Salam-Silver saab 5!!!

sünnipäev, triinu-taavi, selver, planeerimine

Uskumatu kuidas aeg lendab. Paar päeva tagasi oli mu kuues pulma aastapäev. Kuues – saate aru? Mina kipun numbreid ikka ülespoole ümardama ja siis kuues pulmaaasta päev kõlab umbes nagu kümnes pulma aastapäev! Ja see ei tundu üldse kuidagi romantiline – pigem tekitab see tunde et ma olen VANA!!!! 🙂

pulmapidu, ethelipulm,pulmafoto,lõbus

Igatahes saab minu esimene laps järgmisel nädalal viie aastaseks. Alguses oli plaan teha talle sünnipäeva reis Liibanoni, nagu Sahar Marie sai enda 2 aastase sünnipäeva puhul aga finantsidega on hetkel nii nagu on… ning Salam Silver on see aasta käinud palju sõprade sünnipäevadel ja hakkas ka ise rääkima, et tahaks pidu.

Vähemalt kui ma tema käest küsisin, et mis me tema sünnipäeval teha võiks kirjeldas ta seda mulle nii:

“Mina ootan ja siis sina tood minu sõbrad ja siis tuleb punane kook ja sa annad mulle punase kingituse!”

Seega, ei mingit reisi vaid ikka pidu. Kodu on peo pidamiseks liiga väike, seega sai broneeritud üks vahva mängutuba kus sai hiljuti Sahar Marie sõbranna sünnipäeval käidud.  Arvasin, et mängutoas peo pidamine on kulukas, aga praegu sööke-jooke planeerides tundub, et mängutoa rent on kogu peo juures see kõige väiksem mure. Söök-Jook paistab maksvat rohkem.  Salat oleks odav aga lapsed ju väga salatit ei söö – seega tuleks lauale panna pigem suupisteid ja pirukaid. Noh natuke salatit tuleks vast ikka võtta, sest täiskasvanud ikka tahaks midagi rohkemat kui viineripirkaid ja snäkke ja mõni täiskasvanu tuleb ikka ka. (OMQ aga kui palju on natukene salatit. 5kg? 7kg? Salat on ju raske)

Aga see planeerimine on ikka väga keeruline. Ma ei tea ju kui palju lapsi lõpuks ikkagi tuleb. Salam-Silveri lasteaia rühma seinale on pandud kuulutus – kutsutud on kogu rühm – aga kui palju tuleb kohale? Lisaks on Salam-Silver puudust tundnud vanadest lasteaiakaaslastest. Ta vahetas ju sügisel lasteaeda ning pole paljusid sõpru pikka aega näinud. Seega sai kutsutud veel 7 last vanast lasteaiast. Aga kui palju neist tueb? Tore oleks muidugi, kui tuleks kõik, sest uude rühma minnes rääkis Salam-Silver palju, et tahab näha vanu sõpru. Viimasel ajal on muidugi seda juttu vähem olnud ja Silver ka ilmselt uuest lasteaiast sõpru leidnud aga kui mainisin talle vanade sõprade nimesid läks nägu kohe naerule. Siis kutsusin veel naabripoisi ja veel paar sugulast ja veel ühe poisi praegusest lasteaiast aga teisest rühmast.

Ühesõnaga kutsutuid on palju, aga mul pole õrna aimugi kui palju kohale tuleb. Igale kutsele sai küll jäetud enda kontakt aga kutsututel kulub ju ka natuke aega reageerimiseks ja oma plaanide seadmiseks. Söögid aga tahaks ära tellida homme. Noh esmap enne kella 16 saaks ka vist… aga ma ei tahaks väga riskida. Sest kui hiljaks jään on mul lihtsalt hulk lapsi mängutoas, kellele midagi pakkuda pole! Toitlustuse plaanin tellida Selveri Köögist – nii on logistiliselt kõige lihtsam. Mul ei ole ju autot, ega ka palju abilisi peo korraldamisel. Abikaasa on Aafrikas, ema on sünnipäeva päeval kella 18ni tööl ja liitub meiega peale tööpäeva. Ühelt poolt tahaks, et tuleks kõik et Silveril oleks vahva pidu – teiselt poolt hirmutab mind mõte suurest hulgast lastest ja üsna vähestest täiskasvanud abistajatest

Peo asukoht on samas majas kus asub Selver – seega on minu plaan kõik tellida valitud Selverisse ja selle 15 minutilise ettevalmistusaja jooksul, mis mängutuba mulle annab, joosta Salam-Silveriga koos kahe korruse vahet ja tellitud toidud peolauale viia.  Kui toitude tellimisega hiljaks jään ja kuskilt mujalt ostan, siis peaksin muretsema veel transpordi pärast.

Oeh – kerge ei ole. Loodetavasti on homme pea natukene selgem ja suudan mingi valiku Selveri Köögi kodulehel ära teha. Hetkel olen suutnud ära otsustada vaid selle, et tort tuleb 4 kilone – suuremat Selveri Köök lihtsalt ei paku. huvitav kui tulevadki kõik – ehk ca 30 last – kas siis 4 kilosest tordist jätkub? Või peaks neid olema lausa kaks? OMQ OMQ OMQ – no esimest korda plaaneerin suurt pidu. Siiamaani oleme kõik sünnipäevad vaid koduse tähistasmisega ära pidanud. Täna tuleb siis veel shopata kandikuid ja aluseid nende suupistete lauale panemiseks ja paar suuremat morsikannu.

Kui laps saab juba peo – kas siis kink tuleks ikkagi ka tekitada? Ma mõtlen et peole kulub raha ikka omajagu ja kinke saab ta ka kindlasti omajagu ning on teada, et  ühe väga väga soovitud asja ta vanaema käest ka saab. Seega kas tasub mul veel pongestada, et omalt poolt kink teha või võikski olla korraldatud pidu see emme poolne kink – huvitav kas laps saab sellest aru? Noh sellest, et pidu ise on kink?
4 thoughts on “Salam-Silver saab 5!!!

  1. Minu kogemus ütleb (lapsed 9 ja 7), et kui on vähegi huvitav mängutuba, siis lapsed ei söö peaaegu üldse ehk siis läheb alati kõvasti vähem toitu, kui sa iganes arvad. Küll aga läheb palju jooki.
    Sama on tordiga, kui just jäätisetort ei ole. Paljud ei taha üldse ja teistele algatuseks võimalikult väike tükk. Pärast saab juurde.

  2. Tavaliselt arvestatakse 100gr torti näkku – täiskasvanutel, aga lapsed ju söövad vähem. Toiduga on sama teema – pigem söövad lapsed vähem, aga tõsi on see, et nad tahavad palju juua. Igasugused näputoidud, mida saavad väikesed lapsed süüa läheb peale – puuviljalõigud, juurviljalõigud, singirullid ja pisikesed viineripirukad. Salatit vms ei pruugi sa neile üldse sisse pressida kui nad seda ei taha. Küll aga tulen arvestada, et kui osalevad ka täiskasvanud, siis nemad võivad küll salatit vms tahta. Ja mingi väikene kingitus võiks ikka olla – muidu peaks lapsele seletama, et pidu ongi kingitus, sest sellises vanuses nad juba oskavad muidu kingitust oodata ja tahta.

  3. Meil käis sünnipäeval 16 last ja vanemaid. Toidud tellisime selverist. Salatit 7kg ja erinevaid suupisteid. Salatit söödi äkki 1 kg ja suupisteid veidi, ülejäänud kõik tassisime koju. Tort oli 3 kilone ja ka sellest jäi pool alles. Lisaks vaadates neid sünnipäevasid mängutubades, siis hea kui 10 last kokku saate. Seega ära üle telli ja 4 kilo torti on küll ja veel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *