka silma peal sest teadsin, et 7 päeva pärast satun jälle Türki ja siis peaks see pakett veel kehtiv olema kui ma just Andmemahtu ära ei kasuta.

Kui ma Liibanoni jõudsin siis seal ma mingit pakett ei tellinud ning seetõttu jõudsin sealset suht kallist andmesidet kasutades kiiresti olukorrani kus minule TELE2 poolt antud krediidilimiit 60 Eurot, sai täis ning arve ei Tohtinud enam kasvada. Seega Tele2 blokeeris mu andmeside kasutamise Krediidilimiidi täitumise tõttu. Ja väga hea, et blokeeris, sets ega mingi paarituhande eurost arvet ma poleks küll tahtnud saada.

Nii aga varsti olin ma Türgis tagasi. Ja Türgis oli mul juba ostetud see andmeside pakett. See 18.99 Eurot, mis ma selle eest maksin oli mu Krediilimiiti juba vähendanud. (Ehk siis reaalselt kulutasin ma Liibanonis vaid 41 Eurot andmeside peale , mitte 60. Sest 19 eest olin ma ostnud Türgis ju paketi, mis 7 päeva hiljem oleks pidanud veel kehtima)

Öelge kohe kui enam ei tundu loogiline eks….

No aga vot ma ei saanud Türgis seda 19 eurist paketti kasutada, sest mu krediililimiit oli Tele2 poolt kinni pandud ja nii sõltusin ma täielikult hotelli Wifist ega saanud väljaspool hotelli koduseid oma naasmise aegade osas teavitada.

Tagasi Eestis olles hakkasin uurima, miks ma ikkagi oma paketti lõpuni kasutada ei saanud. Nimelt ei oleks ju juba ostetud paketi kasutamine ju krediilimiiti enam suurendanud.

Paketti kasutada ei saanud aga 19 Eurot koos arvega pean ikka maksma…..

Seletan, mis ma seletan Tele2le aga aru nad ei paista saavat. Noh mina saan küll aru, et paketi hind läheb krediidi limiidi alla ja just SELLE PÄRAST ma ei mõista miks ei lastud mul siis mu 300 MB lõpuni kasutada. Ma olin ju selle ostnud. See 19 Eurot oli mu 60nest juba maha võetud ja järgi jäetud vaid 41. Kui ma selle eest maksma pean – siis miks ei saanud ma kasutada?

Ma ei taha maksta paketi eest, mida ma ei saanud lõpuni kasutada sest Tele2 Ei suuda muudmoodi mu krediiti kaitsta kui andmesidet sellisel viisil piirates, et ka juba ostetud paketi kasutamine blokeerub.

Käsi püsti, kes ei saanud aru mu selgitusest? Kas ma selgitasin kuidagi segaselt. Kas tõesti on võimatu aru saada, et 19 Eurot oli TOOTE hind.

Toode, mis pidi sisaldama 300mb Internetti 15neks päevaks. Toote, mis võimaldati poolikult (kuna ei saanud TELE2st tulenevalt kasutada 300mb ja 15 päeva).

Paketti tellides polnud kuskil hoiatust, et krediilimiidi täitumisel ma antud toodet kasutada ei saa, aga raha võetakse täies mahus sellegi poolest.  Seal oli kirjas 300MB või 15 päeva. Mitte “300MB või 15 päeva või krediilimiidi piiramiseni”

Nüüd Tele2 palub mul tutvuda üldtingimistega – tutuvusin kusjuures. Üldtingimused viitavad piiramisest rääkivas lõigus “Elektroonilise seaduse” paragrahvidele 98 ja 100. Tutvusin siis vastavate paragrahvidega ja seal räägib küll, et jah Sideteenust osutaval firmal on õigus teenust piirata krediidilimiidi täitumisel aga no sõnagi juttu sellest, et piiratakse ka juba välja ostetud toote kasutamist, seal küll juttu ei olnud. 

Tele2. roaming, andmeside, pakett, pakkumine, pettus,
Tele 2 Roamingu pakkumine

Sellel pildil on näha, et antud pakett AEGUS 25 November. Selle maht ei saanudki kunagi täis. Aga kasutada ei saanud ma seda juba 17 novembril (Ehk siis 8 päeva enen aegumist).

 

Tele2 vastused: 

Tänan Teid saadetud kirja eest.

Krediidilimiidi hulka arvestatakse jooksval kuul kasutatud teenused nii Eestis kui ka välismaal. Kui krediidilimiit on täitunud, rakendub numbrile osaline piirang ning numbri avamiseks tuleb suurendada krediidilimiiti. Limiiti saate iseteeninduse kaudu tasuta suurendada, meie kaudu lisandub teenustasu 2 €. Süsteemist näen, et olete iseteeninduse kaudu limiidi 80 € peale tõstnud.

Krediidilimiidi täitumisel piiratakse kõne- ja internetiteenus ja kui Teil on tellitud andmeside pakett välismaal kasutamiseks, piiratakse ka selle kasutamine.

Kui Te viibite välismaal ning ei saa teenuseid krediidilimiidi täitumise tõttu kasutada, palun Teil esimesel võimaluse meiega ühendust võtta numbril +372 58 000 000 ning saame limiiti suurendada ja teenused Teie numbril avada.

Paraku pole võimalik Türgi andmesidepaketi tasu tagasi arvestada, kuna süsteemis kajastub kasutus.

Parimate soovidega

Marii Tampuu

Tele2 teeninduskonsultant

 

 

Tere, Ethel Aoude

Välismaal kasutamiseks tellitud internetipaketi hind lisandub jooksva kuu krediidilimiidi kasutuse alla.

Krediidilimiit on Tele2 poolt kehtestatud rahaline piirsumma, mis on seotud kliendi teenuste kasutamise ja maksekäitumisega ning mille ületamisel võib Tele2 piirata kliendile teenuse osutamist või nõuda kliendilt ettemaksu tasumist. Tingimused leiate meie kodulehelt: https://tele2.ee/tugiinfo/tingimused/yldtingimused.

Meil puudub alus tagasiarvestuseks.

Parimate soovidega

Marii Tampuu

Tele2 teeninduskonsultant

 

Tere, Ethel Aoude

Krediidilimiidi täitumisel välismaal piiratakse kõik väljuvad ja sissetulevad kõned, SMS-id ja internetiteenus ning kui numbrile on lisaks juurde tellitud andmeside pakett, piiratakse ka selle kasutamine.

Meiepoolne vastus on lõplik.

Parimate soovidega

Marii Tampuu
Tele2 teeninduskonsultant

0 thoughts on “Kuidas Tele2 müüs mulle 19 Eurose Roamingu andmeside paketi, ei lasknud seda pakkumises kirjeldatud tingimustel kasutada, aga raha paketi eest ikkagi tahab….

  1. Põõrdu otse tarbijakaitsesse 🙂 Sest sa maksid teenuse eest mida sa ei saanud, see 300mb või 15 päeva oleks pidanud olema nn ettemakstud teenus, ehk siis sõltumatu nende muudest teenustest.

  2. Teata kas Tarbijakaitsesse või ütle neile, et sinu jurist suhtleb nendega. Sul oli teenus ju täiesti üheselt mõistetavalt ette makstud ning oleksid pidanud saama seda ka teistkordselt Türgis olles kasutada.

  3. Ma pean tunnistama, et ei saanud ka alguses aru, aga mitmekordsel lugemisel taipasin. Muidugi peaks olema nii, et kui oled ostnud toote X, kestvusega 15 päeva ja suurusmahus XYZ ning samal ajal on sul limiit suurusega Y, mis blokeeritakse kui see jõuab 60 euroni, siis teoorias peaks need kaks olema lahus. Limiit võib saada 60 euro eest täis, aga eraldi tellitud teenus peaks ju ikka töötama.
    Muidugi on võimalik, et neil pole võimalik blokeerida üldist kasutust ja samas võimaldada kliendil lõpuni kasutada tellitud teenusepaketti. Teine võimalus on, et see on kusagil tingimustes ka kirjas, et juhul kui täitub see limiit, siis ka kõik ülejäänud tellitud teenused, sh ettemakstud, katkevad. Mina saan aru, et nende loogika järgi on su krediidilimiit 60 eurot ja vahet pole, mis sellele eelnevalt on tellitud või kasutamata jäetud – kui limiit on täis, siis on telefon sisuliselt kasutu, vähemalt välja helistamiseks ja sõnumineerimiseks, tellitud teenused ei loe.

    1. just nii nad väidavad ja andsid üldtingimuste lingi. Samas üldtingimustes (ega ka seaduses, millele üldtingimused omakorda viitavad) pole sõnagi sellest, et eelnevalt tellitud andmesidepakett limiidi täitumisel kasutuks muutub.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *