Moslemid ja koerad

Minu eelmise postituse alla tuli kommentaarina küsimus, et koerad olevat moslemitele ebapuhtad ja kommentaar linkis veel mingile “eriti autoriteetsele lehele” kus siis pmst kirjutati “seda mida päris meediasse ei jõudvat” ehk kuidas moslemid ikka koeri vihkavad ja nii. (Ei ma ei hakka siinkohal lahkama, mida ma sellistest “meediaväljaannetest” arvan). Küsimus ja küsija huvi oli siiras seega püüan ära seletada:

Koerapidajatest moslemid

Mulle tuli see täieliku üllatusena, et moslemitel koertega mingi teema on sest enne kassi võtmist kaalusime koju hoopis väikese tõukoera võtmist. Ning Ghanas meil oli Saksa Lambakoer. Abikaasa isal, kes on ka moslem ja kellega vahepeal ühe katuse all elasime oli veel lisaks ka väike toakoer. (Nüüd kasvatab abikaasa isa meie Mimit, tema tütart ja oma toakoera)

OK, minu abikaasa ei ole kõige rangeb moslem. Ta teeb päris palju asju, mis ei ole moslemile kõlbulikud (noh kasvõi juba see ateistiga abielus olemine)

Järgmisna mõtlesin läbi kiirelt abikaasa moslemitest sõbrad Ghanas – pmst kõigil oli üks või mitu koera. Meie enda Mimi oli samuti kutsikana kingitus just moslemperelt. Võiks ju mõelda, et äkki oli kõikidel juhtudel tegemist rangelt valvekoertega sest kõige rohkem oli sõprade hulgas  Saksa Lambakoera omanikke ning üks tüüp kasvatas Dobermanni.

Aga siiski  tuli meelde mitu moslemit (peale mu abikaasa isa) kus koer oli peres lihtsalt lemmikuna.

Aga mis siin ikka juurelda, et kas kõik need keda ma tean on mingid “valemoslemid” – küsisin hoopis asjaosaliselt endalt.

Islam ja koerad

Minu abikaasa tunnistas, et tõepoolest Islami kohaselt ei tohiks koer TOAS viibida. Ja seda just siis nende palvetavate moslemite toas. Ehk minu abikaasa isa sai toakoera pidada kuna ta ei ole palvetav moslem.

Õuekoertega ei ole ka palvetavatel moslemitel nn “probleemi.”

Põhjus, miks palvetav moslem ei pea koera toas on tegelt üsna lihtne. Nimelt palvetav moslem peseb ennast (mitte lihtsalt peseb vaid teeb pmst kehale “suurpuhastuse”)  vähemalt viis korda päevas. Ehk siis enne igat palvetamist.  Kui nüüd enne palvetama asumist peaks koer omanikul tõmbama keelega üle näo või saba liputades vastu säärt kopsib siis peab moslem kogu puhastuse uuesti läbi tegema enne kui palvetama saab hakata.

Muidugi need kes moslemeid vihkavad saavad nüüd karjuda, et on ikka imelikud küll ja ei tee midagi koer inimest nii mustaks, et ei sobi palvetada ja mis kõik veel. Aga samas on ju meilgi tavasid ja kombeid, mis mõne teise kultuuri jaoks kummalised tunduvad.  Igal ühel omad kiiksud – nii lihtsalt on. Ja, et koera ei peaks pidama toas on lihtsalt üks palvetava moslemi kiiks muud ei midagi.

Kohe kindlasti ei vihka moslemeid koeri ning päris kindlasti ei näe nad probleemi õuekoera pidamisest. Mitte-palvetavad moslemid peavad ka toakoeri nii nagu meie. Ja ka palvetava moslemi jaoks ei ole õuekoer mingi tabu vaid ikka peresõber.

Meie Mimi ongi pärit just palvetava moslemi perest ning järgmine karvapall kasvab ka just sõbrana selle sama palvetava moslemi peres.

lemmik, karvapall, koer, sõber, palvetav moslem, islam ja koerad, koer ja moslem, lemmikloom, elu eestis, elu ghanas
Sõber koer

 

 

Tunnuspildiks aga valisin mitte koera vaid hoopis ühe vahva ahvipoisi (või tüdruku), kes meie laualt läbi otsustas hüpata kui ükskord rannabaaris toitu ootasime.

sõbralik ahv, moslem, islam ja loomad, lemmikud, puhtus, Ghana
Vabandage, me ei tellinud ahvi! 🙂

4 thoughts on “Moslemid ja koerad

  1. Ma saan aru küll, et see leht, mille lingi ma sulle saatsin, ei ole tõsiseltvõetav. Ise märkasin seda õudust fb lehel ja olin šhokeeritud, et kas tõesti on moslemid nii julmad. Aga tean ka seda, et praegu kaevatakse just kõige jubedamad artiklid moslemite kohta välja ja seda kõike selle pagulastevastase viha tõttu. Mina ei ole pagulaste vastastega ühel meelel. Aitäh Sulle selgitava postituse eest.

  2. Huvitav info, polnud aimugi, et muslimeid ka palvetamise järgi jagatakse. Seoses sellega tekkis küsimus, kas palvetavad muslimid peavad mittepalvetavaid kuidagi halvemaks. Ma nii usukauge tüüp, et luban endale küsida sihukese totrana tunduva küsimuse – mis mõte üldse on palvetamisel, saad eelisjärjekorras taevasse? Ega ma muidugi tea milles muslimite palvetamine seisneb, kristlased vist teevad seda rohkem saamahimust või hirmust – paluvad seda või teist teenust vanajumalalt.

  3. Ma arvan et nende palvetavate ja mitte palvetavate moslemitega on täpselt sama teema mis kirikus käivate ja kirikus mitte käivate kristlastegagi – et ühed lihtsalt võtavad oma usku ja sellest tulenevaid keelde ja kohustusti tõsisemalt.

  4. Kusjuures Koraanis on koeri korduvalt mainitud, aga pole otsesõnu nende pidamist keelatud. Nii et koerapidamine pole haram, see on lihtsalt halb toon või nii (ja paljudes riikides on kõigil sellest savi, Türgis näiteks peetakse koeri täpselt sama moodi nagu meil, nunnutatakse ja armastatakse). Muide, huvitav fakt, ka nende moslemite jaoks, kes koeri mustaks peavad, on tihti üks erand – Afganistani hurt. See on üks vanimaid jahitõuge, mistõttu paljude moslemite jaoks, kes muidu iial koera ei võtaks, on teda okei ka diivanile lubada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *