Olukord Ghanas (laual on tööpakkumine)

Tehti huvitav pakkumine.

Elektiinstallatsiooni firmas projektidel silma peal hoida ja kuluarvestusega tegeleda alias juhi abi.

Firma pakub:
Palk katseajal 500 Eur kätte
Tasuta elamine kõigi mugavustega majas, muust Ghanast eraldatud valvega rajoonis kus on isegi tänavanimed. (Kolleegiga kahasse aga maja on piisavalt suur)
Tasuta Transport (St auto juhiga: tööle, koju, poodi – kolleegiga kahasse)
Maja abiline (peseb, triigib, koristab) – ettevõtte palgal
Kokk – ettevõtte palgal
Kord aastas lennu/bussipilet koju ja tagasi. (Mina saaks oma esimesed bussipiletid välja võtta 6 kuu pärast)

Kuidas on olukord Eestis?
Mis teie minu asemel teeksite?

16 Replies to “Olukord Ghanas (laual on tööpakkumine)”

  1. Mina sinu asemel loobuksin pakkumisest, saadaksin tööpakkumise edasi Rentsi meilile ja samas soovitaksin Rentsi kui äärmiselt usaldusväärset inimest. Ulmeliselt vahva pakkumine ju.

  2. Rents – mul praegu pisut kaldub sinnapoole, et selle pakkumise omale napsan. Kuid majaabiline ja muu selline käib Ghanas valge inimese palkamise tüüppakkumise juurde. Millegi pärast nad siin ei usu, et me ise lihttöödega hakkama saame.
    Näieks mu vanas kohas oli majaabiline ikka suht suht shokis kui ma oma kohvitassi pärast tarbimist ise puhtaks pesin. 🙂

    Oudekki – tulen, tulen 6 kuu pärast puhkusele 🙂

  3. Meil Eestis tavaliselt ei pakuta tasuta elamist, kinnist piirkonda (Tiskre), kokka, autojuhti ega ka koristajat.

    See eest on palk suurem ja muud eestlased lähemal.

  4. Just ma ise olengi selles dilemaas et Eestis näiteks aksepteeriks suurema palga, mille eest ma küll esialgu ei saaks lubada elamist eramajas, kokka ja koristajat aga samas oleks mul valida kas kulutan oma raha mugavuste peale mis ei ole nii tähtsad. Samas kui tahta Eestis kõiki neid hüvesid läheks vaja ikka hiigelpalka……

    Aga tööd Eestis praegu juba ikka leiab?

  5. Peaks leidma, vastav statistika näitab olukorra paranemise trendi. Kuigi me vaatame läbi eurotsooni võlakriisi-kiikri juba uue majandussurutise aknast sisse nii, et kes teab mis varsti saab.

    Samas sul on ka tõenäoliselt päris unikaalseid kogemusi pakkuda Eesti ettevõtlusmaastikule.

    Soovitus – tee distantsilt veidi tööturu luuret ja vaata, kas sulle on mingeid mõistlikke pakkumisi.

  6. Kui tööga hakkama saan ja kõik sobib siis näeb Aprillis. Kui aga tunnen, et töö ei sobi või kui tööandja rahul ei ole tulen varem. Praegu paistab aga jah nii, et tahaks proovida vähemalt. Oluliselt miskit mul ju enam kaotada ei ole….

  7. Viisa on probleem jah. Uues passis pole ühtegi märget viisa kohta aga Saksa Saatkonnast sain kaasa selgitava kirja, mis peaks aitama viisa asjanduse korda ajamisel!

  8. Minu soovitus on küll see pakkumine vastu võtta. Ilmselt 500 eurot pole väga suur palk Eestis elamiseks aga seal peaks sellega üsna hästi hakkama saama.
    Samuti ei maksa uskuda jutte, et tööturul on läinud paremaks. Registreeritud töötute arv küll väheneb aga tööga hõivatud inimeste arv on alates 2008. aastast järjekindlalt langenud. Üldarvudes oli tipu ja põhja vahe 109 tuhat inimest. Haigekassa numbrid sotsiaalkindlustuse kohta näitavad, et juuni lõpus oli 574 tuhat inimest kindlustatud, mis on samas suurusjärgus kui 2010. aasta märtsis. Suur langus oli 2008. aasta septembri 672 tuhande pealt otsejoones alla 570 tuhande peale (märtsiks 2010). Pärast seda on hõive muutunud 4 tuhande ringis.
    Eriti mustad numbrid tulid Maksuameti tuludeklaratsioonidest. Möödunud aastal oli keskmine väljamakse 9940 krooni ja üldsumma oli 57,7 miljardit. Võrreldes 2008. aastaga oli seda 1/3 vähem (29 miljardit). Samamoodi tehti 57,0 miljardit palgatulu väljamakseid 2006. aastal kui keskmine palk oli 9291 krooni. Me kõik teame, et hinnad ei ole samad mis 2006. aastal, seega on elukvaliteet langenud. Reaalpalk on langenud 11 kvartalit ehk ligi 3 aastat järjest. Eesti inflatsioon on eurotsooni kiireim (alates jaanuarist) ja juulist alates kogu EL27 suurim.
    Kui need eelnevad numbrid ei hirmutanud veel tagasi pöördumast, siis mainin ära klimaatilised tingimused. Praegu loojub päike juba 19.57, mis on ainult natukene hiljem kui 6 kuu pärast märtsis.

  9. Tegelikult kui Ghanas Eurooplase moodi elada tahta on siin ikka päris kulukas. Näiteks 100 kroonine shokolaad või juustukild (150g) on suht tavaline nähtus. Aga ilmselt kahe äärmuse (kohalike elustiil ja expat) laveerides elab 500 euroga mugavalt ära. Sai siin ju paar aastat palju vähemaga läbi aetud. Seega kaldub sinna vastu võtmise poole jah 🙂

  10. Egas meil peale maksude maksmist rohkem kätte jää, kui see sama 500, aga sealt tuleb veel üür ja sõidukulud maksta jms ning söögile jääb ligi 200 heal juhul. Aga minu tuttavad müüjad saavad kätte palka 250 euri ning maksavad sellest 100 või enam ära eluasemele jne, kui on mees majas, siis see ostab toidukraami…… Egas muidu meilt siit kõik Soome koristama ei kipuks oma haridusest hoolimata.

  11. Ety, aga tee ise sokolaadi, mitte ära osta seda 100 krooni eest. Puhast kakaod saab ju Ghanas igalt turult osta. Või uuri kelleltki, kuskilt ikka saab kakaod osta, Ghana ju üks suurimaid kakaotootjaid maailmas. Ehk saaksid isegi päris kakaoube kuskilt, need on röstitult ka head maiustamiseks sokolaadi asemel, mõnusalt mõrkjad. Aga normaalset sokolaadi neil küll jah masside tarbeks ei ole, mingites eliitsupermarketites ja kirvehinnaga leiab, aga see pole minu arvates seda väärt.
    Siis kui ma seal olin, maksis umbes poolekilone kott päris kakaopulbrit ühe kohaliku raha. Nats suhkrut juurde ja seda purgipiima (päris piima ju pole seal saada) ka sisse ja kogu segu pliidile. Võid veel juurde lisada pähkleid vmt. Tegelikult peaks mingit võid ka kindlasti lisama, et pehmem jääks. Ise olen teinud tavalise taluvõiga, aga seda sealt ilmselt ei leia. Kakaovõi sobib isegi paremini, äkki leiad seda kuskilt? Võib-olla saab ilma ka, ma usun, et midagi ikka välja tuleb, suus sulab nagunii lõpuks ära.
    Igatahes segad kuumal pliidil kogu kraami ühtlaseks pehmeks massiks (ei keeda ega lase kõrbema!) ja siis valad kuskile vormi, et jääks õhuke ja murtav. Ja siis külmkappi jahtuma ja sipelgate eest peitu. Parem kui oleks võimalik küpsetuspaber (jälle ei tea, kas sealt leiab seda) vormi sisse panna, selle pealt hea tükke murda. Jääb selline hea tume sokolaad 🙂 Ühe raha eest saad terve hunniku päris shoksi maitsega shoksi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *