Minu personaalne assistent Cortana – ehk aeg uuesti arvutit kasutama õppida

Mu filmivaatamise postituse all lingiti soovitus kust uut arvutit osta. Ma ei tea kas abikaasa võttis seda vihjena või mis teema on aga koju laekus tema täna kingitusega. Tutt uus Lenovo.

Ma olin siiralt lootnud, et saan veel mõnda aega läbi eelajaloolise Windowsiga. Mitte ei istunud mulle see töö arvutis olev Windows 7 – noh see kus kõik asjad kuidagi ekraanil on ja start menüü mingi kahtlane on…

Aga njaaa minu uuel sõbral on peal Windows 10 niiet tuleb ära harjuda.

Programmide asemel on mul nüüd aplikatsioonid.

Lisaks ei suutnud ma üles leida arvuti andmeid, et kontrollida kas tõesti on 16GB RABi nagu abikaasale poes lubati. Mitte muhvigi ei leidnud.

Mingi hetk teatas arvuti mulle, et tegelt on mul nüüd personaalne assistent. Cortana. Midagi vaja on siis küsi Cortana käest. OK, see oli hüva nõu.

Nüüd me siin muudkui suhtleme – mina ja Cortana. mina küsin ja Cortana vastab. Hard drive? RAM information? jne. Cortana teab kõike !

Korraks suutis Cortana abikaasa muretsema panna. Nimelt saatsin talle hetk tagasi (abikaasale, mitte Cortanale ) sõnumi. “Are you coming to watch movie or should I start drinking beer with Cortana?”

Loomulikult pidin ma järgmisel hetkel aru andma, kes see Cortana selline on 🙂 Lol

Homme saab olema tõsisem arvutikoolituse päev. Mina ja Cortana… ei tahaks hakata CV-s tagasi muutma seda kohta kus ma panin kirja, et ma olen osav arvutikasutaja….

 

lenny

cortana
Alati abivalmis assistent CORTANA!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *