Talendid koju

Garage48-l Accras kaitsesin projekti “Back to Ghana” mis ideelt on Ghana versioon Eesti “Talendid Koju” programmist. Idee ei seisnenud kohe “Talendid Koju” kopeerimises vaid algselt oli plaan luua nn Suure Venna/Mentori programm Ghanasse tulevatele välismaalastele. Ehk luua portaal kus kohalikud vabatahtlikud saavad registreeruda ja Ghana huvilised välismaalased sealt kaudu kohalikku kontakti leida – kedagi kes aitaks neil konverentsiruume ja hotelle broneerida või ärialustajatele esmast turuanalüüsi teha.

Kui mu “Ghana Mentor” facebooki G48 Accra grupis üleval rippus laekus selle juurde palju küsimusi ning kommentaare – ühes neis mäinitigi Ghanast mujale õppima suundunud ja tagasipöörduvaid eksperte. See kommentaar pani mu idee üle järele mõtlema ja nii sündiski “Back to Ghana”

Leian, et talentide koju toomise programm on just eriti sobilik Aafrika riikides, kus välismaalaste palkamine eriti moes on.

Ghanas vähemalt igas vähegi prestiizhses ettevõttes töötab üks või mitu välismaalast nendel positsioonidel võiks aga olla välismaal õppinud ja koju tagasi pöördunud Ghanalane. Expatiga võrdne haridus ning töökogemus aga vähem jama töö ning elamisloaga lisaks on koju pöördunud Ghanalane tunduvalt lojaalsem ning pikemaajaline tööline kui välismaalane, kes paari aasta pärast koju tagasi pöördua igatseb.

48 tunni jooksul valmis:

http://backtoghana.com/
http://backtoghana.wordpress.com/
http://www.facebook.com/backtoghana
http://twitter.com/#!/backtoghana
http://www.youtube.com/user/backtoghana

Back to Ghana valiti publiku lemmikuks.

Statistikat:

Projekti, mis launchiti pühapäeval, koduleht on tänaseks kogunud ligi 300 külastust erinevatest riikidest.

Top külastajad:

Ghana
Eesti,
Nigeeria,
Hiina,
USA
Inglismaa

lisaks on klikke veel Slovakkiast, Pakistanist, Tsehhist, Keeniast, Ugandast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Lätist, Filipiinidelt, Jaapanist, Namiibiast, Argentiinast, Brasiiliast ja Indoneesiast.
Pole paha või mis?

See kõik on innustuseks ning projekti arendus jätkub.

2 thoughts on “Talendid koju

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *