telefonipank

Tehtud!

Ma olen sellest küll palju jahvatanud aga kordamine olevat tarkuse ema niiet siis veelkord: Tänasest (02.05.2008 ) alanesid internetipanga ülekannete päevalimiidid paroolikaardi kasutajatele 5000 kroonini.

Muudatus puudutab Hansapanga, SEB, Sampo Panga, Krediidipanga, Parex banka Eesti Filiaali ja Tallinna Äripanga kliente. Hansapanga, SEB ja Sampo Panga telefonipanga klientidele, kes kasutavad autentimisvahendina korduvkasutusega paroolikaarti, kehtib sama tingimus. PIN-kalkulaatori, ühekordsete paroolikaartide, ID-kaardi ja mobiil-ID kasutajad saavad jätkata oma senise limiidi kasutamist.

Pangaliidu pressiteate selle kohta leiab SIIT

Nordea pank aga jätab netipanga limiidid endiseks kuna nende autentimise süsteem olevat turvalisem. Tsitaat äripäevast :” Nordea Panga klientide kasutuses olevad ühekordsed koodikaardid on korduvkasutusega paroolikaartidest turvalisemad, kuna iga koodi kasutatakse internetipanka sisenemisel või tehingute kinnitamisel vaid korra ning nii on pahavara abil kliendi kasutajatunnuse ja koodide teadasaamise oht minimeeritud, teatas pank.”

Pean oluliseks siinkohal mainida, et kui Nordea panga “koodikaardilt” paroolid hakkavad otsa saama siis pank saadab sulle POSTIGA!!!!!! koju uue “koodikaardi” :)))). Niiet, kui ühel hetkel minu firma meeltesegaduses avatud Nordea-kontole peaks raha tekkima, tähendaks see ka lisainvesteeringut tabalukustatud seifilaadse kirjakasti näol. Näeks kindlasti stiilne välja vana puitmaja trepikojas see riistapuu :)! Aga siinkohal on tõesti tegu minu isikliku arvamusega, eks igaüks otsustab ise mida turvaliseks peab!

Ah et kuidas ikkagi neid suuremaid ülekandeid teha saaks? Loe näiteks SIIT! Veebruaris sai sellel teemal ikka päris mitu posti tehtud!

One thought on “Tehtud!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *