Pühapäevaõhtune vestluskilluke abikaasaga…

“Kuule, kas sul on Türki reisimiseks viisat vaja?” küsin Ibrahimilt.

“On, aga seda on lihtne saada. Miks sa küsid”

“Ma just lugesin kuidas üks ajakirjanik smuugeldas ennast ilma passi näitamata  6 päevaga Istambulist Pariisi”

“Oot sa, ei mõtle tõsiselt et ma peaks mingi paadipõgenikuna Euroopasse tulema?”

“Einoh Türgist ei ole vaja mingit paati võtta, maad mööda. Rongidega… Ja pealegi on see alles plaan C, niiet rahune….”

“Jaaa, aga kui nad mu mõnes vahepealses riigis ikkagi kinni nabivad siis nad sunnivad mind seal asüüli taotlema ja ma ikka ei saa Eestisse”

“Mhmm..” jään mõttesse. “….Seal on mingi Horvaatia ja Rumeenia vahepeal – neist küll keegi sinu asüülitaotlusest huvitatud pole. Ma arvan, et nad pigem lasevad sul minna. Eriti kui sa ütled, et Eestisse tuled. Siin mingi hiljutise artikli kohasel on Eesti ainuke riik, kes immigratsiooni poliitikat tõsiselt võtab ja sunnib oma territooriumilt kinni nabitud pagulase just seal asüüli taotlema.”

“Jaa aga Prantsusmaa ja Saksamaa… need ju võtavad pagulasi hea meelega vastu…”

“Sinna Prantsusmaale sul pole üldse asja. Saksamaal võtad kohe Poola suuna ja vaevalt sind keegi  seal enam kontrollib. Meie kandis on väga väiksed toetusrahad niiet see Ida-Euroopa ots on põgenike hulgas täiega ebapopulaarne. Ja endiselt, rahu, see on alles plaan C”

“Plaan A on viisa Saksa saatkonnast eks?”

“Jah ja B on pikaajaline viisa Egiptusest ning D on inimõiguste kohus…”

“Mhmm…. sakslased tundusid väga puised. Aga selle põhjal kui kenasti Egiptusest sulle vastati, ma usun, et plaan B töötab.

“Einoh jaa, lihtsalt hea kui C ja D ka olemas on” ja sukeldun uuesti oma telefoni EL inimiõiguste deklaratsiooni googeldada…

 

2 thoughts on “Pühapäevaõhtune vestluskilluke abikaasaga…

  1. Ma käisin just rongiga Hollandist Saksamaal ja Hollandi viimases peatuses tulid piirivalvurid peale, kõik valged inimesed jäeti rahule, tumedama nahavärviga pidid passe näitama. Teel tagasi, Saksamaa viimases peatuses küsiti kõigilt dokumente ja paraku 2 tüüpi (üks Egiptusest, teine Afganistaanist) Amsterdamini ei jõudnud, neil polnud passe. Piirivalvurid lasid neil oma nimed, sünniajad ja -kohad kirja panna, järgmises peatuses sõrmejälgede võtmiseks kontori ja edasi lubati laagrisse saata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *