Laste Kombo lastele sobimatu joogiga

Esmaspäeval käisime Silveriga kinos vaatamas 3D filmi 7. Pöialpoiss. Kinopiletit ostes hakkasid Silverile meeldima kinokassa letil olevad Madagaskari Pingviinide teemalised Joogitopsid. “Aitähh, Aitähh, Aitähh” palus Silver käsi pikalt ees endale Joogitopsil olevat mänguasja.

“Mida selleks ostma peab, et seda Pingviiniga joogitopsi saada?” uurin kassiirilt

“See tuleb kaasa Laste Komboga, milleks on Popcorn ja jook: Coca-Cola, Fanta või Sprite, hinnaks 5 eurot” selgitab näitsik.

Aga ma ei tahtnud Silverile Coca-Colat osta, ega Fantat ega Spritet…

“Kas mahlaga ei saaks seda?” uurin edasi

“Ei ainult Coca, Fanta või Sprite, aga paljud ostavad nii, et ei lase jooki sisse panna ja siis panevad sinna ise mingi mahla” pakub piiga lahenduseks.

Ahaa, seega ei ole mina ainus kes oma lapsele ei taha keemiakombinaadi mullijooki pakkuda.

Kuna Silver tõesti kenasti küsis siis tegin nagu soovitati. Ostsin Laste Kombo ilma joogita ja eraldi kõrremahla.

Hea äriidee eksole? Müüa pool toodet aga küsida täissumma ja siis müüa veel lisaks mahl, et oleks joogitopsi miskit panna…

Ma saan aru, et enamus inimesi ei käi kinos aasta ja 10 kuuste lastega vaid pisut vanematega aga Coca-Cola on küll jook, mille tutvustamist lastele võiks ikka võimalikult kaugesse tulevikku lükata. Või noh igaühe oma asi, mis oma lastele sisse joodab aga ma usun, et ei ole liiga palu palutud, et lastemenüü valik sisaldaks vähemalt ühte tervislikku jooki….

Muidu pidas Silver ühe alla 2 aastase kohta kinos väga hästi vastu. Plaksutas viisakalt enne seanssi iga reklaami järel ning keerutas ennast püüdlikult tooliridade vahel kui filmi keskel Pöialpoisid hüüdsid “Tantsi! Tantsi!”

Filmi lõpus ta aga plaksutada enam ei saanud, sest u 15 min enne seanssi hakkas väsimus võimust võtma ja last liiga püsimatuks muutma, seega tulime pisut varem ära. Minule oli see esimene kokkupuude 3D kinoga ning Silverile Suure ekraaniga üldse.

2 thoughts on “Laste Kombo lastele sobimatu joogiga

  1. Vähemalt ühte tervislikku jooki…
    Need mahlad on ju sama jubedad kui coca-fanta-sprite. Vaata kasvõi pakendilt, täpselt samamoodi ~11g suhkrut 100ml kohta jne. Peamine vahe jah, et üks on gaasiga teine mitte. Mahla tervislikumaks pidada väga just ei tasu. St siis neid pakimahlu, kõrrejooke jne (mis mahlast on väga kaugel).

  2. No Apollos oli müügil veel ka Smoothiesi, aga mitte Laste Kombo valik, aga no kasvõi mingi morsijookki. Ikkagi vähem kahjulik. Coca probleem ei ole ju ainult kõrge suhkru sisaldus, mu meelest. Mulle on vähemalt silma hakanud mitmeid eksperimente, mis tõestavad Coca-Cola sobimatust joogiks. Aga jah, alla 2 aastasele gaasilist jooki – no ei!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *