Spain in ass…

Viimastel kuudel on Tallinna vahel hämmeldunud pilke püüdnud ilusaste roheliste numbrimärkidega Subaru Forester. Ja kui keegi jõudis mõelda, et sellega rallivad ringi mingi X-riigi turistid, siis see arvamine ei läinud täkkesse mitte. Nimelt on too viimaseid päevi Hispaania transiitnumbreid kandev neljarattaline hoopis minu elukaaslase väljavalitu.

Lihtsalt kujunes seekord nii, et sobiv mudel ei asunud mitte autoostjate lemmikriigis Saksamaal vaid hoopis Hispaanias. Seega lendasime Martiniga 13 detsember 2008 Barcelonasse ja lootsime sealt juba ülejärgmisel päeval soetatava masinaga lõuna-päikese alla põrutada. Paraku nii ei läinud ning kohapealse paberimajanduse käigus jõudsime oma närvid kaotada korduvalt.

1) Mitte midagi ei saa toimuma varem kui “mañana”
2) Hispaanias ei kehti kindlustus mitte, autole vaid konkreetsele isikule, kes selle autoga sõidab
3) Kõige lühem periood liikluskindlustuse vormistamiseks on üks aasta.
4) Auto (ka maja, paadi jne) ostmiseks on vajalik lepingul kajastada ka ostja NIE number. Ostja saab NIE numbri näiteks oma Hispaania residentsust tõendavalt dokumendilt.

Tõepoolest, selleks et Hispaaniast autot eksportida tuleb kõigepealt minna politseisse ja taotleda residentsust. Sebimist sai päris palju aga lõppude lõpuks õnnestus meil tõestada, et saksa juhilube omav Eesti kodanik Martin Gorris on muuhulgas ka Hispaania resident.
Siiamaani teeb mulle nalja vestlus politseijaoskonnas:
“Kui kaua te plaanite Hispaanias elada?”
“Maksimaalselt üks nädal!”
“Võite oma NIE-dokumendile kümne päeva pärast järele tulla!”

Auto ümbervormistamine oli meil aga lepitud järgmiseks päevaks. Õnneks kohalikus ARK-is keegi füüsilist dokumendi näha ei nõudnud ja piisas paberile kirjutatud NIE-st.

Mitmel korral olime valmis kogu Hispaania operatsiooni tühistama ja Münchenisse alternatiivset masinat ostma lendama. Kuid pikk meel tasus ennast ära – soetasime väärt auto ja jõudsime ka Lõuna-Hispaania päikeseküllust nautida.

Gortini subaru

Taiendus 07.07.2009 Accras:
Eniveis, otsinguga Hispaania NIE on minu blogisse paar korda satutud. Infoks siis veel niipalju, et NIE dokument saab valmis kahe nadalaga aga numbri enda saab katte juba paari tunnise asjaajamisega. Maksab 6 EURi ja tarvis laheb 2 dokumendifotot. Kasutama saab numbrit hakata kohe – ei pea ootama kuni vastav kaart valmis. Ametiasutuses piisab kui sul on isikuttoendav dokument ja koopia NIE-taotlusest, kus number peal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *