OMQ – Kolmetunnises telesaates on terve tunni jagu reklaame?!!????

Ma alustaks seda postitust hoopis küsimusega – “Kuidas teie telesaateid vaatate?” Ah, et mismõttes Kuidas? Noh, et kas vaatate reaalajas või kasutate järelvaatamist? 

…. ja kui te järelvaatamist ei kasuta, siis mis teie vabandus oleks?

Mina kusjuures olin väga pikalt reaalajas TV vaataja. Ja “vabanduseks” oli hind. Nimelt minu vanas kodus oli mu TV ja Internetiteenuse pakkujaks Telia. Neil oli hinna sees Kordus TV, mida sai kasutada vaid Eesti oma toodangu järele vaatamiseks. Minu lemmiksarjad jooksid aga Fox Life ja Sony pealt ja olid kõike muud kui kodumaised. Samas lisaraha Salvestamise teenuse eest ma maksta ei tahtnud, kuna Telia pakett koos vähegi normaalse internetikiirusega oli juba niigi kallis. Tegelt ma ei saa üldse aru miks Telia oma järelevaatamise võimalust Salvestamiseks kutsub, kui tegelikult näeb saateid ikkagi järele vaid 14 päeva.

Starmani kaablit meie majja ei jooksnud ja Zuum TV antenni poleks naabrid mul lubanud maja külge kinnitada ja nii ma seda reaalajas Telia TVd vaatasingi.

Augustis ma aga kolisin oma ostetud korterisse. Starmani kaablit ei tule ka siia majja. Zuum TV antenniga on jälle probleem sest minu korter asub majas mis paikneb Pärnu kuurorti ja muinsuskaitse tsoonis. 

Aga just augustis hakkasid Starman ja Elisa ühise ettevõttena pakkuma Binge TVd. Mis sarnaselt Telia Minu TVga vajab toimimiseks vaid internetiühendust. Nii ma selle Binge siis STV kaabli otsa toppisin.

Lahe – ühe väga mõistliku kuutasu sees on 25 kvaliteetkanalit, 7 päevane järelevaatamise võimalus (kõikidel kanalitel), 1500 tundi salvestamist pooleks aastaks. Lisaks annab Binge Tv digiboks isegi paksu tagumikuga telekale ligipääsu rakendustele nagu Youtube, Netflix, Happykids jne… Netflixi vaatamisõigus tuleb muidugi eraldi osta.

Osadest vahvatest lastekanalitest (Disney jr ja Nick jr) pidin küll loobuma aga Youtubest (mida nüüd teleekraanilt vaadata saab) leiab enamuse Disney kanalite multikatest. Filmiriiulit ka pole – aga selle asemel pakub laia filmivalikut Netflix ning lisaks kasutan ma 1500 tunni salvestamise õigust ja lihtsalt salvestan endale need telekast tulevad filmid mis muidu oleks eetris minu jaoks liiga ebamugaval ajal ja vaatan neid siis endale sobival ajal.

Pühapäeviti meeldis mulle vaadata näosaadet. Muidu jah täitsa kodumaine toodang ja seega järelevaadatav ka Telia kordus TVst. Igal juhul näosaade algas kell 19.30 – ajal mil laste telekavaatamine veel täies hoos. No ei olnud mul raatsimist kanalit vahetada. Ja ei vahetanudki!

Lasin neil rahulikult oma multikad ära vaadata ja saatsin nad kell 20.30 voodisse. Ja hakkasin siin näosaadet vaatama. Algusest peale loomulikult. Reklaamid kerisin edasi ja kujutate pilti – ma jõudsin saate lõpuminutitel reaalajas telepildile järele!!!! Ja siis tabas mind äratundmine – OMG!!!! Ma hakkasin saadet vaatama täpselt tund aega hiljem, aga lõpetasin ikka samal ajal kui ta ka reaalajas lõppes ning ei jäänud millegist ilma. Ma kerisin edasi ainult reklaamid! Neid oli terve tunni jagu. 

No tõsiselt – täitsa hull värk kui ma oleks laste multika poole pealt ära keeranud, lihtsalt selleks, et tund aega reklaame vahtida!!!!

Seega, kui te ikka veel vaatate ainult Reaalajas telepilti – siis tõsiselt, mis teie vabandus on? 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *