Mõtteid pagulasrahade teemal

Poliitika ei ole üldiselt minu rida ja ma ei tea kuidas neid Eurorahasid pagulaste vastuvõtmise puhul makstakse. Ma mõtlen just Eestile. Et kui pagulased saavad iga kuu mingit toetust siis kas see tulebki nn Euroliidust või antakse Eestile mingi ühekordne kopikas pagulaste ülal pidamiseks?

Mind ajendab kirjutama pigem see meie Eestlaste hädaldamine, et nüüd hakatakse sõja ja majanduspõgenikele maksma hirmsaid toetusi ja meie enda vaesed jäävad kõigest ilma.

Et nii palju kui ma olen aru saanud, siis selleks, et pagulastele toetust maksta ei võeta ju meie elanikelt midagi ära? Sest rahad tulevad ju EL-ist printsiibil et kui ei aktsepteeri pagulast siis ei maksta meile nende aitamiseks ka mingeid rahasid ja meie vaesed on ilma nii ehk naa. Seega pagulased ei võta kannatavatelt Eesti peredelt miskit ära.

Et kui me kannatavat Eesti peret ei saa aidata siis miks mitte aidata seda keda me saame aidata? Kuidagi nõme on see suhtumine, et kui meil Eesti perede aitamiseks pole raha siis ärme aita parem pagulasi ka kuigi nende abistamiseks tulevad ju ressursid mujalt.

Kuna ma poliitikast suurt miskit ei tea, siis ma ka ei tea millised ettekirjutused on meile tehtud selles osas kuidas täpselt pagulastele neid toetusrahasid maksta. Rahvas näeb karjuvat ebaõiglust selles, et võõramaalased tulevad Eestisse ja ei tee midagi ja saavad lihtsalt niisama raha. Aga äkki saaks ses osas miskit ette võtta? Et suunaks selle Europappi pagulastele näiteks läbi tööhõive? Siis võidaksid nende siin olemisest Eesti ettevõtted. Noh tüüpi, et selle asemel, et raha pagulasele lihtsalt Vao külas istumise eest peo peale laduda – suunaks tüübi kuskile tööle ja maksaks selle raha talle reaalselt töö eest? Ja kui ei ole nõus tööle minema siis saadame ta koju tagasi. Räägitakse ju kuidas me saame valida pagulasi – no valime need, kes on nõus toetuse maksmisega läbi tööhõive.

Nüüd kindlasti paljud tahavad ahastada aga issand siis jäävad meie inimesed töötuks. No ma ei tea.. paneme ettevõtjatele mingid tingimused, et ok soodustame pagulase tööle võtmist aga mitte kohalike arvelt vaid lisajõudlusena – näiteks tootmisettevõtetesse. Ma usun, et tootmisettevõtjatel poleks midagi lisa tööjõu vastu kui see neile tasuta kätte tuleb. St juurde tekitatud töökohtadel töötavad pagulased aga palga maksab neile riik. Nii, tõuseb meie ettevõtete tootmisvõimsus, kademeeltel on süda rahulikum sest pagulased ei saa raha Vao külas istumise eest vaid peavad oma toetused välja teenima. Ja noh ilmselt integreeruvad nad kah paremini kui meie rahvaga koos tööd teevad.

Kusjuures minu juures peatub praegu Belgia neiu ja tema tõstatas just selle pagulaste teema üles, et nii kahju kuidas Belgiast pagulasperesid tagasi saadetakse. St PERED (jah mitte ainult mehed) kes juba aastaid Belgias asüüli taodelnud ja keele ära õppinud, kus lapsed käivad juba kohalikus koolis ja siis ühel hetkel tehakse otsus, et nende asüülitaotlus polnud piisavalt tugev ja nad peavad pmst sõjakoldesse tagasi minema ! Et nagu mismõttes?
No ma siis uurisin ka, et ohoh KAHJU? Misõttes KAHJU, et kuidas selle kuritegevusega on? Soomes ja Rootsis ja kus kõik veel pidi ju sellega hirmus probleem olema. Ta kehitas õlgu ja ütles, et tema küll aru ei saa et Belgias asüülitaotlejad või pagulased kuidagi eriliselt kuritegevusega silma paistaks…..

pagulased, refugees, inimesed, immigrandid, pagulasrahad,
pagulased on inimesed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *