Presidendi surmast…

Eile oli Ghana Välisiministeeriumisse asja ja selleks pidime mööda trügima 37meks kutsutavast militaarhaiglast. Just nimelt mööda trügima. Eks siin Accras on selle liikluskorraldusega pisut täbarasti jah aga tunniajane ummik 3 realisel teelõigul kell 2 päeval tundus ikka liig.  Mõned tunnid hiljem kodus facebooki lehitsedes selgus põhjus. Ghana presidendi prof John Atta Mills’i (John Evans Fifii Atta Mills) ametlik surm “37” Sõjaväehaiglas 24.07.2012 kell 14.15.

Ametliku  teate kohaselt suri president mõni tund peale haiglasse viimist.

Asjaolu mis mulle hästi pähe ei mahu on miks viidi PRESIDENT  – räpasesse valitsuse haiglasse kui ümbruskonnas on päris mitu uut uhket ja vinge tehnikaga PUHAST erahaiglat.

“37”mel on kohalike hulgas hea maine tõesti ja ei osanud minagi selle kohta midagi kobiseda kuni päevani mil majaabiline minu äia Malaariaga sinna toimetas.  Selleks ajaks kui me abikaasaga haiglasse jõudsime oli äi oodanud teenindust 45minutit. Lamas tema pool-vabaõhutüüpi ooteruumis puupingil. Arsti ega retseptsioonitöötajat ei suutnud meiegi leida ning paremasse kliinikusse haige sealt sõidutasime.

Muidugi ei arva ma, et President puupingil teenindust pidi ootama, aga ma leia et vana riigihaigla kus ooteruumideks on 3seinalised puupinkidega katusealused ning kus haiglakoridorides on suurema tuule korral väiksemakasvulisematel tegelastel liikumine raskendadud, oleks sobiv koht riigipead ravima. Eriti kui paremat kohta ei pea just kaugelt otsima.

Kui neist oma imestusest abikaasale rääkisin ühmas ta vastuseks, et ega raviasutuse kvaliteet ei mängi ju suurt rolli kui President tegelikult juba 3-4 päeva tagasi surnud oli ja just valitsuse haigla antud uudise mugavdamiseks sobivaim on.

Võibolla kõvatas niisama… ei mina tea… sest ega oma pundi Valitusele osutavatest teenustest ta väga rääkima ei kipu. Kuid tõsi ta on, et sellised kõlakad muu rahva hulgaski liiguvad.

 

2 thoughts on “Presidendi surmast…

    1. Abikaasa nn kõvatas oma siseinfoga (ta on seotud ühe ettevõttega, mis presidendikojale teinekord dokumente tõlgib), et tal olevat info et president juba 3-4 päeva surnud oli. See oli siis selgutuseks minu segadusele, et miks viidi riigipea vanasse valitsuse haiglasse mõne überpeene ja tipptasemel erakliiniku asemel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *