Salam-Silveri mängud pesulõksudega

Olgugi, et mu lapsed on parajad mürgeldised olen tähelepannud, et tegelikult on Salam-Silver vägagi õpihimuline. Talle meeldib uurida raamatuid  – vaadata loomi ning meelde jätta nende nimesid nii Eesti- kui Inglisekeeles. Samamoodi meeldib talle õpida tähti ja numbreid.

Kui millegi uue peale osutada ja seda (asja, tähte, numbrit) nimetada siis Silver alati kordab järele ja püüab meelde jätta.

Disney kanali pealt on üks tema lemmiksaateid mitte suvaline multikas vaid üks seline saad kus üks noor mees meisterdamist õpetab. Seda ta alati jälgib suure huviga ja pärast räägib mida Onu tegi. Tema Eesti keel on pisut kohmakas aga aru saab. Ehk siis meisterdamise saate kommentaarid on umbes sellised “Onu tegi lennuk” “Onu tegi öökull” “Onu tegi Dziraf-kirjak” (Kaelkirjak Inglise keeles giraffe)

Mängud pesulõksudega

Üleeile olin just õuest pesu tuppa toonud ja kappi pakkinud aga pesukausi ja lõksud unustasin diivani kõrvale kui ise üht oma lemmiksarja vaatama asusin.

Silver hakkas lõksudega mängima ja hüüdis natukese aja pärast. “Silver tegi Päike” Ja no tõepoolest lapse käest vaatas vastu päike, mis päike. Ehk siis pesulõksud olid ühtlaselt kinnitatud pesukausi äärte külge ringiratast nagu päikese kiired.

Kiitsin last, et tõepoolest väga ilus päike ja imestasin kuidas ta sellise mõtte peale tuli.

Natukese aja pärast tutvustas ta mulle oma uut loomingut “Silver tegi Beebi

Ehk siis suurem osa “päikesekiirtest” oli kausi servadest eemaldatud. Alles jäi 4 lõksu. Kaks vastaskülgedel nagu käed ja kaks all jalgadeks.  No beebi mis beebi kui natuke fantaasiat rakendada eks?

mängud pesulõksudega, beebi, pesulõksu beebi, pesukauss, meisterdamine
Salam-Silver ja pesulõksu beebi

 

3 thoughts on “Salam-Silveri mängud pesulõksudega

  1. Mida lihtsamad mänguasjad ja mida vähem asju lapsel on, seda rohkem rakendab ta oma fantaasiat ja arendab loovust! Armas poiss teil.

    1. Lastega Eestikeeles, mehega Inglisekeeles kuigi mees õpib laste pealt ka Eesti keelt ja annab lihtsamad käsklused nagu “tuttu” või “tule siia” neile Eestikeeles. Samas on lastel väga palju Inglisekeelseid (ja mõni Araabiakeelne) sõnu ning kui laps mulle midagi Inglisekeeles peaks ütlema siis automaatselt vastan talle inglisekeeles. Silver on käinud ka 1.5 aastat lasteaias mis oli Inglise-Twi-keelne. Oeh. Pudru ja kapsad ☺

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *