Soolaleiva BBQ

Pikka aega toimis meie elutuba laoruumina kus merekonteineritäis keraamilisi põrandaplaate ja üks vakstuga kaetud lauake kontorinurgaks ja asjatamiseks.  Aga nüüd on see jama läbi!!!!!! Põrandaplaadid leidsind endale uue omaniku. Mis siin ikka aega raista – kiirelt mööbilt shoppama, värv seina ja Grillipeo kutsed teele.

Ahjaa konditsioneer pidi ka üles saama külaliste tulekuks. Aga sellega läks nagu läks. Kuidagi õnnestus Konditsioneeri paigaldaja kutsuda peopäeva hommikuks, et see 1.5 tunnine töö enne külaliste laekumist ära teha aga oh üllatust – enne konditsioneeri paigaldaja laekumist suutis vool ära minna ja sinna paika see tolleks korraks jäigi. Vool tuli õnneks külaliste saabumise ajaks tagasi niiet konditsioneeri asemel jahutasid meid hoopis laepropellerid.

BBQ külalisteks oli kamp Rumeenia tüdrukuid minu poolt ja kamp Araabia noormehi abikaasa poolt. Kokkamise võtsid mehed enda peale. Jah kogu kokkamise –  st ka salati hakseldamise kõrvaltoitude valmistamise mitte ainult selle mehise grilli ääres istumise osa.

Mulle igal juhul meeldib kui kogu see võõrustamise stress minu õlult ära võetakse ja mind elutuppa naistega pläkutama saadetakse sellal kui mehed köögitoimkonnas on 🙂

Pilte siis uuest ja peaagu möbleeritud kodust ka:

Grillinurk:

Sellest saab söögituba – konditsioneer ootamas nurgas oma järge:

Ja hetkel veel tühjavõitu elutuba:

 

 

Väike koridor kust saab kõikidesse tubadesse – ah need kaks naljakat musta kaussi? See on veevaru tualeti tarbeks ja kätepesu tarbeks sest, see et meil näiteks kraanist vett ei tule pole üldse haruldus. Niiet ühes Ghana majapidamises on sellised kausikesed ja konteinerid suht tavaline nähtus.

Pilk söögitoast kööki – rohkem ei saa näidata, segamini on:

Minu kaunitar:

Ja siis maja ette ehitame ehitusmaterjalide poodi – edaspidi ei mingit plaatide elutoas majutamist:

Abikaasa laekus:

Ja pildirea lõpuks varem Gortini tellitud ümbruskonna pildid: (Vaade väravast vasakule, otse vasakule kaldu, täitsa  otse ja paremale)

Meie majal veel ei ole sellist ilusat aeda ja uhekt iluhaljastust nagu ületee naabritel aga tuleb – millalgi.

9 thoughts on “Soolaleiva BBQ

 1. need poodide ehitus on vist kõigil jah tegemisel või tehtud, see toob lisaraha. kas te ostsite maja või üürite ? teil siis vist pole generaatorit, sain aru, et see ghaanas vist vältimatu. mu mehe pere majas oli, mingi aeg ikka aitab, ja toit ei lähe külmikus/ sügavkülmas pahaks. 🙂

 2. See on lisaraha jah, ja meie enda äritegevus on suht siuke, et lisaruum kulub igati ära – kui mitte isegi äripinnana siis laoruuminagi. Maja üürime ja suht soodsalt sest saime ta esialgu suht viletsas seisukorras ja üürikokkuleppes on sees, et ühe aasta rendi asemel teeme hoopis maja korda. St leping kolmeks aastaks aga maksime vaid kahe eest + maja putitamine.

  Generaator oli jah mingi hirmodav GAME’i nõkats mis enam ei tööta. 🙁 Aga õnneks ei ole voolukatkestused nii pikad, et sügavkülmiks sulaks ja toit riknema hakkaks.

 3. Nunnul ei taha kuidagi aru saada, et vahetul värava kõrval paiknev konteinerpood ei kuulu meile ja nii ta kipub aeg ajalt üle aia hüppama ja seda valdust raevukalt nii klientide kui poetöötajate eest kaitsma. Projekt aed kõrgemaks on plaanis lähi-tulevikus.

 4. kui ju põrandaplaadid juba omast käest siis on maja putitamine ju lihtne 🙂 kahju et selle generaatoriga nüüd nii läks. sa pead koera ka eestisse võtma ja talle koerterkoolis tarkust pähe panema.

 5. Te kollastes kankudes ei hoiagi vett? Samas, suht jant on neid rasvast puhtaks saada küll. Kle mis rajoonis see kaubamaja oli, mis Accras kokku kukkus?

 6. Just maja putitamine on tõesti lihtne – ei ole ju mitte vaid põrandaplaadid omast käest vaid ka kogu kaader. Ehk siis kui parasjagu mõne kliendi projekti kallal ei tegutse on M2K Construction ametis oma kodu-kontoriga.

  Kollased kankud on tülikad jah – suurem veevaru on hoopis rohelises kaanega konteineris aga need kaks musta kaussi on pmst tualeti flushimise jaoks et ei pea kuskilt koukama ja valama vaid hea lihtne ämbriga kausist kahmata. See kaubamaja mis kokku kukkus oli Achimotas – minu vana pesa juurest nii 5 min Kumasi tee poole jalutada.

  Sõbrad kõik ikka alles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *