Pagulased, nutitelefonid, abirahad ja Sõbralik Eesti

Mitmel pool on inimestele ette jäänud, et pagulased kannavad firmariideid ja omavad nutitelefone.

Ma sotsiaalmeedias olen iga sellise avastuse all hoolega tippinud, et selles pole midagi imelikku – nad enamuses põgenevad sõja eest. Enne sõda käisid tööl, teenisid raha, ostsid telefone….normaalne ju?

Siis tegi Katrin Lust reportaazhi Afganistaani noormehega, kelle puhul tuli välja, et isa maksab kogu reisi eest ja eesmärk on noormees saada parema elu peale. Afgaanistaanis noormehe perekonnal on raha.

Jällegi oli rahval meel mõru, et sellised tulevad siis meile abirahade peale elama. Järgmisel hetkel ei meeldinud Eestlastele, et paljud pagulased eelistavad valida kuhu nad lähevad ning Eestisse 90 Eurose abiraha peale väga ei kiputa.

Kõik eelnimetatud aspektid on ühtlasi rahvale heaks tõestisueks, et moslemid, pagulased ja muidu sisserändajad on väga halvad inimesed.

Ma nüüd mõtlen, et kas tõesti ei ole inimlik see, et kui pere jätab maha oma kodu ja kolib võõrsile, et ta siis püüab liikuda riiki kus ta teab olevat kõige paremad tingimused?

Jah sõja eest põgenejad peaksid olema rahul suvalises stabiilses riigis – paljud ongi.
Aga nagu eelpool mainitud kõik pagulased ei ole puruvaesed. Kõik võibolla ei tahagi meie abirahasid? Paljud tulevad siia hoopis lootus töö leida või oma äri püsti panna ning järeltulevatele põlvedele paremat elu võimaldada.

(Jaa loomulikult ühe moslemi poolt on väga tülgastav soov ja tõestab automaatsel kui halvad nad on. Sest ega meie Eurooplased ju ei soovi oma järeltulevatele põlvedele võimalikult paremat tulevikku ja kui meil Eestis tuleks sõda siis me läheks kõik esimesse ette juhtuvasse rahulikku kohta ning kindlasti ei prooviks kasutada võimalust liikuda piirkonda kus enda ära elatamise sanshid suuremad on.)

Ma saan aru, et me ei saa neile kõigile anda vabalt võimalust ja valikut minna sinna kuhu nad iganes tahavad. Aga ma leian, et me tohiks enda ise ülalpidamise võimalusi ära lõikama ka neilt põgenikelt kel tulles on olemas finantsid ning soov end ise mõnes arenenud riigis majandama hakata. Jah nii uskumatult kui see ka ei kõlaks – pagulaste hulgas on ka selliseid.

Mina leian, et Süürlased, Palestiinlased, ja misiganes moslemid meile kipuvad – on inimesed nagu meiegi. Ligi 7 aastat rahvaste paabeli keskel elamist on seda veendumust vaid kinnitanud.

Jah nende hulgas on kurjategijaid – ja neid tuleks kohelda täpselt nagu meie kurjategijaid, ehk siis kui sooritavad kuriteo siis pikema jututa vangi.

Jah nende hulgas on abirahadest sõltujaid – nemad tõepoolest ei peaks saama dikteerida kus ja millistel tingimustel nad on nõus meie abirahadest sõltuma. Olgu rahul millega antakse.

Ning nende hulgas on ka ettevõtjaid, visionääre, rahakaid ärivaistuga inimesi kel ehk mõned tuttavad euroopas ees või kel kindel plaan mõni ettevõte siin püsti panna. Vot ma leian, et ei ole aus toppida selline inimene Vao külla 90 eurose abiraha peale ja siis öelda talle, et aasta pärast pead end ise Eestis ülal pidama. Mujale minna ei tohi.

Kuidas me ütleme talle, et hakka ennast aasta pärast ise ülal pidama meie poolt ette näidatud riigis? Kas me ei peaks sellisel juhul andma natukene valikuvabadust. Me tahame, et ta end lõpuks ise ülal peaks – aga no laseme tal siis minna kus ta ise usub see võimalik olevat. Kus ta ise leiab, et tema ärile on klientuuri?

Minu abikaasa on Palestiina sõjapõgenik, osa teme perekonnast suutis liikuda Hispaaniasse. Neil on nüüd seal Castellos keraamiliste plaatide pakendamise keskus, mis pakub sealsetele Hispaanlastele tööd. Seega, ei maksa kõiki täpselt ühe vitsaga lüüa.

Ma proovisin seda seisukohta selgitada eile ka “Sõbralik Eesti / Tolerant Estonia” Facebooki grupis (mitte segi ajada sama nimega lehega) kuhu mind oli paar nädalat tagasi liikmeks lisatud aga see selgitustöö lõppes sellega, et ma astusin sealt grupist välja. Enne välja astumist kontrollisin kas ma olin Grupi ideoloogiast valesti aru saanud, et Sõbralik Eesti või nii… siis mulle selgitati – et oleme küll tolerantsed aga ainult EESTLASTE VASTU….. 🙂 Et jah selline tore seltskond ehk pisut eksitava nime taga.

Ma muidu ei arvagi, et tolerantne peaks tähendama seda, et võtame kõik avasüli ja valimata vastu aga eeldasin, et põhi idee on sellest grupis viisakalt arutleda probleemkohti ning neile lahendusi leida. Sealse rahva ainus vastuvõetav lahendus on aga piirid kinni panna, ja kõik tagasi lükata. Nimelt arvati seal vastavas arutelus, et tõepoolest peaks moslemid pommirahe alla jätma ning visati välja ka veksel, et kui ma endiselt arvan, et sõjapõgenikud võimalust väärivad siis ilmselt ei tee ma munnil ja sõrmel vahet. Et siis sellised tolerantsed liikmed. Niiet kuna kivipall ei ole päris minu ala siis tulin sealt grupist tulema. Las nad vihkavad seal neid pagulasi “sõbralikult” omaette.

One thought on “Pagulased, nutitelefonid, abirahad ja Sõbralik Eesti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *