Tallinna küljealused. Lasteaia järjekorrad – müüt või tegelikkus?

Jaaa palgad on Tallinnas paremad… tööd on ka seal rohkem. Eile arvati ka, et pikad lasteaia järjekorrad seal on müüt. Nojah, ega ma pole ju oma lapsi Tallinnas või mõnes muus linnas järjekorda pannud – seega ma ei tea ju.
Ma olen, nii nagu paljud teised moodsad emad Facebooki beebigruppide liige. Beebid 2013, Veebruari beebid 2013 ja Novembribeebid 2014. Ja vot nendest ma loengi kuidas näiteks Veebruari grupis hõisatakse, et jeee saime lasteaia koha septembriks või järgmise aasta septembriks. Ja need hõiskajad on järjekorras olnud ikka suht varakult.

Aga kuidas siis tegelt on? Kas saab lasteaeda küll ja pigem probleemiks see, et äkki iga lasteaed ei sobi?

Minu jaoks mängiks kindlasti rolli lasteaia asukoht . Et näiteks kui ma elan Lasnamäel ja töötan kesklinnas – siis oleks ikka päris karm hommikul enne tööd laps viia näiteks õismäele lasteaeda. Seega lasteaed peaks olema kas kodu või siis töökoha lähedal, või kuskil distantsil kodu-töö.

Kui teostatav oleks sellise lasteaia ledimine nii, et ei oota 2 aastat järjekorras?

Peale selle, et Tallinnas on palgad paremad on seal ka korteriüürid kallimad. Ma ei tahaks elada näiteks kõige odavamas korteris Lasnamäel või Põhja-Tallinnas. Ma tahaks ikkagi midagi toredat ja armast.

Tallinna puhul on muidugi see, et transport ümberkaudsetest väikelinnadest või alevist pealinna tööle on Elroni või marsruuttaksoga kiire ja lihtne. Olen ise elanud mõnda aega Keilas ning Kosel ja sealt siis Talllinnasse tööle käinud. Viskasingi nüüd pilgu peale Tallinna küljealustele. Moodsad kohad Saue, Saku, Keila – korterite rendihinnad neis kohtades suht sama mis Tallinnas. 300-500 euri. Ämarisse saaks 50euriga – aga sinna ma vist ei taha….. teab keegi midagi Ämari alevikust?

Samas kui ostmiseks läheks on Keila korterite hinnad oluliselt soodsamad kui Tallinna omad. Elukeskkond ka vist mõnusam kui pealinnas. Lastel ma mõtlen.

Lasteaiakohtadega ilmselt pole aga neis poppides Tallinna küljealustes linnades ning alevites pealinnaga võrreldes palju lihtsam? Või ma eksin?
Mida arvata Paldiskist ja Maardust?

paldiski, welcome to hell, eluolu, eesti linnad, kvaliteet, google pildiotsing
Lõin Google pildiotsingusse “Paldiski” … creepy…

One thought on “Tallinna küljealused. Lasteaia järjekorrad – müüt või tegelikkus?

  1. Ma ole Paldiskis kunagi käinud, aga olen kuulnud, et see on palju ilusam kui me arvame 🙂 Oleme ikka eelarvamusi täis. Järgmine kord, kui Eestis olen, võiks täitsa läbi astuda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *