Mida maal või väikelinnas teha?

Palgatöö ja selle leidmine:

Nagu varemgi mainitud ei pruugi parim palgatöö pakkumine maale või väikelinna hoopiski mitte interneti tööportaalis rippuda.

Kui sobiv vald või linn sihikule võetud, tasub seal töö leidmiseks uurida hoopis selle linna või valla kodulehte ning Facebooki lehekülge. Vallakeskused on alati huvitatud noorte inimeste kolimisest piirkonda ja seega vahendavad tööpakkumisi meeleldi. Ning miks mitte hoopis vallakeskusega kontakteeruda ja sealt nõu küsida – tööturul tasub aktiivne olla!

Kui vallakeskuse enda koduleht ning facebooki leht uuritud, tasub ette võtta antud piirkonnas asuvate ettevõtete koduleheküljed. Uuri valla lehelt, milliseid ettevõtteid antud piirkond peidab ning tee järgmine samm nende kodulehekülgedele.

Täna postitati facebookis minu Väikelinnade artikli alla üks tore link, mida kindlasti jagama pean:

visake pilk peale järgmisele lehele: http://www.maale-elama.ee/

Seal on lehekülgede viisi tööpakkumisi erinevatesse vallakeskustesse ning küladesse. Siit tasub otsida ka neil, kellel pole meelepärast piirkonda välja valitud vaid soovivad suurlinnavälisel tööturul pilku peal hoida nn üle Eesti.

Ettevõtlus maal ning väikelinnas

Siin tasub mõelda nii asukohast sõltuvale kui ka asukohast sõltumatule ettevõtlusele.
Näiteks IT maailm pakub mitmeid projekte – ela sa siis maal või linnas.
* Kodulehekülgede müük läbi veebi platvormide.
* Stock-foto ning erinevate mustrite, kujude, mudelite müük.

Kel animatsioon käpas saab internetiavarustesse müüa erinevaid video põhju või animeeritud detaile.

Käsitöö tegijatele pakub vahvaid võimalusi Etsy e-pood. Jah sa võid sinna keskkonda luua täitsa enda E-poe ja seeläbi oma käsitööd müüa üle maailma – vinge ju!

Artikleid teemal kuidas oma poodi reklaamida ning omi tooteid sealses keskkonnas kõige paremini pakkuda leiab Kunsti Meistrite blogist siin.

Yhe ideena soovitati mulle elukeskkonnaks Kloogat, mis tuletas mulle kohe meelde Kloogaranna ning pani mõtlema turimist sõltuvale suvisele ettevõtlusele. OK, olgem ausad, turismi ettevõtluse mõtted olid tegelt varem peas, nimelt olen ise ka vaikselt mõelnud mereäärsetele paikadele nagu: Võsu, Kunda, Loksa, Narva-Jõesuu…..

A mida sellises kohas siis teha? No ühe ideena pakun välja rannatoolide rentimise. See on selline ala, millega saab alustada vähehaaval. Kui algkapitali eriti pole siis esielgu vaid mõne üksiku tooliga ja hiljem neid siis järgemööda juurde osta või JUURDE MEISTERDADA… Jah MEISTERDADA. Näe siin on tore õpetus kuidas teha rannatooli näiteks kaubaalustest…
rannatool

Eks sellise tooli mööda randa ringi tassimine pole teab mis kerge aga, kellel Googeldada mahti ja natukene osavamad näpud, siis see leiab ka õpetusi kergemate ning ratastega varustatud toolide tegemiseks ka.

Aktiivne maaelust huvitatud noor leiab ettevõtluse alustamiseks tuge ka vallakeskuselt. Näiteks pakub Värska vald TASUTA kontori kohta! Vaadake ettevõtlus ideid ning pakkumisi siin!

Kui maal elamiseks läheb siis mina ilmselt jään oma IT ja animatsiooni liistude juurde….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *