Lapse arvelduskonto

Ma pole siin blogis pangajuttu vist üle 5 aasta ajanud, aga täna ma lihtsalt ei saa vakka olla.
Kõik algas sellest, et väike Emily sai intensiivist välja ja ta isa tegi lapse nimele arvelduskonto, mida siis internetis levitama hakati üleskutsega sinna raha kanda.
Mul on muidugi väga hea meel, et Emilyl parem on aga kommentaariumis avaldasin arvamust, et mõnevõrra turvalisem oleks neid annetusi koguda isa kontole kuna seaduse järgi on ka Emily emal õigus Emily kontolt raha välja võtta kui ta peaks eeluurimisvanglast vabaks saama.
Edasi vanemaid kommentaare lugedes märkasin, et päris mitmed olid sama asja soovitanud. Ja loomulikult ilmusid välja sellised “väga teadjad tädid” kes väitsid, et nemad on teinud oma lapsele arvelduskonto, mida nemad saavad kasutada ainuisikulikult.
Vot minu postitus on suunatud mitte Emily isale vaid hoopis neile tarkuritele, kes väidavad, et ainult üks vanem saab lapse kontole ligi, sest neil niimoodi on!
No ei ole.
Tõsiselt kui sa oled teinud oma lapsele arvelduskonto ja seda kasutada ainult sina siis see on nii tänu ühele või mitmele järgnevatest põhjustest:
1) Lapse teine vanem on normaalne inimene ja ei ole huvitatud sinu tehtud konto kasutamisest ja sealt raha võtmisest.
2) Lapse teine vanem on sama rumal kui sina ja ei tea, et kui na tegid konto siis tal on ka õigus sellele ligi pääseda.
3) Lapse teine vanem lihtsalt ei tea, mis pangas see konto on, või et selline konto üldse eksisteerib ning ta pole viitsinud hakata ajama asja, et sealt mingit raha kätte saada.

Aga fakt on, et kui sellel teisel vanemal on alles vanemlikud õigused siis piisab tal vaid sünnitunnistusega panka ilmuda ja ta saab endale lapse konto kasutamise õiguse.

Niiet palun suhtuge ettevaatlikusega, et kui teil on tahtmine lapsele koguda raha ning teil on info, et lapse teine vanem on paras tross ja joodik, kes ei pruugi huvitatud lapsele raha kogumisest, no sellisel juhul koguge läbi enda konto, või koolifondi või tehke endale teine hoius või konto, mille kohta teate, et see on lapse tuleviku raha. Sest lapse nimele kontot avades ja sinan hoiust tehes saab ka lapse teine vanem sellele ligi.

Kes mind ei usu võib lugeda erinevate pankade üldtingimusi. See lõik, millel pealkirjaks on Esindamine. Seal on siis juttu sellest, et selleks et klienti esindada peab panka ilmuma esindamisõigust tõendava dokumendiga.
Mis on esindamisõigust tõendav dokument?
Firmade puhul on see B-kaart, alaealiste puhul sünnitunnistus või kohtu poolt välja antud eestkoste dokument.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *