Kuninga kylaskäik

Lahkusin töölt pisut peale viit. Plaan oli natukene kodus toimetada ja siis 5.40 ymber kokkama hakata et 6.16 ohjeldamatult 6gida. Lucia aga oli varakult j6udnud, niiet juba sisenemisel tervitasid mind pasta l6hnad.
Lucia: “Are you hungry?”
Aga ma pidasin vastu. Isegi kui tema oma pasta portsu kell 5.20 ära s6i jäin mina rahulikuks ja ei tarbinud enne kuute mitte midagi.

8 paiku tuli kylla seitsmekymne seitsmeCentral-Regionis asuva kyla pealik George, kellega Lucia oli intervjuu kokku leppinud. Uurisime, miks ta ikkagi töötab kui ta kuningas on, millal ja kuidas ta kuningaks valiti, kuidas on lood kuningannadega (selgus, et abikaasa on olemas aga kuningannat ta alles otsib – siinkohal tehti pakkumine Luciale), kas kuningaks olemise eest saab palka, kui palju tal ikkagi raha on, kas ta oskab syya teha ja milline on tema lemmik kohalik toit (selgus, et George ei söö Fu-Fut,) mis värk on kui me leiame tema kylast kulda, millised on kuninga kohustused ja palju muud poliitilist ning vähem poliitilist.

Väga l6bus 6htu oli. Muigama pani kuninga lugu sellest kuidas ta esimest korda oma abikaasat kohtas. George yletas kiirust ja tema liikluspolitseinikust tulevane peatas ta selle eest kinni. Trahvikviitungite ja raha asemel vahetati hoopis telefoninumbrid. 🙂

 

Kuningas George
Kuningas George

5 thoughts on “Kuninga kylaskäik

  1. :))

   Fufu on väga tyypiline kohalik söök. Jamsist ja maisist tambitud käkk, mis näeb välja ja maitseb täpselt nagu veega kokku segatud käkiks pressitud jahu. Ja seda syyakse siis vyrtsise supiga (sest käkil endal t6esti söögi maitset ei ole).

   Mina isiklikult välimuse ja maitse poolest ei tee Bankul ja Fuful vahet (tean aint et erinevalt Bankust peab Fufu valmistamiseks suure kaikaga ryhmama) aga näe kuningas yhte sööb ja teist ei taha kohe mitte. Hämmastav.

 1. Fufut nägin mina Ghanas valmistatavat põhiliselt kassavast või jamsist ja toorest plantainist. Maisi ei näinud kuskil sinna lisatavat. Aga eks neid taignatüki-sööke on mitmeid ja ilmselt teevad erinevad inimesed seda erinevat moodi. Beninis oli küll mitmet sorti maisipallid igal pool. Banku on jah maisist, aga fermenteeritud. Näeb pruunika mannapudru tüki moodi välja ja maitseb natuke hapukalt. Samuti on fermenteeritud ka kenke, mille valmistamine aga võtab juba mitu päeva aega. Kenke on selline veelgi tumedam pruunikam tükk, natuke nagu kohupiimase struktuuriga ja hapuka maitsega.
  Ethel, kas sa okrat oled proovinud? Süüakse Ghanas tavaliselt koos bankuga, näeb välja selline roheline lima, aga maitseb hea 😀

 2. Ahjaa, naabrimehele veel infoks, et fufu maitseb nagu mingu suvaline mage tainas, selline läila tükk, kõik asjad kokku taotud. Maitse annab asjale just see muu asi seal juures – kaste või supp, nagu kohalikud seda nimetavad. Tükki on lihtsalt vaja kõhu täitmiseks. Bankul on vähemalt maitse – hapukas.

 3. Okrastew mulle ei meeldinud, t6enäoliselt selle Banku faktori t6ttu keset kastet. Aga muidu kokkamisel meeldib okrat kasutada. Lihtsalt hakseldamisel-puhastamisel kipub käest ära hyppama nagu märg seep.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *